Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mitől lett mostanság ennyire...

Mitől lett mostanság ennyire népszerű a filmes karakterek úgymond "shippelése"?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1-2 évben azt vettem észre, hogy ugrásszerűen megnőtt az úgymond shippelések száma (amikor egy filmben szereplő karaktereket "összehoznak" egymással), ez minek köszönhető, honnan ez a trend? Ráadásul az is feltűnt, hogy nem csak olyan karaktereket hoznak össze a rajongók, akik amúgy össze is illenének csak a történet nem haladt arra, hanem teljesen képtelen párokat is, férfi férfival, idős gyerekkel, testvérek, halálos ellenségek stb. Star Wars, Harry Potter, Marvel, Trónok harca, egyik se kivétel. Honnan ez a divat?

2018. dec. 4. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Akkor most mi is a kérdés? Rajongók, összehoznak mindent mindennel, mert úgy tartja kedvük. Nem értem, mi ezzel a problémád.


Nem tudom én például megnéznék egy csatát a Targaryen sereg meg egy birodalmi sereg közt. Kiváncsi lennék hogy mennyi ideig repkednének a sárkányai, miután rájuk szabadult egy TIE fighter raj, vagy a Dotrakiak mire mennének az AT-AT-k ellen :D Vicces lenne. A kard vs lézerpuska dologról meg már ne is beszéljünk :D Akkor én most shippeltem vagy mitcsináltam?

2018. dec. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem erre gondolt a kérdező. A shippelés nem ezt jelenti, hanem azt, hogy szerelmespárokat kreálnak karakterekből, általában össze nem illőkből.


Pl. Poe-Finn

2018. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez abszolút nem újdonság. A shippelés már a Star Trekkel elindult anno a 60-as években. Gondolom ez Magyarországra valamennyi késéssel érkezett, de ettől függetlenül már elég régi jelenség.
2018. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nemtudom, az embereknek ez a gyengéje:D Főleg a lányoknak egyébként, nekünk valamiért nagyon jó érzés ha egy filmben két fiú összejön (vagy legalábbis elképzeljük őket együtt). Egyébként a shippelők normálisabb része nem hoz létre lehetetlen shippeket, meg a film/sorozat készítők is úgy alakítanak pár beszélgetést két karakter közt, hogy sok ember elképzelhetőnek lássa a romantikus kapcsolatukat Volt már velem gyakran hogy egy sorozatot csak 2 ember miatt néztem.
2018. dec. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem mostanság jött elő.

A fanfiction.net-et például 1998-ban hozták létre, de előtte is ment a shippelés.

2018. dec. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem új jelenség. Az előttem lévők leírták, hogy még régebbi dolog mint gondoltam, de én is legalább 5 éve tudok róla.
2018. dec. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem új a jelenség, csak tizennéhány éve nem volt megfelelő internetes felület, se minden háztartásban hozzáférés, hogy megosszák egymással a rajongók a gondolataikat. Így nem is terjedt olyan gyorsan a hülyeség.

A meleg párok iránti rajongást én sem értem, már kérdeztem rá én is, de nem érkezett olyan válasz, ami megvilágosított volna.

2018. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Jajj ne is mondd... Rosszul vagyok már ezektől a nevetséges shippelésektől :/
2018. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy a Star Trekkel kezdődött (ha jól tudom, maga a "ship" fogalom is innen ered - a relationship (kapcsolat) és a starship (csillaghajó) szavakkal való játékból született), és ráadásul az első ship eleve egy elég lehetetlen férfi-férfi páros volt (a két főszereplő, Kirk és Spock között, akik a szériában nagyon jó barátok). Az, hogy mostanában miért lett nagyon népszerű, az egy jó kérdés. Alapvetően a reális shipeket megértem, az embernek jól esik szurkolni a kedvelt karaktereknek, nem csak a történetben, a harcokban magukban, hanem a szerelemben is. Viszont a lehetetlen shipeket általában én sem értem, bizonyos helyzetekben a karakterek között jó a dinamika, vagy eleve szép a barátságuk, vagy hasonló, és ez késztetheti a rajongókat, hogy összehozzák őket - de sok esetben még ez sem áll fenn.
2019. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!