Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen feltételei vannak...

Milyen feltételei vannak annak, hogy valaki filmes forgatókönyvíró legyen külföldön?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy mennyire kicsi az esély meg mennyire jó kapcsolatrendszer, szerencse, stb. kell, nyilván tisztában vagyok vele hogy kb. annyira esélyes mint lottóötöst nyerni, de ezt most tegyük félre, más oldalról kérdezem. Én a technikai részére lennék kíváncsi, hogy elég az, ha az ember jól tud írni, tud angolul és van egy piszok jó ötlete amit fel is tud építeni, vagy pedig ez is olyan, hogy kell hozzá egyetemi végzettség, diploma vagy szakmai előismeret, netán gyakornokság? Tehát röviden, kell bármi papír vagy ilyesmi, vagy elég ha én összerakom a forgatókönyvet és lerakom a fejesek asztalára?


Illetve ha valaki ért ehhez, tanult ilyet: mennyire sok idő beletanulni, hogy az ember ne regényt írjon, hanem forgatókönyvet?



2018. dec. 4. 21:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi, csak 1 jó forgatókönyv.

Példa: Sylvester Stallone egy senki volt, amikor megirta a Rocky forgatókönyvét és rögtön ajánlottak is érte 10000 dollárt, de ő nem adta el csak azzal a feltétellel, hogy ő játszhatja a főszerepet. Mázlija lett, belementek.

2018. dec. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!