Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Komolyan az a címe a Star...

Komolyan az a címe a Star Wars 9-nek, hogy Skywalker kora? (Magyarul? )

Figyelt kérdés

Csak mert már a wikipédián is így van:


[link]


Nekem ez a dolog sántít. Eleve hogyan lehet a "The Rise of Skywalker"-t úgy fordítani, hogy "Skywalker kora"? Szó szerint "Skywalker felemelkedése".


Másfelől semmi hivatalos infót nem találok a neten erről infót, se egy cikket, semmit, csak a wikipédiát, ami nem is tudom, hogy honnan szedte ezt a dolgot. Se a Fórum Hungary nem osztott meg magyar címmel kapcsolatos postot az fb-n meg úgy sehol, semmi.


Most ebből mi igaz?

Ha nem írna sületlenséget a Wikipedia, és tényleg ez a cím, akkor miért ez? És tud erről valaki linkelni legalább egy cikket?



2019. ápr. 28. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, nincs hivatalos magyar cím. A Wikipédiát bárki szerkesztheti, te is, én is, öreganyám is.


Amúgy a változásnaplóban ez szerepel:

Máté átnevezte a(z) Csillagok háborúja IX lapot a következő névre: Star Wars: Skywalker kora: magyar cím a szinkronos teaser alapján.


De ugye szinkronos teaser sincs még.

2019. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Ma vetítették a moziban a Bosszúállók előtt a Star Wars trailert, magyar szinkronos volt, és igen, Skylwaker kora a cím.
2019. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na erről nem tudtam :O


Mindenesetre akkor tényleg fura címadás. Lehet megint úgy járnak mint a 8. rész esetén és változtathatják majd meg.

2019. ápr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Azért tegyük a szívünkre a kezünket és valljuk be: akármennyire is sablonos és semmitmondó ez a cím, még mindig jobban hangzik, mintha "felemelkedésnek" fordították volna.
2019. ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy kinek mi hangzik jobban, az teljesen szubjektív, nem ez kéne legyen a szempont.


Egyébként nem mondanám rossznak, csak én (meg a nagy többség) eddig végig a tükörfordításban gondolkodtam. Jelentésben annyira nem tér el a dolog, de azért mégis valahogy máshogy értelmezem így. De gondolom a forgalmazó már többet tud a filmről mint mi.

2019. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amilyen jó angolban a The Rise Of Skywalker cím, mivel a rise-nak több jelentése is van, felemelkedés, ébredés, feltámadás, ragyogás - és ezek mind illenek az új filmre, a magyar változat meg olyan béna lett, egy előnye van hogy rövid, mivel egy hosszú alcím nem előnyös az alapból már ott levő Star Wars mellé. Mi az hogy Skywalker kora? Jön SKywalker úr, felteszi a koronát a fejére és uralkodik 100 évig és lesz itt tejben-vajban fürdő Kánaán? Ha az ep10 erről szólna, megérteném ezt a címet, de mivel nem lesz ep10, és az ep9 se erről fog szólni, így ez a cím nagyon nem idevaló.

Az ep7 és ep8 utolsó 10 percében nyert értelmet a filmek címe, így valószínűleg ep9-nek is a végén derül ki, hogy miért az lett az angol cím, ami, és ha a "hivatalos" pletykáknak a film kimenetelét illetően hinni lehet, akkor a Skywalker feltámadása lett volna a legidevalóbb magyar cím, utalva Kylo Ren "megvilágosodására" illetve a szó szerinti feltámadására.

2019. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!