Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Bohém Rapszódia mitől lett...

A Bohém Rapszódia mitől lett ekkora siker?

Figyelt kérdés
Valaki meg tudja nekem magyarázni mitől lett az a film ekkora siker itthon és külföldön egyaránt? Egy sima mezei életrajzi film, annak sem volt túl hiteles, ráadásul rég nem aktuális a témáját tekintve (még azt mondom ha Mercury halála után 1-2 éven belül megcsinálják úgy oké, de most?)- az életrajzi filmek általában amúgy sem szoktak ennyi embert érdekelni, plusz nyert most több Golden Globe-ot, Oscar-várományos stb... Nem azt mondom hogy pocsék volt mert jól meg volt csinálva de mi volt ebben annyira különleges, hogy az emberek el voltak tőle ájulva hónapokig? Itthon is akkora szenzációnak volt beállítva, mitől emelkedett ki a többi film közül amik minden héten jönnek csőstül? Még hogy a Bosszúállók vagy a Star Wars sikeres azt megérti az ember, de ez számomra ez évtized rejtélye.

2019. jan. 7. 17:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

Csak azért mert Freddie Mercuryról szól, aki alapból túl van értékelve a korai halála miatt. Itt most nem fontos az, hogy nem hiteles a film, mert mégiscsak "FREDDIE MERCURYRÓL, A NAGY MŰVÉSZRŐL ÉS MINDEN IDŐK LEGJOBB ÉNEKESÉRŐL" szól.


A Golden Globe díjazás meg végképp elásta a szememben a nagy filmdíjakat.

2019. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%

A szélsőbaloldali liberál amerikai filmgyártás már egy ideje előnyben részesíti a szupernős, bznyákos, holokauszt, anti rasszista, stb filmeket, ha már ez kiérződik egy filmből, fix, hogy könnybelábadt szemű kivénhedt, nyugdíjas színésznők adnak át egy nyáltól csöpögő szobrot ezen a bárgyú, sznob díjátadón.

Az egész világot beterítik ezekkel a hulladék filmekkel a jenkik, 1 darab épkézláb színészük volt aki meg is mondta a tutit róluk, az a Mel Gibson. Ki is rakták jóidőre a filmiparból.

Ha jobban megnézed, az amerikai színészek nagy százaléka zsidó.

Bojkottálni kellene azt a sok szemetet, amiket gyártanak.

Mi vagyunk a hülyék, hogy átvesszük ezt a sok szart tőlük.

Aztán nézhetjük, hogy szidják az európaiakat a filmjeikben.

2019. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

A zene miatt. Hallottam a trailert moziban, rögtön tudtam hogy meg kell néznem a filmet moziban. Egyszerűen olyan jól hangzik, hogy az meghalás. Olyan, mintha elmehetnél egy rég halott zenész koncertjére, akit eddig soha nem hallhattál ilyen tisztán és ilyen hangtechnikával.

A Golden Globe meg egy vicc. Nem kell komolyan venni. Ami meg az Oscart illeti, egyedül Rami Malek jelölése várható, meg a zenével kapcsolatos technikai díjak. Ha a Bohém Rapszódia nyeri a legjobb film díjat az Oscaron, megeszem a kalapom.

2019. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Bosszúállók 100.epizód vagy a Star Wars szintén 100. epizód neked többet ér? :D


Ha nem elég nyilvánvaló, a Bohém rapszódia lett minden idők legtöbb bevételt hozó zenés életrajzi filmje. Vannak mozik, ahol újra műsorra tűzték múlt hétvégére, a nagy érdeklődésre való tekintettel.


Azt meg csak halkan megsúgom, hogy az emberek mindig is szerették, szeretik és szeretni fogják a Queen-t és Freddie Mercury-t. Ők legendák.


Ez egy érzelmeket kiváltó film, amit ha megnéznek az emberek, még napokig ott motoszkál a fejekben.

2019. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

A jó zenék miatt.

A vége kb felér egy koncerttel.

Mi is voltunk, majdnem kétszer.

2019. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
Egy melegről szól, az éppen aktuális transgender hypecicus a főszereplő. Ezzel kb bármit el lehet adni ma. Amúgy a film inkább egy paródia. Én nem vagyok nagy Freddie Mercury fan, de ez a film egy borzadály. A főszereplő nagyon gagyi a sztori 90%-a fiktív, csak egy beöltözős bohóckodás.
2019. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem teljesen hiteles, tény, de nem is kell annak lennie. Film, nem dokumentumfilm. Egyrészt azért népszerű, mert tiszteleg minden idők egyik legnagyobb énekese és zenekara előtt (lehet szeretni, nem szeretni, de igen is legendák), és élethűen, megfoghatóan képes volt vászonra vinni annak a kornak és a Queen életérzésnek a hangulatát. A zenékkel, a színészi játékkal, a rendezéssel nagyon egyedivé válik az amúgy átlagos, mindenki által ismert sztori. És ez az ami többé teszi mint egy "sima mezei életrajzi film".
2019. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
Én sem vagyok nagy freddie fan de sztem az énekes személye ami miatt ekkora a siker. Sok énekes élt a 80 - as években bowie lennon stb de sztem freddie volt a legérdekesebb énekes akkor. A film hiteles volt sőt sztem az akkori hangulatot életérzést tudta vissza adni. Kevésfilm tudja átadni a lényeget pl a szólít a neveden az is nagy sikert aratott. Pl egy nagy regényes film ami pl a kedvencem mint könyv a szerelemakolera járvány idején de filmben nem volt olyan jó sőt eléggé gyenge volt. Ennyi.
2019. jan. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nem tetszett. Vége lett és összenéztünk a párommal,hogy most ez volt akkora szám? Nem mondom,h rossz, de nekem nem jött be, nagyobb extázisra számítottam a beharangozás alapján. Nekem a főszerep is eröltetett volt- ezt sem értem miért értékelik túl.
2019. febr. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Én 97-ben születtem, szóval teljesen "kimaradtam" a Queen időszakból, és a szüleim sem rajongók, tehát azon kívül hogy van a Queen meg az énekesük volt Freddie és ismertem a híres számaikat nem sokat tudtam róluk. A film előtt kutakodtam kicsit, elolvastam pár netes cikket és a Wikit, hogy kicsit jobban képben legyek. Ja, és persze megnéztem azt a híres felvételt amin a Tavaszi szélt adják elő. (Szégyen vagy nem, de ahogy elkezdett énekelni sírni kezdtem...).

Ezek, és a film alapján szerintem azért lett ekkora siker, mert ő egy nagyon egyedi figura volt akkoriban. A megjelenése,a színpadon az előadásmódja, állítólag az első bandák között volt a Queen akik minél jobban belevonták a közönséget a koncertekbe...szóval ők valami nagyon egyedi "dolgok" voltak akkor, és szerintem ma is. Szerintem ezt IGAZÁN az értheti meg, aki akkor volt tini/fiatal és benne élt abban a korszakban. És őszinte leszek, én ugyan nagyon szeretem a ma divatos zenéket, az elektronikus zenét is, nem vagyok rocker, de esküszöm fáj a szívem, hogy nem élhetek át egy Queen koncertet, nekem átadta a film a hangulatát, főleg a végén a Live Aid jelenettel, de már az előző koncert részletekkel is. Nekem azok tetszettek a legjobban.

Persze azt is el kell ismerni, hogyha egy művész (legyen az zenész, színész stb) fiatalon hal meg vagy tragikusan, azt az emberek megjegyzik, jobban köztudatban és köztiszteletben marad. Hogy ez jó vagy rossz arról lehet vitatkozni. Nekem például ez Heath Ledger esetében zavaró, mert tényleg minden tiszteletem az övé, fantasztikus színész volt, de túlzásnak érzem hogy az emberek szemében már minden színész automatikusan "tök gáz" meg "béna" aki Joker szerepében feltűnik. Persze biztosan van akinek egyszerűen tényleg az ő alakítása tetszik jobban, nincs ezzel baj, csak szerintem nagyon beszűkült látásmódra vall, hogy sokan esélyt se adnak a többi színésznek. Nyilván Freddie esetében is hasonló a helyzet. Csupán 45 évesen egy ilyen szörnyű betegségben meghalni... persze, hogy az emberek érzékenyek a személyére. Ezáltal mindenre, ami vele kapcsolatos.

Engem ami miatt még megérintett, az az, hogy az én szememben ő egész életében egy (nem rossz értelemben!) szánni való figura volt, azt akarta, hogy szeressék, hogy elismerjék, nem volt neki való a hírességek élete szerintem, sokan kihasználták, meg persze lenézték a származása miatt, és akkor még arra is rájött, hogy a férfiakhoz vonzódik, ami abban az időben főleg elfogadhatatlan volt. És legyünk őszinték, nem volt egy szépségideál, elálltak a fogai is, nyilván küzdött önbizalomhiánnyal többek között ezért is. Szerintem egész életében csak a boldogságot hajkurászta, és ezekbe a féktelen bulikba menekült. Aztán lehet, hogy félre értem és a való életben pont hogy önimádó és felelőtlen volt, nem tudom...de már sosem tudjuk meg. :)

Azzal nem értek egyet, amit valaki írt, hogy azért készült el most mert most minden el lehet adni melegekkel. Tény, hogy az elfogadás, és a rasszizmus elleni harc előtérbe került ezekben az években, de szerintem Freddie és a Queen vannak olyan híresek, hogy 10 éve is el lehetett volna adni ezt a filmet velük. :) Egyszerűen most készült el, és kész, most jött az ötlet, a pénzt, mostanra szedték össze a stábot, sose tudni...van, hogy 10 évig készül egy film, mire eljutnak addig, hogy le is forgassák. :)

Amúgy meg azt gondolom, hogyha Brian és Roger elégedettek vele és úgy érzik, hogy méltó emléket állít Freddie-nek, akkor ez mindent elmond. (Legalábbis kötve hiszem, hogy nekik ennek a filmnek a bevételére volt szükségük, hogy jól éljenek, szóval nem a pénzért csinálták. Ja, és 0:14-nél Brian arca mindent elmond: https://www.youtube.com/watch?v=3X0MVk8vvPA )


Rami Malek pedig nagyon megosztja az embereket, főleg most, hogy Christian Bale elől elvitte az Oscart, de szerintem nagyon megérdemelt volt. Bale-nek is az lett volna, de Rami-nak is.


Szóval összességében szerintem ezért ekkora siker :)

2019. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!