Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Westeros vagy Középfölde?

Westeros vagy Középfölde?

Figyelt kérdés
Melyik szerintetek a jobb hely? Ti melyiket választanátok? Hova költöznétek ha a kettő közül kellene, és miért?

2019. ápr. 3. 17:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
29%

"És az egész hely fele annyira sem sokszínű"


Ez nem igaz. Legalább, ha nem sokkal összetettebb világ Westeros, számtalan civilizációval, kultúrával, néppel, fajjal, kontinenssel.

Az a baj, hogy ez a kérdés is Westeros vs. Középfölde csata színtere lett, ahol a lotr fanok nem győzik támadni Westerost, mert csak. Egy lotr fan sem képes leírni egy választ úgy, hogy ne kritizálja a másik világot.

Az sem igaz, hogy nem létezik a jó fogalma ott. Wtf? Vegyesen vannak jobb és rosszabb emberek. Vannak akiknek a becsület számít, másoknak a hatalom vagy a szerelem, stb. Martin nem fekete-fehéren ábrázolja ezeket a karaktereket, hanem úgy, ahogyan a valóságban is léteznek az emberek. Mindenkinek vannak rossz tulajdonságai, senki sem abszolút jó, vagy éppen abszolút gonosz. Mi ezzel a gond? És miért nem lehet azt szeretni, hogy Westeroson valós, hétköznapi emberek élnek és nem idealizált eszmények testesülnek meg emberi alakban?

Középföldén a mesebeli jók és rosszak vívják a csatájukat, Westeroson nem, így nincs szükség Gandalfokra, sem Sauronra.

Ráadásul a Megyében sem csak jó hobbitok élnek. Ugyanúgy megvannak a negatív tulajdonságaik nekik is.


"Amit utána írtam láthatólag nem olvastad."


Mit? A tündelányokat? lol? Ha nem te vagy a következő kiválasztott, akkor lemondhatsz róluk, mert egy sem fogja miattad feladni a halhatatlanságát. Ráadásul sok sikert úgy, hogy végül mind elhajózik egy másik szférába.

A könyv végének pont az a lényege, hogy eljött az ember kora és egy "uncsi" hétköznapi középkorrá válik a világ.

2019. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem azt. Ennyire értetlen emberrel is rég találkoztam. De mindegy, nincs nekem hangulatom ilyen kötekedő emberekhez.
2019. ápr. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

"Az a baj, hogy ez a kérdés is Westeros vs. Középfölde csata színtere lett, ahol a lotr fanok nem győzik támadni Westerost, mert csak. "

Azt hittem arról szól a kérdés, hogy ki melyiket tartja jobbnak, élhetőbbnek. Én egyértelműen Középföldét. Mi ezzel a gond? Nem támadtam Westerost, egyszerűen összehasonlítottam a két helyet az élet körülmények szempontjából.

Westerosnak múltja vér áztatott és általánosságban elmondható, hogy becsületesebb, hűségesebb, erkölcsösebb népek lakják Középföldét (ha nem Sauronhoz csapódsz), mint Westerost és ezáltal biztonságosabb és jobb életfeltételeket biztosító hely.

Bár ez egyéni ízlés kérdése, de szerintem ráadásul szebb helyek vannak Középföldén.

"És miért nem lehet azt szeretni, hogy Westeroson valós, hétköznapi emberek élnek és nem idealizált eszmények testesülnek meg emberi alakban?"

Miért kéne szeretnem, ha egyszer mind a kettő kitalált hely, a karakterek is kitaláltak csak az egyiket ilyenre írták meg, a másikat meg olyanra? Westeros semmivel se valóságosabb hely Középföldénél. Szerintem te kardoskodsz mindenáron a Tűz és Jég dala világa mellet, mert belekevered a saját rajongásodat a történetét iránt. De, teljesen objektíven nézve, ha az a kérdés, melyikben élnék inkább, akkor nem a vérfertőző, őrült királyokkal tarkított, a világot tűzokádó sárkányokkal sakkban tartott helyen laknék, ahol a nagyurak egymást irtják, a falvakat feldúlják, a szolgák élete mit sem ér stb., hanem egy olyan helyen, ahol az értelmesebbek legalább ügyelnek a világra, a népek becsületesebbek stb. és vannak szép helyek, ahol zavartalanul lelehet élni egy életet.

Azt írod a hobbitok se tökéletesek, ez igaz. De, romlottságuk kb. annyiban merül ki, hogy esetleg nem túl udvariasak, pletykálkodnak, elcsennek dolgokat, ilyesmik. A Megye legnagyobb bűntényei a zöldség lopások, nem pedig az, hogy lépten nyomon ölik egymást.

Utoljára pedig, szerintem a kérdés Középföldére a Gyűrűk Háború befejeztét megelőző időkre vonatkozott, amikor a tündék és az Istárok, még ott voltak, ahogy a Westerosra vonatkozó pedig, gondolom a Targaryen-ház megjelenésétől számított és azon is belül legfőképpen a sorozat eseményeit magába foglaló vidékről van szó.

2019. ápr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Középfölde sokkal szebb, elhetõbb, fantaziadúsabb
2019. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem, miért kell összehasonlítani a Gyűrűk urát és a Tűz és jég dalát. Ez egyik egy ifjúsági kaland-fantasy, a másik meg egy politimai thriller-dráma, erotikus jelenetekkel. Mind a két fantasy nagyon jó, de semmi közük egymáshoz.
2019. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Meh.. Westerost passzolom, nem kellenek nekem mások, meg több éves évszakok.


Középfölde? Bevallom, még soha nem láttam egyetlen egy gyűrűk ura vagy hobbit filmet sem. (abban sem vagyok biztos, hogy a kettőnek köze van egymáshoz :D)


Szóval inkább maradok ahol vagyok. :P

2019. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%
akkor most a hosszú hétvégén pótolhatod a hiányosságod és lezúzhatod a Hobbit és a gyűrűk ura trilógiát :D remek ,látványos utazás lesz ígérem
2019. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%

15: ifjúsági fantasy? lol :D ebben csak annyi a tévedés, hogy A Gyűrűk Ura nem ifjúsági (nagyon nem), és még csak nem is fantasy.


16: A Gyűrűk Urát érdemes pedig pótolni, bár A hobbitot nem ajánlom, sajnos az nem lett túl jó.

2019. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

Már miért ne lenne fantasy? :DDD


"The Lord of the Rings is an epic high fantasy novel written by English author and scholar J. R. R. Tolkien."


Kíváncsi vagyok szerinted mi,ha nem fantasy :D

2019. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
81%

Na igen, Tolkien könyveit sokszor sorolják egylapon a fantasyvel, nagyrészt azért, mert kb az összes utána lévő fantasy író tőle merített, és a művei alapjaiban határozták meg a műfajt. Tolkien írásai viszont fikciós mitológiának tekinthetőek sokkal inkább.

De itt egy cikk róla ahol részletesen kifejtik:

[link]

2019. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!