Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az emberek mi alapján veszik...

Az emberek mi alapján veszik készpénznek a Rey szüleiről szóló teóriákat? (Star Wars)

Figyelt kérdés

Itt az oldalon is, meg más fórumokon is az emberek 90%-a tényként kezeli azt hogy Rey szülei senkik voltak (és nem lehet mondjuk apja-anyja Han, Leia, luke, Obi-Wan, Qi'ra vagy bárki más a már ismert szereplők közül), csak mert Kylo Ren azt mondta.


De most komolyan, mi alapján kéne egy sötét oldalon álló, alamuszi, labilis fiatal szavait készpénznek venni? Miért nem lehetséges hogy simán kamuzott, vagy ő se tudja? Szerintem egyértelműbb, hogy azért mondta ezt hogy Rey összeomoljon belül és mellé álljon kétségbeesésében. Ehhez képest mindenki kirántja a kardot ha felmerül bármilyen teória vagy találgatás hogy "Nem, Rey szülei senkik voltak, mondták a filmben!" - és? Egy sötét oldalt használó ember nem ez lenne az első eset hogy hazudik. Vagy máshol expliciten le volt fektetve, hogy Rey egy senki? Csak mert szerintem neki is meg kellett születnie valakitől...



2018. okt. 26. 20:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

#6:

Én egy szóval se vontam kétségbe, hogy különböző írók írják a filmeket. Azt vontam kétségbe, hogy ne lenne előre megírva a történet íve, és a főbb sarokpontjai.


"Snoke kiiktatása egy az egyben Rian ötlete volt."

Sok interjút láttam vele, de ilyesmi nem rémlik, hogy ezt így kerek perec kijelentette volna bárki is.


"És ha egy rendező/forgatókönyvíró csak úgy, a saját elképzelése szerint kiírhatja a filmek elvileg legfőbb gonoszát"


Legfőbb gonosznak legfeljebb a teóriázgató fanok álltották be. Nem tudni, hogy Abrams mennyire szánt volna neki fontos szerepet. De az biztos, hogy nem csinált volna belőle Plagueist. Volt ugyanis egy Q&A közönségtalálkozó, ahol konkrétan megkérdezték tőle, hogy Snoke-nak van-e köze Plagueisnhez, Abrams meg visszakérdezett, hogy "Az ki?"... róla tudjuk, hogy a prequeleket se igazán szereti, szóval nem meglepő, hogy nem tudja ki a Plagueis. Persze az is lehet, csak szándékosan játszotta a hülyét...

2018. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

,,Én egy szóval se vontam kétségbe, hogy különböző írók írják a filmeket. Azt vontam kétségbe, hogy ne lenne előre megírva a történet íve, és a főbb sarokpontjai."


Két kérdésem van.

1. Honnan tudod, hogy meg van előre írva a történet? Milyen erre utaló jeleket láttál? Ha mutatsz forrást akkor aláírom, igazad van. Én úgy látom, hogy a 7-8. rész egy kesze-kusza "sűrítmény". Egy összevisszaság, aminek semmilyen rendszere nincs. De ez meg már szubjektum.



2. De legyen, mondjuk, hogy meg van írva a történet, nagy ívekben. MENNYIRE nagy ívekben? Mert ha a rendezők ilyen dolgokról dönthetnek, akkor kb annyira lehet megírva, hogy mi a szereplők neve, meg egy 3 soros karakterjellemzés, meg az, hogy a végén az Első Rend elbukik és győznek az ellenállók. Nem azt mondom hogy baj, de én ezt az egész témát azért hoztam amúgy fel, mert én az eredeti, a feltett KÉRDÉSRE akartam válaszolni. Én úgy látom, hogy a 7.-8. rész egymástól szinte teljesen független, nincs semmilyen rendszer, az egyetlen dolog, ami azonos, a karakterek, mintha alig kapcsolódnának a filmek egymáshoz. Ebből következtettem arra, hogy (és arra, hogy Rian és Abrams ilyen rohadt fontos dolgokban dönthetnek) nincs "íve" a történetnek, (vagy ha van, akkor rohadtul nagy vonalakban, annyira, amennyire fentebb leírtam) vagyis úgy halad, ahogy éppen az adott rendező+forgatókönyvírók akarják. Ebből pedig következik az, hogy ha olyan alapvető dolgokról is a rendező dönt, hogy az elvileg "főgonosz" (és én egyetértek veled abban, hogy nem csináltak volna belőle Plagueist, vagy hogy nem ő volt/lett volna a legfontosabb karakter, de azért FONTOS karakter volt) akinek, ha a történetnek lenne főbb sarokpontja ahogy leírtad, akkor egy ilyen karakter sorsáról NEM a rendező döntene, hanem már a forgatókönyv megírása előtt el lett volna döntve a sorsa. (És légyszi ne próbáld meg benyögni, hogy Snoke kiiktatása nem Rian ötlete volt, így van, SZÓ SZERINT soha nem jelentette ezt ki, viszont mikor megkérdezték ezt tőle, akkor E/1-ben beszélt, azaz arról beszélt, hogy MIÉRT TETTE MEG. Szóval légyszi erről ne, ne tedd ezzel semmissé az egész gondolatsort) Na de a lényeg a lényeg, hogy ha ilyen nagy vonalakban van leírva csak a történet sodrása, akkor valószínűleg a "Rey szülei senkik" dolog is Rian ötlete volt, mert előre ez sem volt megírva. Ha ez így van, akkor kérdező, a kérdésedre a választ senki nem tudja, csak Abrams, és a forgatókönyvírók, hogy mit kezdenek ezzel a válasszal, hagyják-e úgy, ahogy Rian megmagyarázta, vagy pedig utólag módosítanak rajta.


Szóval erre az egész írás-dolgot azért hoztam fel, hogy a KÉRDÉSRE válaszoljak, amit feltettek 2 napja.


ÉS EZ CSAK AZ ÉN SZEMÉLYES VÉLEMÉNYEM. Erre a kérdésre senki nem tudja a választ, sem én nem, sem a kedves 61%-os "kolléga". Én a saját szemem és tapasztalataim alapján jutottam erre a következtetésre.



OFF: Ha Abrams komolyan nem ismeri Plagueist, ha ennyire nem ismeri az univerzumot, az gáz, és nem szabadott volna rábízni a feladatot. Persze nem várom el tőle, hogy ásson le a mandalóriai háborúig meg a százéves sötétségig (nem is lenne rá szükség, mert ezek már nem kánonok, kivéve az előbbit), de azért a filmeket ismerjük már, vagy legalább nézzük már meg őket, mielőtt egy ilyen hatalmas univerzum egy alkotását akarja rendezni valaki.

2018. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

szerintem érezhető is,hogy ilyen tv sorozatos módon tolták.

kiállhatott a pali a táblához,felírta a kihagyhatatlan dolgokat,amiket még megtoldottak a feminista baromsággal,aztán mindenki mondta az ötleteket,felirkálta,összehúzogatta és amikor volt egy keret,akkor bezavarták a forgatókönyv írót,hogy-nah 2 napod van hogy összetákolj ebből valamit.

2018. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Engem nem nagyon érdekel ez a téma, de azért leírom a véleményem.

Szerintem azért nem lehet bármelyik felmenője se Han, Luke, Leia, vagy bárki más fontos ember, mert akkor róluk rossz képet festene az, hogy otthagyták a lányukat a Jakkun. Már így is minden régi karakterből kiszerettünk az új filmek alapján: Han és és Leia elbuktak mint szülők, Luke meg elég rossz nagybácsi és jedimester lett. Persze nem utáltuk meg őket végleg, de tovább már nem fogják rontani a filmkészítők a róluk alkotott képet.


Lehet, hogy kiderül, hogy Kylo mégis tévedett, de akkor is azt gondolom, hogy előkerül valami új "erőérzékeny" szereplő, akivel majd összekötik a lányt, de akkor sem lesz semmi jelentősége a rokoni kapcsolatnak.


Összeköthetnék Qi'ra-val, de most őszintén, azt ki nem sz%?=ná le?!

2018. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"1. Honnan tudod, hogy meg van előre írva a történet? Milyen erre utaló jeleket láttál? Ha mutatsz forrást akkor aláírom, igazad van. Én úgy látom, hogy a 7-8. rész egy kesze-kusza "sűrítmény". Egy összevisszaság, aminek semmilyen rendszere nincs. De ez meg már szubjektum."


Nyilván valóan nem tudom, hogy meg van-e a történet írva, nem vagyok bennfentes. Én csak úgy vélem, hogy egy cégnél, ahol egy Hidalgo vezette story group van, nem random mennek a dolgok.


És a jelek: például Rey karakteríve tökéletesen egybevág. Csak a rajongók hype-olták fel a 7. részben, hogy biztos valakinek a valakije, holott már ott is elhangzott, nem a múltja a fontos.


7. rész: "Senki". "Amit keresel nem a múltad része, hanem a jövődé" stb...


8. rész: "Senki vagy, a semmiből jöttél". Valamint a barlangjelenet szintén azt mutatja, hogy a múltja egyáltalán nem fontos.


A 7. rész írója és rendezője Abrams. A 8. rész executive producere szintén Abrams. Ráadásul olvasta a forgatókönyvet a forgatás előtt, és tetszett neki, azt mondta szívesen megrendezné a filmet. Daisy Ridley nyilatkozata alapján is sokat egyeztettek.


A 2-es kérdésre meg nyilván nem tudok válaszolni, hogy mennyire nagy ívben van megírva.

2019. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

Rey szülei fontosak, egyáltalán nem senkik. Majd a IX. rész felfedi.


Kylo téves infót mond neki egyébként ezzel kapcsolatban.

A barlang pedig csak nem válaszol.


A VII. részben pedig azért mondja, hogy nem a múltja része hanem a jövőé, mert csak később fogja majd megtudni kiktől származik valójában.

2019. jan. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16: ez sem több mint egy elmélet. Ne írd úgy, mintha tény lenne, mert nem az. Majd decemberben kiderül
2019. jan. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
És ha tény, akkor mi van? Attól talán érdekesebb karakter lesz, hogy valakinek a rokona? Inkább azt magyarázzák el mitől olyan túl ügyes mindenben, mert a származás nagyon sovány magyarázat lenne rá.
2019. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Luke fejlődése az eredeti trilógiában is elég gyors volt. Bár Reyé meg meg méggyorsabb. Viszont az alapszintű erőhasználathoz nem kell évekig tanulni, sose készült olyan mű, ami ezt kőbe véste volna.
2019. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Persze, Luke fejlődése gyors volt, és szép volt, jó volt és elég is volt. Minden főszereplő kicsit ilyen. Én csak azt mondom, hogy egy jó származással ez továbbra sincs rendbe rakva. Az ember vagy elfogadja, hogy ez egy mese és itt a jó győz, akkor is ha a gonosz ügyesebb és túlerőben van, vagy a Star Wars kinő a mese kategóriából és kapunk valami érdekesebb befejezést. Akármi is lesz, Rey származása egyik esetben sem tisztáz dolgokat. Nem értem miért fontos a származás.
2019. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!