Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gyűrűk Ura! Hogy lehet, hogy...

Gyűrűk Ura! Hogy lehet, hogy Elijah Wood (Frodó) és Ian McKellen (Gandalf) egyetlen egy jelenetet sem forgattak együtt?

Figyelt kérdés
Most olvastam több helyen. De hisz egy csomó közös jelenetuk van es nem úgy tűnik h számítógéppel van megcsinálva, oda rakva utólag valamelyik színész. Persze más filmekben láttam mar ilyet. Pl. mikor egy színész ikerpárt jatszik es egymás mellett all a két karakter. Ezeknél látszott hogy PC-vel csinálták meg, úgy raktak oda utólag az egyiket. 2001-ben mar ott tartott a technológia h megtudták úgy csinálni h észrevehetetlen legyen? Vagy hogy csinálták? Nem tudom erdekes, nem értek hozza.
2018. dec. 31. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Csak nem gondolod, hogy Gandalf végig gólyalábakon egyensúlyozott a "közös jelenetek" alatt? Hiszen a valóságban alig 20 centi csak a különbség a két színész között. :D

Viccet félre téve, az viszont tény, hogy a trilógián nagyszerű szakembereknek dolgoztak. A filmekben használt effektek, animációk valóban mérföldekkel jobb minőségűek voltak a többi, ekkor kiadott nyugati filmhez képest.. de ez valószínűleg annak köszönhető, hogy nem sajnálták rászánni az időt és a pénzt. A feljettség szerintem adott volt ehhez a színvonalhoz már az 1990-es évek végén, végülis a japánok se maradtak el tőlük sokkal. Vegyük csak példának a 2001-es Final Fantasy filmet.

2018. dec. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyaltalan miért nem volt jelen mindkét színész a közös jeleneteknél? Egyszerűbb es olcsóbb lett volna.
2018. dec. 31. 03:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem az álló jelenetekre gondolok. Pl. az első rész elején a szekéren ültek, ott amugy sem latszodott a magasság kulonbseg.
2018. dec. 31. 03:42
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Valóban olcsóbb lett volna, de a történet szempontjából fontos volt, hogy ábrázolni tudják a hobbitok külső jellemzőit, így a magasságukat is.
2018. dec. 31. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Persze ne feledkezzünk meg a méretarányokról se, hiszen furcsa lett volna ha az egyik jelenetben közel ugyanakkora a különböző fajú szereplők feje, míg a másikban már nagyobb a méretkülönbség.
2018. dec. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Hát én mondjuk a gyűrűk urának pont mind a 3 filmnek végignéztem a több órás werk filmjeit és igenis rengeteg közös jelenet volt.

Sokszor úgy oldották meg a méretarányokat, hogy Gandalf szimplán elöl ült, Bilbót vagy Frodót pedig messzebb rakták, így kisebbnek tűntek. Semmi animáció nincs ebben, ez egy régóta bevett filmes trükk ami jól működik.


Itt egy videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=QWMFpxkGO_s

2018. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Több helyen is olvastam hogy az összes jelenetet amiben frodo es Gandalf volt külön vették fel, előbb az egyik majd a masik színésszel. Soha sem voltak egyszerre a kamera elott. Ez hivatalosan is igy van nem egy rajongói teória.
2018. dec. 31. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor légyszíves nézd meg a videót ahol maga a rendező beszél és a forgatásról is vannak benne felvételek amik totál rácáfolnak arra amit írsz...
2018. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!