Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan kell megkülönböztetni...

Hogyan kell megkülönböztetni a Marvel-karaktereket egymástól? Valaki tud segíteni hogyan kell őket különválogatni?

Figyelt kérdés

Most elképesztő káoszba futottam bele amikor utánaolvastam ennek a Marvel kapitányos dolognak. Ugye most lesz egy film aminek a címe Marvel Kapitány, de abban a nőt Carol Danversnek hívják, akinek a szuperhős-neve a Wikipédia szerint viszont nem MK hanem "Ms. Marvel". Akit Marvel Kapitánynak hívnak, az igazából nem is marveles hős, hanem DC-s, és férfi, de ő meg most Shazam néven fut (ami egy zenefelismerő program WTF). Viszont mégis most a Marvel ad ki egy Marvel Kapitány című filmet, de abban mint mondtam nem így hívják a főhőst, de a moziban meg mégis. És akkor a filmben látom hogy van megint egy karakter aki meg "Mar-Vell", de ő meg férfi, viszont Marvel kapitány nő, tehát ők megint nem ugyanazok.

Na most, nekem itt lefőtt az agyam. Ezt így hogy? Valaki segít egyszerűen érthetően kibogozni hogy

1. ez hány karakter

2. melyik férfi melyik nő

3. ki kivel van

4. ki melyik univerzumban van

5. kiről mit lehet tudni nagy vonalakban?



2019. márc. 2. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
1. A Marvel képregényekben többen is viselték ezt a nevet Mar-Vell, Monica Rambeu, és Carol Danvers, aki még csak nem régóta viseli ezt a nevet. Carol előtte még ténykedett egy pár néven, Ms.Marvelként is, de azt
2019. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs, elküldtem szóval

*azt a nevet már Kamala Khan viseli. A DC-s MK pedig már a Shazam! nevet viseli egy jó ideje.

2019. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1940-ben a Fawcett Comics megalkotta Marvel Kapitányt. Mivel a karakter nagyon hasonlított Supermanre, a DC Comics (akkoriban National Publication) beperelte őket.

Az ügy vége az lett hogy a jogok a Dc-re szálltak, így a 70-es évektől már az ő képregényeikben jelent meg a karakter.

A Marvel Comics lecsapott a "Marvel Kapitány" névre amíg tartott a jogi hercehurca. Ezért később a Dc átnevezte a karaktert Shazam-ra (Salamon bölcsessége, Herkules testi ereje, Atlasz állóképessége, Zeusz mágikus hatalma, Akhilleusz bátorsága, Mercurius gyorsasága)

Mivel a Marvel lecsapott a névre, így létre tudták hozni a saját Marvel Kapitányukat.

Mar-Vell (MC) egy kree férfi aki után Carol Danvers megkapta az MK nevet, vagyis Ms. Marvel.


Szóval röviden:

Marvel Comics:

Mar-Vell egy kree férfi

Marvel Kapitány vagy Ms. Marvel, Carol Danvers egy földi nő.


DC

Marvel Kapitány = Shazam!

2019. márc. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt pont ma töltötték fel. Kicsit pontosabban elmagyarázzák mint én. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Wwfo1EUwOw8

2019. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!