Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az emberek mi alapján veszik...

Az emberek mi alapján veszik készpénznek a Rey szüleiről szóló teóriákat? (Star Wars)

Figyelt kérdés

Itt az oldalon is, meg más fórumokon is az emberek 90%-a tényként kezeli azt hogy Rey szülei senkik voltak (és nem lehet mondjuk apja-anyja Han, Leia, luke, Obi-Wan, Qi'ra vagy bárki más a már ismert szereplők közül), csak mert Kylo Ren azt mondta.


De most komolyan, mi alapján kéne egy sötét oldalon álló, alamuszi, labilis fiatal szavait készpénznek venni? Miért nem lehetséges hogy simán kamuzott, vagy ő se tudja? Szerintem egyértelműbb, hogy azért mondta ezt hogy Rey összeomoljon belül és mellé álljon kétségbeesésében. Ehhez képest mindenki kirántja a kardot ha felmerül bármilyen teória vagy találgatás hogy "Nem, Rey szülei senkik voltak, mondták a filmben!" - és? Egy sötét oldalt használó ember nem ez lenne az első eset hogy hazudik. Vagy máshol expliciten le volt fektetve, hogy Rey egy senki? Csak mert szerintem neki is meg kellett születnie valakitől...



2018. okt. 26. 20:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

a kérdés inkább az,hogy miért nem felejted el a szörnyű 8.részt ahogy minden jóérzésű star wars rajongó teszi és miért foglalkoztat egyáltalán ez?

de hogy ne legyek teljesen off-

akárki születhet erő érzékenynek.

ennyi gagyi húzás mellé mint amennyi ebben a sorozatban van már amúgy is,ritka olcsó húzás lenne beletenni még azt is,hogy csak a régi karakterek vérvonala lehet főszereplő egy ennyire óriási galaxisban.

2018. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
Rey is egy Skywalker, csak szegény lányt Kylo ávágta, hogy elvegye az önbizalmát és egy porszemnek higgye magát Kylo-val szemben. Pedig ahogy a fénykard is két egyenlőr részre tört, úgy ők ketten is egyenlőek, mert (unoka)testvérek.
2018. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Mert egyelőre a filmek alapján ez az egyetlen infó a kérdés kapcsán. És attól még hogy a lehetőség megvan, hogy változtassanak rajta, ha úgy tartják jónak, még felesleges abból kiindulni hogy fognak is változtatni.

Éppenséggel az is lehet egy üzenet a néző számára, hogy nem az öröklött véren múlik valakinek az erőhasználói potenciálja. Hogy lehet valaki egy nevenincs senki, attól még lehet benne hatalmas az erő.

2018. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Figyelj. SEMMI, nulla értelme az ilyen teóriáknak.

Mind a 3 rész forgatókönyvét különböző emberek írják.

A 7. rész forgatókönyvét hárman írták, J.J Abrams, Michael Arndt, és Lawrence Kasdan. Ők a 7. részben valamerre elkezdték vinni a történetet. A 8. részt egy TELJESEN más ember, Rian Johnson vitte el egy TELJESEN más irányba. Könnyen lehet, hogy Abrams máshogy magyarázta volna meg Rey eredetét, Rian így döntött, ezzel nem tudsz mit csinálni. És ott a 9. rész, amit megint Abramsék majd elvisznek valamerre.

Szóval nehogy azt hidd, hogy a történet vége, Rey eredete vagy úgy konkrétan BÁRMI meg lett volna már a 7. rész megírása után. Nem. Semmi egység nincs, csak van egy trilógia, ami folyamatosan változik a rendezők-forgatókönyvírók jövésével-menésével, és aki éppen most írja, az elvitte valamilyen irányba. Nincs előre kitervelve, hogy mi lesz Reyjel. Abrams valószínűleg nem öli meg Snokeot például, Rian így döntött.

Ezért voltak szánalmasok a Snoke teóriák például, közvetlenül a 7. rész után. Az emberek arról vitáztak, hogy akkor most ki Snoke (én is amúgy), Plagueis, valaki más? NEM VOLT MEGÍRVA. Senki nem tudta, még Kathleen Kennedy sem, majd az az EGYETLEN ember eldönti, akit éppen megbíznak a feladattal. Lehet, hogy Abrams Plagueist akart belőle csinálni, Johnson megölte. Ennyi.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, Rian úgy döntött, hogy Rey szülei senkik. Ez most így áll. Abramsék lehet, hogy változtatnak rajta (az isteni erejét sehogy sem fogják tudni megindokolni, úgyhogy részemről akár a jóisten gyereke is lehetne btw), bár én kétlem, mert a 9. rész egy történet lezárása lesz, ahol nem azzal fognak foglalkozni, hogy megint új szálakat hozzanak be, vagy vissza, mikor így is temérdek történetszál van, ami megválaszolásra vár, egyszerűen nem lesz rá időkeret.

Szóval a lényeg amúgy annyi, hogy senki nem tudja erre a kérdésre a választ, mert ez NEM volt megírva előre, most találják/találták ki az elmúlt hónapokban, hogy mi legyen Rey szüleivel.



,,Szerintem egyértelműbb, hogy azért mondta ezt hogy Rey összeomoljon belül és mellé álljon kétségbeesésében."

Látod? Erről beszélek. Simán lehet, hogy Rian Johnson ezt így gondolta. Simán lehet, hogy ő ezt képzelte el, mikor megírta a 8. részt. A baj, hogy a 9. részben erre a választ nem ő fogja megadni, hanem Abrams és az ő csapata.



Nem tudom írtam-e már, de szerintem ez az új trilógia LEGNAGYOBB hibája. Nem egységes. Rendezők-forgatókönyvírók kesze-kusza összegsége az egész, teljesen eltérő koncepciókkal, ötletekkel egybesűrítve. Borzalmas...

2018. okt. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
8%

"A 7. rész forgatókönyvét hárman írták, J.J Abrams, Michael Arndt, és Lawrence Kasdan. Ők a 7. részben valamerre elkezdték vinni a történetet. A 8. részt egy TELJESEN más ember, Rian Johnson vitte el egy TELJESEN más irányba. Könnyen lehet, hogy Abrams máshogy magyarázta volna meg Rey eredetét, Rian így döntött, ezzel nem tudsz mit csinálni. És ott a 9. rész, amit megint Abramsék majd elvisznek valamerre.


Szóval nehogy azt hidd, hogy a történet vége, Rey eredete vagy úgy konkrétan BÁRMI meg lett volna már a 7. rész megírása után. Nem. Semmi egység nincs, csak van egy trilógia, ami folyamatosan változik a rendezők-forgatókönyvírók jövésével-menésével, és aki éppen most írja, az elvitte valamilyen irányba. Nincs előre kitervelve, hogy mi lesz Reyjel. Abrams valószínűleg nem öli meg Snokeot például, Rian így döntött.


Ezért voltak szánalmasok a Snoke teóriák például, közvetlenül a 7. rész után. Az emberek arról vitáztak, hogy akkor most ki Snoke (én is amúgy), Plagueis, valaki más? NEM VOLT MEGÍRVA. Senki nem tudta, még Kathleen Kennedy sem, majd az az EGYETLEN ember eldönti, akit éppen megbíznak a feladattal. Lehet, hogy Abrams Plagueist akart belőle csinálni, Johnson megölte. Ennyi."


Csak mert az az idióta a RetroShock csatornán ezt mondta, és máris ez a Szent Igazság?

Lehet igaz, lehet, hogy nem. Simán lehet, hogy meg volt előre írva nagyjából a sztori. És simán lehet, hogy nem.


Amúgy meg, egy olyan cégről, ahol létezik egy Story Group, élén Pablo Hidalgo-val, nem tudom elképzelni, hogy nem írták meg előre a trilógia ívét.

2018. okt. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

5.

Te komolyan ennyire nem tudod használni a googlet? Kint van még a fuckin wikipédián is :D Úristen... Tudom, hogy te szerelmes vagy az új filmekbe, de legalább a tényekkel ne próbálj már meg vitatkozni.

Retroshockot meg nem nézek, valamelyik videós gálán hallottam róla először (undorító rendezvény.. mindegy.)

Szépen beírod hogy star wars 8 writers és ki fog jönni :'D

2018. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
A film vége alapján simán el tudom képzelni hogy senkik voltak a szülei. Ugye kiderül hogy bárkiből lehet jedi, erőhasználó....
2018. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

,,Vagy máshol expliciten le volt fektetve, hogy Rey egy senki? Csak mert szerintem neki is meg kellett születnie valakitől..."


Ja amúgy igen. Yoda szülei kik voltak? Obi Wan szülei kik voltak? Mace Windu szülei kik voltak? Ki Adi Mundi, vagy az összes jedi-sith akárki szülei kik voltak? Mind hatalmas erőhasználók. A midiklorián szint nagysága nem egyenesen arányos a szüleidével.

Ez meg már szubjektív, de részemről rohadtul unalmas már ez a barátok közt szintű mindenki-mindenkinek a mindenkije, lassan már kiderül hogy yoda keresztapja Anakinnak aki Mace egyik távolabbi rokona. Wtf

2018. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"Te komolyan ennyire nem tudod használni a googlet? Kint van még a fuckin wikipédián is :D Úristen... Tudom, hogy te szerelmes vagy az új filmekbe, de legalább a tényekkel ne próbálj már meg vitatkozni"

Már nem azért, de az hogy az egyes részek forgatókönyvét más írja, abból sehol nem következik hogy ez egyben egy "csinálsz amit akarsz" rendszerben működik. Ha megvan egy irányvonal, egy fő szál hogy merre menjen a sztori, aköré nem lehet forgatókönyvet írni szerinted?

2018. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

9

De, természetesen lehet.

De nézzük már meg a 7. és a 8. részt.. Egyszerűen tökéletesen lehet látni pl Snoke sorsán, a két rendező közötti ellentétet, lehet tudni, hogy Snoke kiiktatása egy az egyben Rian ötlete volt. A Rian interjúkból ezt megtudhatod például. És ha egy rendező/forgatókönyvíró csak úgy, a saját elképzelése szerint kiírhatja a filmek elvileg legfőbb gonoszát, (igen, tudom, hogy Kylo az igazi főszereplő, ennek ellenére Snoke is egy nagyon komoly tényező volt) akkor szerinted mennyire van fő irányvonal? Mennyire van főszál? Ha ilyenekről dönthetnek a rendezők? Elég valószínű, hogy kb semennyire. Vagy pedig naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagyon nagy vonalakban.. Ugyanez lehet igaz Rey szüleivel is: Ha volt bármiféle irányvonal, akkor egyszerűen nem foglalkoztak ezzel a témával, Rian meg így magyarázta meg.

2018. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!