Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A mai fiataloknak tényleg...

A mai fiataloknak tényleg tetszenek ezek a buta képregényfilmek, vagy csak menni kell a tömeggel?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 27. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Én rengeteg képregény olvasok (DC és Marvel), és ha nem is hiszed el, de sok komoly történet van, de ami nem is komoly, az általában érdekes és szórakoztató.

Azokat a képregényfilmeket nézem meg, amik érdekelnek. Doctor Strange-t már a filmje előtt is bírtam, így az ő filmjét meg is néztem a moziban (és még itthon is). Marvel Kapitány sose volt nagy kedvencem, így őt nem néztem meg a moziban.

A filmek közül vannak nagyon jók, jók, és rosszak. Van az a típus, akit gondolom te is ismersz (jaj, láttam az Öngyilkos Osztagot, vagyis akkora Harley fan vagyok, bla bla), de sokakat tényleg érdekel a téma a népszerűségük mellett is.

Pl. Ismered a Smallville-t? A képregényfilmek azon néző közönsége ismeri, akit a szuperhősös világ nem a népszerűsége miatt érdekli.

Abszolút látom, hogy miért nézik le, vagy gondolják komolytalannak ezeket a történeteket, de ez nincs így.

Vannak mai fiatalok (ez annyira hülye kifejezés, le kéne szokni róla) akik az egészet szeretik, van, aki divatból megnézi a filmeket, valaki az egészből kimarad.

18/L

2019. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Jaj ne, már megint egy álértelmiségi kérdése.
2019. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Az elsövel tökéletesen egyetértek, ezek a filmek közt is éppen úgy vannak ostbák meg értelmesek, mint a hagyományos filmek közt.

A mai fiatalok kifejezésröl meg már legalább 3000 éve nem tudnak sokan leszokni, úgyhogy erre semmi remény, hogy egyszer sikerül. Csak amiért ßeppen szidják öket, az mindig más - pl. Jókai regényekben többször elöfordul hogy az a negatív dolog, hoyg "operákat fütyülnek" - értve ez alatt az akkori "modern zenét" - ma meg klasszikusnak számít ugyanaz.

62/N (nem elírás!)

2019. ápr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

Fiataloknak, időseknek, rengeteg embernek tetszik. Persze nyilván vannak olyanok is, akik csak mennek a tömeggel, de aki kitartóan követte a Marvel moziverzum törteneit az elmúlt évtizedben, azok számára egy tényleg szerethető, kolosszális érzelmi hullámvasutat nyújtott a Végjáték.

Mellesleg mitől lennének buta filmek?

2019. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 BruceStark ***** válasza:
50%
2019. ápr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#3 egészen pontosan pl verdi operáit tartották kommersznek a wagner operáival ellentétben. (Pl maga wagner is). Nem lehet hogy a jókai regényekben inkább nacionalista okai voltak ennek a sztereotipiának?
2019. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 TR75 ***** válasza:

A képregényfilmeket bevétel szempontjából optimalizálják. Ebbe az is beletartozik, hogy ne csak az adott szuperhős(ök) rajongói nézzék meg az adott filmet, hanem "laikusok" is. Így nem fér bele a túlzott bennfenteskedés, a csak a rajongók által érthető metapoénok kizárólagos használata. Igyekeznek mindkét tábort kiszolgálni, de nyilvánvalóan a laikusok száma nagyságrendekkel nagyobb (pláne az amúgy sem túl ismert "egyéb" képregényhősök esetében), tehát elsősorban nekik szólnak ezek a filmek.

Ez van. Szerencsére lehet választani, hogy nézed-e, vagy inkább hagyod a csudába.

2019. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

4#

Vannak tényleg bugyutább képregényfilmek, mint pl az Öngyilkos Osztag, vagy akár a Batman v Superman. Ezek, főleg az utóbbi, rosszul adaptálták az eredeti történetet.

Amúgy nem értem, ez miért kiemelendő. Vannak rossz fantasy-k, rossz vígjátékok, rossz krimik, stb. Mindenből van jó és rossz.

Kérdező, láttad a Logan-t? Képregényfilm (megjegyzem, a moziban főleg 30-as férfiakat láttam), és egy kicsit sem buta. Komoly témát dolgoz fel, egy komoly környezetben. Sok helyen olavstam, hogy férfiaknak kötelező, ha szeretnének egy jó, de fiktív modellt a férfiasság jelentéséről.

18/L

2019. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%

#8

Persze hogy vannak butábbak, de ahogy te is írod, bármilyen stílust megnézünk, találhatunk jobb es rosszabb, bugyutább vagy zseniálisabb alkotásokat.

Ami előtt értetlenkedtem, hogy hogyan lehet egy teljes stílusra ráhúzni a buta jelzőt. Bár gyanítom, tudatlanságból...

2019. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Így van.

Egy műfajra se lehet ráhúzni egy jelzőt sem.

Kétlem, hogy a kérdező látott volna elég képregényfilmet ahhoz, hogy megértse, miről szól általánosságban a műfaj.

Ez nem baj, de akkor ne ítélje el. Én például nem vagyok egy horror rajongó, de nem nevezném az összes horror bénának, csak azért, mert láttam kettőt, amiről ez a sarkított véleményem.

18/L

2019. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!