Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelentenek a fénykard...

Mit jelentenek a fénykard színek az SW-ben?

Figyelt kérdés

A kék, zöld, piros, lila, sárga és ezüst színeket tudom.


A következők a kérdésesek: cián, fehér, rózsaszín, citromzöld, arany.


Illetve: A wikipédia írja, hogy "A Sithek általában pirossal harcolnak, de a Régi Köztársaságban bronz és narancs színű fegyver is előfordult." Mitől függött, hogy melyik sithnek melyik színű volt a fénykardja?



2019. ápr. 10. 10:12
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

"A Sithek általában pirossal harcolnak, de a Régi Köztársaságban bronz és narancs színű fegyver is előfordult."


Gondoltam hátha a kardok színe a fokozatokat jelentette, a karate övekhez hasonlóan: Pl. Narancssárga -> Kezdő sith padavan, Bronz -> Haladó sith padavan, Piros -> sith nagyúr. :D

2019. ápr. 10. 14:22
 22/46 anonim ***** válasza:

Ahsokanak a Rebelsben azért van fehér színű kardja, mert egy inkvizítor vörös (kivéreztetett) kristályait szerzi meg, és helyre állítja őket, de az eredeti színüket már nem nyerik vissza.

(Az Ahsoka c. könyvben található az infó, része a kánonnak)

Szóval a fehér gondolom egy helyreállított sith kristály.

A többi színt nem tudom. :(

2019. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
15%
Piros, zöld, kék/tíl és lila színű fénykardok léteznek. A Clone Warst és a Wikipédiát hagyjuk.
2019. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Azért születtek releváns válaszok is. :D
2019. ápr. 10. 15:26
 25/46 anonim ***** válasza:

A fehér a Birodalmi Lovagok jelképe volt (javítson valaki ki ha magyarul nem így fordítják lol)


Aranyról fogalmam nincs, annyit találtam róla hogy nagyon képzett jedik, ami szerintem baromság. Amit én tudok, hogy Valethyne Farfalla használt pl ilyet, (Olvasd el a Darth Bane trilógiát ha még nem tetted, isteni könyvek), aki nagyon "hiú" volt, aranyozott páncélban csatázott, stb. Az arany fénykard gondolom ezt az "úriságot", ezt a fényűző kinézetet erősítette fel neki, így az arany jelentheti ennek a jelképét is (mivel nem tudok más használót, ezért következtettem ki ezt a valamennyire logikus választ)


Egyet tudok még amúgy ami nem volt itt megemlítve, a bronz.


A bronzot elméletileg a hihetetlen testi erővel bíró harcosok viselték, viszont Lowbaccán kívül a büdös életbe nem tudnék még mondani senkit aki ilyet használt.

Kb a rózsaszínnal/citromzölddel is hasonló a helyzet, ezért valószínű hogy azt kb egyedül ők használták és ezek után ráaggatták a viselője "tulajdonságait".



,,Gondoltam hátha a kardok színe a fokozatokat jelentette, a karate övekhez hasonlóan: Pl. Narancssárga -> Kezdő sith padavan, Bronz -> Haladó sith padavan, Piros -> sith nagyúr. :D"


Ez így önmagában biztosan nem igaz, a sith akadémián (forrás Kotor példának okáért) mindenkinek piros színű fénykardja van. Szerintem a narancs színnek pl nincsen önálló jelentése, Sitheknél ami egyértelmű az a piros, sötét jedik használnak szürkét/fehéret és lilát ami jelzi azt, hogy ismerik/felhasználják a sötét oldalt.


A ciánnak szerintem nincs önálló jelentése, hasonlóan a citromzöldhöz/rózsaszínhez (mondjon már valaki egy rózsaszínt használó erőhasználót :D)

2019. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
38%
Rózsaszínt? Plasacicca :D
2019. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Hát én úgy csináltam volna, hogy a piros a sitheké, a narancssárga meg az olyan nem sith harcosoké, mint Asajj Ventress.


Tényleg, a fekete (Pre Vizsla kardja) az sith, vagy sötét oldal harcos kard volt?

2019. ápr. 11. 10:21
 28/46 anonim ***** válasza:
0%
Minden válasz releváns volt. A piros zöld kék lila sárga ezüstösek is.
2019. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Pre Vizsla fegyvere egy úgynevezett "Darksaber" (sötétpenge, sötétkard? magyarul elég gázul hangzik :D), amit amúgy maga a Vizsla család fejlesztett ki, jóval Pre Vizsla előtt.
2019. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondta hogy Pre Vizsla sith volt?

Ventrisnek meg sosem volt narancssárga kardja.

2019. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!