Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van mostanság ennyi női...

Miért van mostanság ennyi női szuperhős?

Figyelt kérdés
Érti valaki miért csak női szuperhősök kerülnek elő mostanság?

2019. ápr. 8. 23:39
 1/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
27%

Ahogy látom, a legújabb filmek többségében is férfi a szuperhős:


[link]


Miért van mostanság ennyi férfi szuperhős? Érti valaki, miért csak férfi szuperhősök kerülnek elő mostanság?

2019. ápr. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két oka van.

1: biznisz ma a mancipaci

2: ezek a karakterek ott voltak és érdekesek


Sajnos a kettő erősen különbözik. A WonderWoman a 2. kategória és jól is fogadta a társadalom. A Marvel Kapitány az 1. kategória főleg ahogy tálalva lett és ahogy marketingezték és amilyen ideológiát mögé raktak.


Én kiváncsi lennék egy Poison Ivy történetre is.


De lassan eljöhetne VÉGRE az, amikor nem külön-külön KELL tekinteni ezekre, hanem lehet egyben is.

2019. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Érti valaki miért csak női szuperhősök kerülnek elő mostanság?"


Ez erős túlzás. A DC-ben van 1 darab női hős. A Marvelben meg szintén van 1 darab női hős, aki külön filmet kapott. Miközben számtalan film készült férfi hősökkel és a hős csapatok többségét is férfiak alkotják. pl. DC-től Igazság ligája, Aquaman, Shazam film. Marvel: Fekete Párduc, Pókember, Thor Ragnarök, Avangers Végjáték, Hangya és Darázs stb. (Bár Darázs nő, de igazából Hangyához köthető a karakter. Lényegében ez a Hangya 2.) Csak, amik mostanában jöttek ki. Neked egyszerűen csak ez a két film szúrt szemet, de amúgy ez se valami újdonság, ezek létező képregényes karakterek. Wonder Womant és Marvel kapitányt sem most találták ki. Elárulom, hogy az eredeti képregények tele vannak női hősökkel.

2019. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Egyébként nem is értem mi ezzel a baj. A Hangya mellé egyértelmű volt, hogy be kell hozni a Darázst. Én már az első rész nézése közben gondolkoztam rajta, hogy: "Elfogják sunnyogni a Darázst és elintézik annyival, hogy a csaj anyja volt?", de aztán a végén már egyértelmű volt, hogy a 2. részben benne lesz.

Marvel pedig egy elég nagy múltú képregényes karakter nem bánom, hogy bevezették a történetbe, amúgy is a lányok már kezdtek feltűnően kisebbségben lenni a Bosszúállókba.(Össz-vissz 2 női karakter) Wonder Woman meg az Igazság Ligája alapító tagja, hagyták volna ki?

Én örülök neki, hogy vegyesen vannak a hősök, mint a képregényekben. Így is sokszor van, hogy a női hősök csupán asszisztálnak a filmekben, pedig a képregényekben sokkal jelentősebb, erősebb karakterek. pl. Az X-Men filmekben Vadóc egy magatehetetlen kis szerencsétlenség, pedig a képregényekben egy vagány, elképesztően erős karakter, de Vihar is szinte csak a létszámot növelte. Hogy aktuálisak legyünk, Skarlát Boszorkány karaktere is a Bosszúállókban, azért eléggé meg van tépázva, de ő legalább nincs annyira háttérbe szorítva, mint az előbb említettek. Én nem bánom, hogy a Marvel törekszik az egyensúlyra, az a lényeg, hogy ne borítsák fel. Az már nekem se tetszene, ha kiírnák az összes férfi hőst vagy elkezdenék magatehetetlen hülyéknek beállítani őket, akik teljesen feleslegesek.


Amúgy a válasz egyértelmű. A filmekkel érzékeltetni akarják, hogy támogatják a nők egyenjogúságát és ezáltal több nézőt bevonzani.

2019. ápr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Erőltetik a nemi egyenjogúságot, a marketingesek meg meglovagolják.
2019. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!