Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki érti, hogy Star Wars...

Valaki érti, hogy Star Wars filmsorozatban kik a szenátorok, lázadók és a birodalmiak?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nézni az első (előtte a negyedik) részt, és nem értettem az első résznék a királynő beszédein a szerepcsoportokat. Valahogy negyedikben értettem hogy darth vader birodalmi volt, de nem igazán értem az algoritmusát az egésznek

2019. márc. 4. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a többi részt is, akkor majd megérted. Annyira nem bonyolult.
2019. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a 4 után miért az 1. részt nézed? Nézd vagy készítési, vagy kronológiai sorrendben, de ne ennyire össze vissza :D

amúgy a szenátorok azok a galaktikus köztársaság szenátusának képviselői. Amikor Palpatine (Darth Vader későbbi mestere) átveszi a hatalmat, diktatúrába fordítja a köztársaságot, így jön létre a birodalom. A lázadók pedig a korábbi köztársaságpártiakból, és a későbbi birodalom elégedetlenkedőiből létrejövő ellenálló mozgalom.

2019. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es jól leírta

Egyébként Spoilrveszély (nem tudom lehet-e beszélni egy több évtizedes kultfilm cselekményéről spoilerjelzés nélkül, de azért figyelmeztettelek)

Ha az összes filmet megnézed sorrendben akkor kizárt hogy ne értsd meg de azért leírom, mert alig van normális SW kérdés mostanában a GYK-n



Egyébként nagyvonalakban így van; A Baljós Árnyak idejében még nem volt birodalom, csak a Galaktikus Köztársaság. A köztársaságnak voltak szenátorai, azaz képviselők (ugyanúgy mint a való életben minden országban) ők szavazzák meg a köztársaság cselekedeteit blablabla, bár ez gondolom érthető.

Szóval a Baljós Árnyak idején még csak a Köztársaság volt. Ennek a köztársaságnak Palpatine (azaz Darth Sidious, bár ez spoilerveszélyes..) ebben a részben lett a főkancellárja, ami az egyik legfőbb hatalmi poszt a köztársaságban. Később pár bolygó kiválik a Köztársaságból és megalakítanak egy szövetséget, aminek a későbbi eredménye egy háború lesz (ez lesz a 2. film). Ez a háború véget ér, azonban a háború lezárása után Palpatine császárrá kiáltotta ki magát, diktatúrát vezetett be és átalakította a Galaktikus Köztársaságot Galaktikus Birodalommá.

A lázadók meg itt jönnek képbe, ők tulajdonképpen a Birodalom korában élő köztársaságpártiak, akik küzdenek Palpatine diktatúrája ellen és megpróbálják visszahozni a demokratikus Köztársaságot.

2019. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végignéztem már az összeset, bár nem tiszta, hogy 6. Rész után miért nem tudták visszaszerezni a Birodalmat a lázadók, és Luke távozása után hogy került Snokék kezébe. A többi filmezés közben már tisztázódott.
2019. márc. 20. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:

A 6. rész utáni részeket nem kell/nem érdemes megnézni, mert szembe megy mindennel amit eddig az SW univerzum felépített. még Fanficnek is gyenge.

A Rogue One-t viszont nézd meg, az jó lett, meg a Solo is elmegy épp.

2019. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!