Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Da Vinci kód-ban miért...

A Da Vinci kód-ban miért keresik annyira Mária Magdolna sírját? Hiszen az nem bizonyít semmit.

Figyelt kérdés
Az oké, hogy ha megtalálják a sírját, dns vizsgálattal bebizonyíthatják hogy Sofi (vagy bárki más) a leszármazottja Mária Magdolnának. Viszont ez nem jelenti azt hogy Jézus leszármazottja is. Pedig pont ez lenne a történet lényege, hogy Jézusnak vannak leszármazottjai ( és nem Magdolnának).

2019. jan. 21. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

ööö...annyiban azért lényeges, mivel Mária Magdolna is bibliai személy, pont mint Jézus.

Ha megtalálják MM sírját, akkor bebizonyosodik, hogy nem estimese és van rá esély, hogy Jézus sem az emberi fantázia szüleménye. Ergó kézzelfogható bizonyíték lenne bármelyik sírja is arra, hogy ami a Bibiliában van, az nem kitaláció.


A többi meg a Merovingok miatt van. Ők mondták, hogy Jézus leszármazottai és gondolom Mária Magdolna miatt tudják ezt visszaeredeztetni, a csaj meg ott van a Meroving családfán.

2019. jan. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van kedves kérdező, semmit nem bizonyít. max valóban csak annyit, hogy gyakorlatilag is bizonyítható a létezése. De ilyen alapon vagy kétségbe vonjuk az írásokat és az általuk adott információt és történelmet, vagy elfogadjuk, úgy, ahogy az leíratott.


Ám a lényeg ennél sokkal fontosabb és mélyebb. Ugyanis itt egyáltalán nem Máriáról van szó, hanem arról, hogy Jézus nem a testben megjelent Isten, hanem ugyanolyan átlag ember, mint bárki más, de azért mégiscsak rendelkezett egy kis többel.

Ugyanúgy férfi ember volt, aki szerelmes lett, összejött Máriával és teherbe ejtette és utóda született.


Mind az, aki csak embert lát Jézusban, az nem látja benne az Istent. Ez itt a probléma gyökere!


Jézus valóban Isten volt? Jézus valóban a testben megjelent Krisztus, azaz a testben megjelent Isten vagy csak egy szimpla ember, mint bárki más, aki sokat tanult és bölcselkedett?


Ez a kérdés az emberiség számára mindenkor aktuális és mindenkor vitatott. még saját életében is.


Mt.16,13.Mikor pedig Jézus Czézárea Filippi környékére méne, megkérdé tanítványait, mondván: Engemet, embernek Fiát, kinek mondanak az emberek?

Mk.8,27.És elméne Jézus és az ő tanítványai Czézárea Filippi falvaiba; és útközben megkérdé az ő tanítványait, mondván nékik: Kinek mondanak engem az emberek?


Azaz csak embernek tartják Őt vagy a testben megjelent Krisztusnak (Istenenk) azaz Isten Fiának?


Mt.16;14.Ők pedig mondának: Némelyek Keresztelő Jánosnak, mások Illésnek; némelyek pedig Jeremiásnak, vagy egynek a próféták közül.

Mk.8;28.Ők pedig felelének: Keresztelő Jánosnak; és némelyek Illésnek; némelyek pedig egynek a próféták közül.


Tehát az emberek nem tartják Őt a Testben megjelent Krisztusnak (Istennek), Isten Fiának, csak embernek.


Azután Jézus a tanítványaihoz fordulva, megkérdezte őket is.


Mt.16;

15.Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

16.Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

17.És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.


Mk.8;

29.És ő monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem? Felelvén pedig Péter, monda néki: Te vagy a Krisztus.

30.És rájok parancsola, hogy senkinek se szóljanak felőle.


Tehát ez itt a lényeg! Jézus a testben megjelent Krisztus (Isten) vagy Ő is csak egy ugyanolyan átlag ember mint bárki más?


1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, ...


Jn.14,7.Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn.10,30.Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,11.Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.


Ha Isten, akkor nem szeretkezett Máriával és nem voltak utódai.

Ha ember és paráználkodott, akkor nem Isten és nincs hatalma megbocsátani az emberek bűneit és nem közbenjáró, és nem Ő benne van az Örök-élet és az élet világossága.


Tehát elég komoly itt a tét, ami nem Máriáról szól, hanem Jézus Isteni mivoltáról.

2019. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt gondolták hogy Mária Magdolna Jézus felesége
2020. aug. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!