Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egyeseket miért zavar a...

Egyeseket miért zavar a spoiler a fórumokon?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy kiakadnak, hogy miért írnak olyanokat egy film fórumába, amiből kiderülhet a film vége. Én csak a film megnézése után szoktam elolvasni mások véleményét, előre nem, mert hadd döntsem el én, hogy jó-e vagy rossz.

Szerintem egy ilyen fórum pont arra való, hogy kibeszéljék a filmet, nem? Aki még nem látta, és nem is akarja tudni a cselekményt, miért megy ilyen fórumokra?



2018. nov. 6. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ilyen fórumok nem csak arra valók, hogy kibeszéljék a filmeket, hanem leginkább arra valók, hogy ajánljanak/véleményt mondjanak filmekről. Márpedig ha valaki ajánl egy filmet, akkor nem jó ha előre elrontja a másik ember élményét.

Ráadásul nem mindenki kibeszélő vagy kritika miatt megy fel az ilyen fórumokra, hanem hogy híreket olvasson.

Ezért szemétség spoilerezni, mert elronthatod a másik élményét. Sőt valaki nem azért olvasgat kommenteket, hogy lelőjék a film végét, hanem mert mondjuk kíváncsi mások véleményére, kíváncsi arra, hogy másoknak mi a véleménye a filmről.

2018. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem a film ajánlóját nem a fórumban kell keresni, arra van külön leírás is. Ha valakit annyira érdekel film, hogy kíváncsi róla az emberek véleményére, akkor miért nem nézi meg előbb a filmet? Számítania kellene rá, hogy a fórumba olyanok írnak, akik már látták a filmet, kibeszélik a tartalmát. Hogy lehetne egy filmről úgy beszélgetni, hogy semmit nem írunk a történetről? Értelmetlen, nem?
2018. nov. 6. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem értelmetlen, én mindig spoilermentesen írok véleményt, vagy legalábbis spoiler címke alá rejtem ahol van rá ilyen lehetőség.

Viszont az se mindegy, hogy te itt mire gondolsz konkrétan... Egy kritikai oldalon alapvető és teljesen jogos elvárás, hogy ne spoilerezzenek, hanem csak kritikát mondjanak az adott filmről. Én pl. nagyon sok szerzői gyöngyszemet azért néztem csak meg mert jó kritikákat olvastam róla, és hát sokszor nagyon jó élményben volt részem. Sokat rontott volna az élményen, ha előre lelövik a filmek végkifejletét.

2018. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!