Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Stargate Universe című...

A Stargate Universe című sorozatnak mennyi köze van a régi Csillagkapu (SG-1) sorozathoz?

Figyelt kérdés
még régebb néztem a Csillagkaput, e egy idő után beleuntam... A Stargate Universe-nek adnák egy esélyt, csak nem tudom hogy előtte valamilyen formában be kellene.s pótoljam a SG_1-et. Mennyi kapcsolat van köztük? Közös szereplők vannak-e, vagy utalások, vagy csak egy világban játszódnak?
2019. márc. 6. 18:03
 1/4 anonim válasza:
100%

Nos ahhoz, hogy az Universe-be belekezdj nem feltétlenül kell újra megnézned a CsK-1 et, mert abból a szereplőgárdából (ahogyan az Atlantisziból is) csak visszatérő szereplők lesznek (pl. O'Neill tábornok, Carter ezredes, vagy Dr. McKay...) Egyébként tök mások a szereplők és a történet sem kapcsolódik valami szorosan az előző két sorozathoz...sőtt majdnem, hogy egyáltalán nem...


Spoiler: Az egész történet azzal kezdődik, hogy sikerül aktiválni az addig még általunk sohasem használt 9. ékzárat, amely a Destiny (Végzet) nevű ős kutatóhajóra nyit féregjáratot...a sorozat (néhány résztől eltekintve) tulajdonképpen a világűrben játszódik ennek a hajónak a fedélzetén, több milliárd fényévre a Földtől...


Sokan azt mondják, hogy ez a leggyengébb a 3 (4) Stargate sorozatból, ám egyszer érdemes megnézni...én nemrég fejeztem be, viszont szerintem sokkal jobb úgy belekezdeni, hogy előtte láttad a Csillagkapu filmet, a CsK-1 és az Atlantisz sorozatokat, illetve a másik két filmet (Az igazság ládája, Folytonosság)...egyáltalán nem szükséges, de szerintem érdemes...


Remélem, hogy segíthettem! :)

2019. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy érdemes megnézni, de ne arra számíts, mint a többi Stargate sorozatban. Nem annyira kaland meg akció, sokszor inkább pszichodráma az egész. A szereplők közti állandó konfliktusok miatt néha jobban emlékeztetett egy szappanoperára, mint egy scifi-re.
2019. márc. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Illetve még az egésznek a légköre számomra sokkal nyomasztóbb volt. Hiányzik belőle a megszokott humor, valamint az epizódok, meg a történetszálak kevésbé végződnek happy end-del. Nyilván van, akinek ez tetszik, szóval ha érdekel, nyugodtan kezdd el nézni.
2019. márc. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé más jellegű sorozat, mint az SG1, sötétebb hangulatú és teljesen szériatizált, sokaknak emiatt nem is tetszett. Ugyanabban a világban játszódik, mint az SG1 és az Atlantisz, vannak is onnan visszatérő karakterek, és bizonyos dolgok megértéséhez nem árt, ha képben vagy azzal a két sorozattal, mert anélkül homályos lesz, mi ez az Ősök, meg Lucian Szövetség, egyebek, de ezeket lényegében a wikipédiáról is pótolhatod, nem kell végignézni a másik két sorozatot, ha nem akarod (bár érdemes!)
2019. márc. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!