Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Heti minimum hány epizód...

Heti minimum hány epizód megnézésére mondanàd azt, hogy valaki sorozatfüggő?

Figyelt kérdés
Szerinted heti vagy napi hány rész normális és mi az a mennyiség, ami már függést jelent? Te mennyit nézel sorozatokat?

2019. ápr. 15. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet számokban kifejezni. Akkor mondanék függőnek valakit, ha teljesen abból áll az élete, hogy egész nap sorozatokat néz (vagy legalábbis a napnak abban a részében, amikor teheti), és kb. ennyi az össz érdeklődési köre is.
2019. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az is azt jelenti, ha valaki minden héten remegve várja adott sorozat újabb epizódját. Pl. tegnap-tegnapelőtt ezer ilyen kérdés volt itt hogy hány órától adják a Trónok harcát, mert nem bírja kivárni ha éjfél helyett hajnali 3-kor vetítik majd meg hasonló. Na, aki 3 órát nem tud várni egy epizódra, vagy aki az egész napi, heti programját a sorozatepizód köré szervezi, na az sorozatfüggő, de ráadásul súlyosan. Még rosszabb is mint amikor valakinek van egy szavad napja, és megnéz 10 részt egy huzambam. Az is rossz meg az is függő, de mégsem ugyanaz mikor valaki a szabadidejét tölti ki sorozatokkal, meg amikor valaki már eleve az egész szabadidejét meg az egész napját a sorozat köre szervezi.

(Amúgy ha én lettem volna főnök valami jobb helyen, tuti mára nem engedtem volna senkinek kivenni a szabadságot.) :D

2019. ápr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami szerintem már függőség, amikoer már a sorozatnézés negatív hatással van az illető életére, elhanyagol dolgokat. Kimerült a munkahelyén, mert éjszakába nyúlóan nézi, halogatja a ház körüli teendőket, elhanyagolja a szociális kapcsolatait.
2019. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem órákban kell nézni ezt.

Hiszen az nem függőség, hogy valaki elkezd egy sorozatot, rákattan, mert annyira tetszik neki és ledarálja 1-2 hónap alatt a 100+ részes sorozatot. Ez velem is megesett. De mellette suli is volt. Nem volt az, hogy nem mentem el fürdeni, mert sorozatot néztem. Aludtam is rendesen. Egyszerűen csak nagyon-nagyon tetszett és folyamatosan néztem, minden nap minimum 2-3 részt, hétvégén 7-8 részt is megnéztem akár naponta. Aztán így lett az, hogy megnéztem kb 20 nap alatt 100 részt.

Az a függőség, ha valaki nem bír ki valamit. Pl, ha egy adott rész hajnalban jönne ki, de másnap suli és ennek ellenére beállítja az ébresztőjét hajnalra, megnézi, visszaalszik 1-2 órára, majdúgy megy suliba. Holott megnézhetné suli után is. Ez mondjuk már egy olyan szituáció lenne, amire azt mondanám, hogy nem normális, mármint nem maga az ember, hanem a helyzet. Szinte mindenkit szippantott már be 1-1 sorozat, minden nap több részt nézett, de azt nem nevezném függőségnek.

Ha nem megy semminek a rovására a sorozatnézés, akkor nézhetsz te 6-8 részt is egy nap. Csak ne hanyagold az étkezést, fürdést, családot, barátokat stb, amik/fontosabbak. A sorozat megvár.

2019. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem így vagy úgy minden sorozatrész megnézése valami másnak a rovàsàra megy. Ha csak abba belegondolunk, hogy napi egy epizód, minimum egy órával számolva egy évben már 365 óra mínuszt jelent, ami egy új nyelv alapfokú elsajátításàhoz bőven elég. Én nem nézek minden nap, de valamilyen szinten függőnek tartom magam mert nagyon nehezen tudok neki ellenállni. Egyszerűen rengeteg idő megy el vele. Most azon vagyok, hogy vissza fogjam magam heti két részre és egy filmre hétvégén. Ennyi lenne a maximum, a többi estét olvasással akarom tölteni. Azt nem mondanám függőnek, aki mondjuk premier idején hajnalig fent marad, mert nagyon kíváncsi a részre. Lehet, hogy csak nem akarja, hogy más fanatikusok másnap a suliban lespoilerezzék, ennyi. Egy boxmeccset vagy az Oscar gálát én is megnézek hajnalban, de másnap próbálok itthon lenni, szabadnapot kivenni stb. Aztán vannak olyanok is, akik elsők akarnak lenni mindenben. Unokabàtyàm is ilyen, amikor New Yorkban élt, azt élvezte, hogy az elsők között láthatta például a Mátrixot premier vetítésen. Mindenesetre ma biztos sok álmos tekintetet lehetett látni a sulikban és a munkahelyeken. 😀
2019. ápr. 15. 16:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden mindennek a rovására megy, az idő nem végtelen, de azért lehet tartani egy egyensúlyt a kötelességek, hobbik és társas kapcsolatok között.
2019. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt ne úgy nézd, hogy napi 1 óra, az egy évben már 365 óra. :)

Ez egy kikapcsolódási forma, erre is szüksége van az embernek, nem robotok vagyunk, hogy kimaxoljuk minden óránkat. Mert akkor non-stop dolgoznánk és tanulnánk az alváson kívül. Élni is kell és ebbe nem csak a társas dolgok tartoznak bele, hanem a filmek/sorozatok is.

2019. ápr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Persze ez igaz, de ha plusz időre van szükséged, nyilván nem az alvàsból veszed el. Én csak arra gondoltam, hogy én például semmivel sem vagy különb annál a nyugdíjasnàl, aki esténként a tévét kapcsolgatja, ha megnézek egymás után 3 részt valamiből. Régebben még rájuk mondták, hogy nagy sorozatnézők, mert ugye az ilyen Esmeraldat stb.. többnyire ők nézték. Most meg állítom, hogy a fiatalok többsége messze túlszàrnyalja az idősebb korosztályt. Persze ez csak egy mellék szál volt.
2019. ápr. 16. 08:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Én már megnéztem több,mint 60 sorozatot. 2015 környéken kezdtem sorozatokat nézni.
2019. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!