Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van még rajtam kívül, akit...

Van még rajtam kívül, akit hozzám hasonlóan nagyon megérintett a Holt költők társasága című film?

Figyelt kérdés
Én több mint tízszer láttam.
2018. nov. 29. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szeretik.
2018. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sokan viszont azt mondják, ilyenekkel is találkoztam már, hogy túlzottan pátoszos, nagyon amerikai, mézes-mázos. Annyit hozzá kell tennem azért, hogy Robin Williams körülbelül ebben alkotót maradandót és még talán három vagy négy filmjében, aztán jöttek a gagyi vígjátékok, amelyek mindegyikében ugyanazzal a gesztusrendszerrel dolgozott. Nincs olyan sok a színészi eszköztárában.
2018. nov. 29. 23:33
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem rossz film, de szerintem is túl tolt.

Persze még mindig inkább ezt nézi az ember, mint valami B kategóriás szart.

2018. nov. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Egyszer megnéztük a suliban irodalomórán. Nekem nem tetszett, unalmas volt és közhelyes.
2018. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ki tudnád fejteni bővebben, mit tartottál benne közhelynek?
2018. dec. 1. 00:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egész film az.

A tanár, aki megtanítja nekik a carpe diem fogalmát.

Persze itt nem arra értve, hogy drogozz.

Aztán a fiú, akit kényszerítenek a szülei, de ő mást akar.

2018. dec. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A hatos válaszoló vagyok, leírom, hogy szerintem mi közhelyes a filmben, bár úgy látom, már megfogalmazták előttem dióhéjban.

Gondolj csak bele, kedves kérdező, hány olyan történetről hallottál, amelyben egy tanár/nevelő a főszereplő, aki erkölcsileg próbálja nevelni a diákokat, "az életre" készíti fel, és inkább hanyagolja a régi módszereket, a lexikális tudás megszerzését? Nem erről szól a Mary Poppins vagy a Fuck you tanár úr, például?

Hányszor hallottad már azt a történetet (nyilván kicsit más körítéssel), hogy a fiatalok egy csoportja felfedezi az erkölcsi abszolútumot, a "helyes" magatartást, de emiatt elnyomja őket a rendszer? Most először találkoztál azzal a jelenettel, amelyben egy közösség protestál a szellemi vezető elnyomása, megfélemlítése, félreállítása miatt? Igazából sorolhatnám még, az egész film egy közhelyes sablonra van ráhúzva. Attól "különleges", hogy (ha jól tudom) a hatvanas években játszódik, és nem modern környezetben.

2018. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, elnéztem, négyes voltam.
2018. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem tartom közhelyesnek azt, hogy valaki gondolkodni tanít és ez nem tetszik az iskola rendszernek, mert túl sok szabadságot ad olyanoknak, akiket irányítani akarnak és elvenni tőlük az egyéni gondolatokat.

Lehet sablonos. Lehet más is ezzel jött elő. Ám ettől nem lesz semmit mondó és közönséges. Pátosz, van benne. Egyéni dolog, hogy valaki mit szeret, ezért lehet nem tetszik, sokan nem bírják a drámákat sem hasonló okokból.


A film jóval a fuck you előtt született. Ez fontos. Főleg, ha azzal veted össze!


A Carpe Diem (ami nem azonos a Yolo-val), az egyéni és szabad gondolkodás, a társadalmi elvárások és a hozzájuk való alkalmazkodás bemutatása, amik a lázadás szimbólumai a hatalom ellen egy olyan iskolában, ahol konzervatív, rendkövető, sorozat gyártott termékekkel foglalkozik az iskola, egy érdekes téma.


Attól, mert túl van dramatizálva és tragédiához vezet lesz pátoszos. Pedig így lehet megmutatni, hogy a hatalom a saját hibáit arra a rendszerre vetíti ki, ami meg akarja őt dönteni és ezzel éri el azt, hogy a birka tömeg el ne tévedjen, hanem a rendet kövesse, amit ők alkottak.


Ez a téma örök. És ettől tűnhet közhelyesnek. Csak ennek van mondanivalója, amit meg lehet fogni és nem a semmit mondás mezején hullik a közönségesség pöcegödrébe.



Egy mai diák, lehet unja ezt a témát, mert a szélmalom harcot belülről ismeri és máshol is ezt latha. Mai aktualitása ezért egyszerre izgalmas és dög unalmas.

2018. dec. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma nehéz megérteni, hogy valakinek a szülei előre lejátszották az életét, mielőtt megszületett és egy bizonyos karriert szánták neki és annak kellett éljen. Pedig ez valóság volt valamikor. Ma már nem egyértelműen fejezik ki ezt a szülők. Azt mondják, ha színész leszel, számíts arra, hogy éhezni fogsz. De van, aki bukta cukrozónak, vagy mekis szaknak tart egy szakmát. Ezzel is terelni akarnak. Régen is az lehettél, ami csak akartál lenni : ügyvéd, orvos, gépész. Ez a 3. Mást nem akarhattál. Ez nem volt közhely akkor. Ma már lehet annak tűnik.
2018. dec. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!