Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A marvel-moziuniverzumos...

A marvel-moziuniverzumos wikipédiából mért van kihagyva jó pár marvel film? Pl deadpool sincs bele írva az X-men sem.

Figyelt kérdés

Megszerettem volna nézni őket sorba pl minden este eggyet,de szerintem hiányos ez a felsorolás.


[link]


2018. nov. 6. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, azok külön univerzumhoz tartoznak, nem kapcsolódnak a többi Marvel filmhez.
2018. nov. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverd a dolgokat, attól hogy valami a Marvel égisze alatt készül attól nem minden film tartozik bele az ún. Marvel-moziuniverzumba. A régi X-Men filmek pl. nem tartoznak bele. Marvel történetek, de különállóak az új filmektől. A moziuniverzumot azt hiszem a 2008-as Vasembertől számítják. Ez azért van, mert innentől egymáshoz kapcsolódnak a történetek, a cselekmény egy irányba halad, úgy is mondhatni hogy a filmek egymás folytatásai. Míg a régebbi filmek összevissza meséltek el külön sztorikat, a szereplőknek teljesen más volt a sorsuk, a történetük. Ott voltak a régi Pókember filmek a 2000-es évek elején: más volt a sztori, a gonoszok, az események, van olyan karakter aki ott meghalt aztán itt most megint itt van. Azért azok a filmek egy külön világot alkotnak, ezek amiket te linkeltél ezek meg külön egy másikat. Itt hiába az egyik film címe Amerika Kapitány, a másik meg Bosszúállók, attól még a Kapitány ugyanaz a karakter ugyanazzal a történettel, és nagyjából ott folytatja ahol abbahagyta az előző filmekben. Nem tudom ez mennyire érthető, eléggé fáradt vagyok így gyérül megy a fogalmazás. Egyébként a DC univerzum ugyanez: ott is most összehozták a Supermant, a Batmant meg a Wonder Womant, de amúgy mindnke voltak filmjei korábban amik teljesen másról szóltak, Nolan Batman-trilógiája pl. köszönőviszonyban sincs a mostani filmekkel, az meg is kapta a maga lezárást. A Macskanő is 3 filmben szerepelt 3 külön sztorival, 3 különböző színésznő alakításában. Itt csak a nevek meg a hozzájuk tartozó névjegy (Marvel, DC) azonos a filmek között.


A Deadpoolt azt nem tudom, de az inkább egy paródia, semmi komoly köze az aktuális Marveles bandához.

2018. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak azok a filmek részei a Marvel moziuniverzumnak, amiket a Disney által birtokolt Marvel Studios készít. Az X-Men, Fantasztikus Négyes és Deadpool filmeket a 20th Century Fox készítette, a Pókember és ellenségei pedig a Sony tulajdonai. Ez azért van így, mert régen, amikor a képregényfilmek még kicsit sem voltak népszerűek, a Marvel szétosztogatta a különböző stúdiók közt a különféle szereplők megfilmesítési jogait. Akkor még eszük ágában sem volt egy összefüggő filmuniverzumot készíteni.

Pókember és egy-két másik szereplő is csak úgy jelenhetett meg a Marvel Studios filmekben, hogy a stúdiók külön megállapodásokat kötöttek, és megosztoztak a filmjogokon. Ekkor ezek a szereplők is a Marvel Studios univerzum részeivé váltak, de a korábbi filmjeik különállók maradtak.

2018. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen ahogy előttem írták, úgy helyes.


Annyit hozzá tennék hogy a Disney megvette a Foxot, szóval az x-men és a fantasztikus négyes is akármikor csatlakozhat az MCUhoz, mondjuk valószínűleg rebootolva. Ami annyit tesz, hogy az eddig fox által kiadott filmek nem fognak számítani.

2018. nov. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!