Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mik a jellemzői egy jó horrorf...

Mik a jellemzői egy jó horrorfilmnek?

Figyelt kérdés
Rengeteg horror készül, mégis nagyrészük bukás. Szerinted mit kell tartalmaznia egy jó horrorfilmnek?
2018. nov. 25. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
az én szememben már akkor az értéke, ha nem a tipikus klisék egyikét tartalmazza. mondok egyet, öt (vagy valamennyi) idegesítő, buta amcsi tini elmegy valahova szórakozni, aztán szép lassan meghalnak, majd a végére marad a legszebb csaj és a legjobb pali, akik együtt legyőzik a gyilkost vagy szellemet vagy akármit, és összejönnek. na, az ilyeneket kb öt percig nézem, amíg egyértelművé nem válik hogy ez a sztori lesz. egy jó horror legyen új ötlet, valami eredeti. legyen képes fenntartani az érdeklődést végig, mondjuk legyenek benne csavarok, legyen olyan ami csak a végén derül ki. Pl ott van a Hetedik. de mondhatnám az új filmet, a Split - et is, amiben az volt az érdekes hogy egy teljesen új, nem éppen gyakran megfilmesített témát dolgozott fel. vagy jó megoldás az is, ha népszerű könyveket dolgoznak fel, ott van mondjuk az összes Stephen King könyv, kb minden film jó ami belőlük készült. persze egy agyonrágott témát is meg lehet csinálni érdekesen. pl a démoni megszállás dolog, ott van a Démonok Között, a Veronica, Mama, Oculus .. egy jó rendezés miatt a film is szuper lett. vagy ott az Amerikai Horror Sztori is, annak is az egyedi rendezési stílusa ami megfogja az embert, bár abban azért bőven vannak újféle elemek is. vagy mondjuk én szeretem a trancsírozós horrort is, de abból aztán iszonyat nehéz jót találni.. a legtöbb elcsépelt és unalmas. a Fűrészt emelném ki mint jó film, annak a témája is nagyon új volt az idejében, és szépen meg vannak csinálva a halálnemek is, nem csak annyi hogy egy barom késsel rohangál és leszúrja az embereket..
2018. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem azokat a horrorokat amiket James Wan csinál
2018. nov. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!