Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Eredeti nyelven vagy szinkrono...

Eredeti nyelven vagy szinkronosan nézitek a filmeket?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre inkább elkezdtem eredeti nyelven nézni a filmeket, és sokkal élvezetesebbnek találom.

Egyrészt akkor hallom a színészek eredeti hangját, hallom hogyan játszanak a hangjukkal, rengeteg érzelmet és gondolatot tud kifejezni egy hang. A legtöbb híres színész (pl. George Clooney, Matt Damon, Danny Devito, Robin Williams) nemcsak a külsejük, a mozdulatait, a mimikájuk miatt zseniális színész, hanem a hangjuk miatt is, ami értelemszerűen elveszik a szinkronnal.

Másrészt pedig a szöveg is sokszor nagyon más eredeti nyelven mint magyarul, ami nem a fordítók hibája, de nem lehet egy szöveget teljes egészében lefordítani angolról magyarra úgy hogy minden árnyalat egyezzen. Van ami angolul tök jól hangzik, de szó szerint lefordítva már nagyon magyartalan lenne, ezért kénytelenek némileg módosítani a jelentésen. Sokszor van, hogy egy angol szó két jelentéssel is bír, és ez a csattanó egy-egy beszélgetésben, és a fordításkor ezt is nagyon nehéz visszaadni.

A nyelvi humorról nem is beszélve, lásd például azt az Agymenők részt, amiben ki kell találni ki mit rajzolt, és angolul az a poén, hogy a present egyszerre ajándék és jelen (idő) is.


2018. dec. 16. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eredeti szinkronnal, én is ugyanezen okok miatt.
2018. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Ha nem tudnék angolul, nem nézném angolul a filmeket."

vs.

"Azért tudok angolul, mert angolul nézem a filmeket."

2018. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
Már nagyon rég óta eredetiben nézek mindent, amit csak tudok. Annyira hozzászoktam az eredeti hangminőséghez, hogy amikor meghallom a szinkronhangokat azzal a jó kis hangkeveréssel amit csinálnak, hogy még a zenék is elhalkulnak, már rosszul vagyok.
2018. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt még feltétlenül szeretném hozzátenni, hogy szerintem általában a szinkron sem rossz, csak egész egyszerűen MÁS.

Nem ugyanazt az élményt/érzéseket/gondolatokat fogod megkapni, amit a készítők eredetileg szántak.

2018. dec. 16. 18:04
 5/12 A kérdező kommentje:

Például én a Trónok harca utolsó évadában Sansa (eredeti) hangjától konkrétan libabőrös lettem, nagyon jól átadta azt a teljes érzelmi kiüresedést, amit átélt.

A magyar szinkron is jó volt, de közel nem hozta ezt a hatást.

2018. dec. 16. 18:06
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Eredetiben nézem én is.

Kivétel a Family Guy és a Grace Klinika, ezeknek nagyon jó a szinkronjuk.

2018. dec. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 LeonScottKennedy ***** válasza:

Aki szeretne egy kicsit borzongani a Trónok Harca egyik legzseniálisabb jelenetén a szinkron miatt:

https://www.youtube.com/watch?v=O0Kx0C_7kxU


Rengetegszer visszanéztem ezt a jelenetet, és amikor először láttam, eufórikus érzelmek törtek rám, annyira erős volt. Aztán egyszer csak meglátom ezt a videót YT-n, gondoltam miért ne, megnézem milyen szinkronnal. Bárcsak ne tettem volna :D. Ez páratlanul semmilyenül szar. Sajnálom azokat az embereket, akik nem élték át azt a jelenetet először eredeti hanggal, számomra még mindig a top1 moment a sorozatból.

2018. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez eredetiben is ütős volt. :) De ezért most le leszek pontozva.
2018. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Természetesen eredtiben. Amikor sokadjára fut bele az ember egy félrefordításba, akkor eljön az a pont, amikor vált, akkor is, ha a többség jól van lefordítva.
2018. dec. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha egyedül vagy párommal nézek filmet, akkor angolul, néha angol felirattal (pl. Sherlock, mert a felét se érteném Benedict Cumberbatch monológjainak), de családdal szinte mindig magyarul nézzük. Néha magyarul angol felirattal, vagy angolul magyar felirattal, de ez azért ritkább.
2018. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!