Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelentenek a fénykard...

Mit jelentenek a fénykard színek az SW-ben?

Figyelt kérdés

A kék, zöld, piros, lila, sárga és ezüst színeket tudom.


A következők a kérdésesek: cián, fehér, rózsaszín, citromzöld, arany.


Illetve: A wikipédia írja, hogy "A Sithek általában pirossal harcolnak, de a Régi Köztársaságban bronz és narancs színű fegyver is előfordult." Mitől függött, hogy melyik sithnek melyik színű volt a fénykardja?



2019. ápr. 10. 10:12
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
71%

Eredetileg csak két színű fénykard létezett: kék (jedi) és piros (sith). A Jedi visszatér Tatooine-i jelenetében azonban Luke kék fénykardja nem látszódott rendesen, így az zöld lett.

Bár a Jedi visszatérben Luke fénykardja zöld, a mozi poszteren még kék fénykardot fog.

Az előzmény trilógiában egy új szín jelenik meg, a lila. Ez Mace Windu fénykardja, mely Samuel L. Jackson kívánságára történt, akinek ez a kedvenc színe, és hogy meg tudja magát különböztetni a többi Jeditől.

Pre Vizsla fekete fénykardja inkább szamurájkardhoz hasonlít, és a pengéje másképp fénylik, mint a többi fénykaré: Kívül fehér, belül fekete.


Forrás: Wikipédia

(el kéne olvasni)

2019. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 Lite 3 ***** válasza:

"A következők a kérdésesek: cián, fehér, rózsaszín, citromzöld, arany."


Hol láttál ilyen fénykardokat?

2019. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Citromzöldet Ahsoka Tanonál:

[link]


A fehéreket is Ahsoka Tanonál:

[link]


A többit meg a wikipédián.

2019. ápr. 10. 11:45
 14/46 anonim ***** válasza:
0%

Piros, narancssárga, bronz: Sith

Kék, zöld, lila, sárga: Jedi

Ezüst: Birodalmi lovag

2019. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Foglaljuk össze mi történt eddig:


A kérdést 3 órája írtam ki. Azóta nem derült ki, hogy mit jelentenek a cián, fehér, rózsaszín, citromzöld és arany színű fénykardok.


Ellenben háromszorosan is megtudhattuk, hogy mit jelent a kék, zöld, piros, lila, sárga és ezüst színű, amit viszont nem kérdeztem.


Van egyáltalán értelme ide kérdést kiírni?

2019. ápr. 10. 13:09
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hogy átvágjuk a gordiuszi csomót:

A cián az gyakorlatilag kék, tehát ugyanaz vonatkozik rá mint a kékre, csak más árnyalattal rajzolták meg az alkotók.

A citromzöldre ugyanez vonatkozik.

A fehér az a szürke jedik fegyvere, akik kiléptek a rendből, azaz nem jedik többé, de erőhasználók. Ezért láttad Ahsokánál.

Arany szerintem = sárga, a jedi templom őrei használták.

Rózsaszín fénykard tudomásom szerint hivatalosan nem létezik (maximum fanfictionokben). Lila van, Windunak, esetleg annak lehet egy világosabb változata egyes képregényekben, rajzfilmekben.

2019. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


A ciánt a wikipédia emeli ki külön. De igaz ami igaz, a régi 4. 5.-ben és a 8-ban inkább cián színüek a fénykardok, még az 1. 2. 3. (felújjított) 4. 5. 6. 7.-ben inkább kék.


A rózsaszínt csakugyan a wikipédia írja.


Ahsokánál van egyszerre zöld és citromzöld is.


A kérdések immár csak a sith féle szinkombinációk maradtak, mi a piros, narancssára, bronz. :)

2019. ápr. 10. 13:51
 18/46 anonim ***** válasza:
0%

"A cián az gyakorlatilag kék, tehát ugyanaz vonatkozik rá mint a kékre, csak más árnyalattal rajzolták meg az alkotók."


A cián nem a kéknek az árnyalata hanem kékeszöld.

2019. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ a fénykardok színe hogy milyen lézer LED van benne.


[link]

2019. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Igen, a kék/cián és zöld/citromzöld eltérés jó eséllyel a különböző technikai megoldások (pl. film vs. animáció vagy rajzfilm, régi film vs. új film stb.), illetve az utólag digitálisan felújított filmek "hozadéka", de azok ugyanazok.

Ahsoka mondjuk jogos, de szerintem neki azért eltérően zöld a két kardja mert úgy jobban mutat. Ezt igazából Dave Filoni tudná megmondani szerintem. :D

A sitheknél a piros az nem szorul magyarázatra, mindenkinek az van, a hivatalos magyarázat hogy "kivéreztetik" a kristályt a sötét oldal segítségével, erőszakot alkalmaznak rajtuk így a kristály "vérezni kezd" és vörössé válik. A másik két szín az érdekesebb, a bronzot passzolnám mert most hallok róla először, a narancsról már hallottam korábban de szerintem az csak a Legendák műveiben szerepelt, egyszerűen fantázia terméke hogy ne legyen mindenki piros karddal, de szerintem nem volt arra hivatalos magyarázat, és már nem is számít kánonnak.

Még azt érdemes megjegyezni, hogy a Wikipédiát bárki szerkesztheti, tehát nem biztos hogy ami ott van az minden hivatalos vagy pontos, lehetnek benne fanfiction-elemek meg trollkodások is.

2019. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!