Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért gondolja pár Trónok...

Miért gondolja pár Trónok harca rajongó, hogy a könyvek vége más lesz?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy helyen, hogy a 4. évad 2. része volt az utolsó, amit George RR Martin egymaga írt meg. Abban a részben volt ez a jelenet:


https://www.youtube.com/watch?v=8gh0-4hOzyw


Drogon átrepül Királyvár felett 1:20-nál. Tehát már itt előreutalt a 8. évad 5. részére. Az agytröszt, Martin. Nem pedig a két rendező.



2019. máj. 18. 22:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ért ha olvastad a könyveket tudod hogy Martin ilyen szart nem írna.

Egy összecsapott Disney fos az egész már a 5-6. évadtól, de a 8. Tuti más..

3 szemű holló rejtéje felépítve majd elhanyagolva? Az arcnélküliek/senkik rejtéje felépítve majd semmi? Mi van meerenben? Mi lett a másokkal? Mert ez a vég egy szar

Martin inkább nem adja ki a könyvet mint ilyen fostalicskat írjon

2019. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tényleg ő írta a 4. évad 2. részét. Utánanéztem. Az 5. évadban már nem írt részt de addig minden évadban kapott egy részt.


1. évad 8. részét

2. évad 9. részét

3. évad 7. részét

4. évad 2. részét


Ezt a 4 epizódot írta egymaga a sorozathoz. Lehet csemegézni belőlük, mert ezek a részek az ő művei. Én meg is nézem őket holnap. Kíváncsi vagyok.

2019. máj. 18. 22:28
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Főbb történéseiben ugyanaz lesz, mert egyeztett az írókkal. De ettől még a könyvet nem szorítja a 60-80 perc játékidő, lehet sokkal kidolgozottabb, karakterlogikusabb.

Szvsz a 8. évad is lehetett volna jobb, ha tartják a 10 részes évadot, vagy (hivatkozva a kevés helyszínre) legalább az eredeti tervek szerinti 2-2,5 órás epizódokat.

Így most túl kevésbe akartak túl sokat zsúfolni, ezért lett olyan, amilyen.

2019. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Arra esetleg gondoltál, hogy a 8. évad 5. részt azért írták úgy, hogy passzoljon kb. ahhoz, ami a 4. évad 2. részben volt? És nem pedig fordítva? Felhasználták az utolsó morzsát, ami esetleg, talán, de nem biztos, hogy Martin ötlete volt.


Egyébként csak azért gondoljuk, mert Martin és Dumb és Dumber is azt mondta, hogy más lesz.

2019. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

3. évad 7. rész meg szerintem önmagában a sorozat íróinak epic fail, ha a "véget" nézzük. Jaime sztorijára gondolok. Abban a részben fordul vissza, hogy megmentse Briennet, ahelyett, hogy Cerseihez rohanna. Beugrik a verembe a medve és Brienne közé gondolkodás nélkül.

8. évad 4. részben meg úgy hagyja ott, mint egy darab szart. Még a Jaimet alakító színész sem értette, hogy miért kell Cerseihez mennie mindig. Szóval szerintem ennyit a "végről".

2019. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát 4-es az mindegy, mert Martin is hibázott az írásban. Nem csak D&D. Mivel a varsafákon keresztül csak a múltat és talán a jelent tudja figyelni, a jövőt nem. Ami nem történt meg azokat a fák nem mutatják. Martin mégis ilyen jelenetet írt Brannek a vízióba, hogy Drogon száll Királyvár felett és hogy ugyan úgy látta a romos Vörös Tornyot ahogy hullik be a hó. Ez volt Dany látomása is a sorozatban. Szóval ezt eleve így tervezte Martin. Nem az írók hülyesége.


Jaime meg a könyvbe se fog tudni végleg megszebadulni Cerseitől. Az ő kettejük kapcsolata mérgező. Jaime számára is ugyan úgy. Ilyen kapcsolatok vannak a valóságban is, amiknek nem értjük a lényegét, mégse tudunk tenni ellene. Talán a könyvben is lovaggá avatja Briennet, talán még a szüzességét is elvszi, de nem fog vele maradni, mert csak tiszteli, de nem szereti.

2019. máj. 19. 00:27
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az eredeti forgatókönyvet szerintem te sem olvastad, így nem biztos, hogy maga a látomás így volt, könnyen lehet, hogy DnD turbózta fel, hiszen az volt az értelme az egésznek, hogy Bran eljusson a barlangba. Minden más, amit látott talán egy álomban lehetett volna, de a sorozat nem csinál álomjeleneteket. Szóval (ha a látomásokat még Martin is írta), meg van rá az esély, hogy a látomás DnD vagy rendezői nyomásra került a varsafás részbe és eredetileg Martin álomjelenetbe írta. Erre szerintem bizonyíték lehet a könyv, amiben Bran az álmaiban látja a zuhanását és ez történik a 4x2 "látomásban" is.

A látomásban egyébként nem látod, hgoy Drogon repül Királyvár felett. Egy sárkány árnyékát látod. Azért tudod, hogy az Drogon, mert 8x5-ban így írták meg.

Azt sem látod, hogy a repülésen kívül bármit is csinálna. Szóval az egésznek igazából nincs sok jelentése, utólag bárminek megírhatták, amit kitaláltak. (mint a Melisandre szemszínes jelenet)

A havazásról pedig az utóbbi két részben teljesen megfeledkeztek, Királyvár átteleportál egy sivatagba. De gondolom most a 8x6-ban megint eszükbe jut, hogy kipipálják a látomás utolsó részét, hogy zseninek tűnjenek.


+Egy látomást egyébként mióta nem szimbolikusan kell érteni? A könyvekben mindegyik jelképes.

Szerintem ha Martin ötlete volt, akkor az, hogy egy sárkány árnyéka vetül Királyvárra és az, hogy hó lepi el a trónt szimbolikus. De DnD írása túl egyszerű ahhoz, hogy bármit is átvitt értelmében mutasson meg, ezért maradtak annál, hogy ezek pont így történnek meg.


Cersei és Jaime kapcsolata nem igazán létezik már a könyvekben, mivel Jaime otthagyta őt. Nem hiszem, hogy szeretne mérgező kapcsolatban élni. Voltak ezek a megcsalásos esetek és fontosabb volt neki Brienne és Sansa, ezért inkább Briennet követte.

Cersei pedig nem hiszem, hogy túl fogja Aegont élni.

Uh...és Jaime esküje Rhaegarnak, hogy vigyázni fog a gyerekeire. Ami azóta kísérti, hogy az apja parancsára megölték őket. Jaime esélye a becsülete visszaszerzésére Aegon és (a sorozatban) Jon személyében (is) megtörténhetett volna. De ugye kit érdekel a karakterfejlődés, ha minden karaktert porig rombolva vissza lehet juttatni oda, ahonnan elindult.

2019. máj. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

*A könyvekben Jaimenek van szintén egy álma, egy varsafának dőlve.

Szerintem Brannel az író hasonlót akart csinálni.

2019. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Egy kérdés, honnan tudjuk biztosan, hogy amit Bran látott a 4/2-ben, az ugyanaz volt, mint ami a 8/5-ben? Ugye létezett egy csomó másik sárkány a Targaryen dinasztia idején, amik közül rengeteg elrepülhetett ugyanígy a város felett – ezeket pedig láthatta Bran, mivel a múltban történtek, nem a jövőben.


Most már persze az a hivatalos, hogy Drogont látta, mert ugyanazt a jelenetet bevágták a 8/5-ben is, gondolom azért, hogy "sokkolják a nézőket". De ha Martin (talán) indokolatlanul szerteágazó történetvezetéséből indulunk ki, egyáltalán nem biztos, hogy eredetileg is így lett volna.

2019. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Jó lenne ha megírná és kiderülne, hogy milyen véget szán a történetnek az író.

A könyvet nem reg olvasom, még csak az első rész felénél járok. Ennél fogva nem nagyon értem a nagy hype-ot a könyvek körül. Az első évad teljesen a könyv szerint haladt, de azt hittem, hogy hűmegha na majd most a könyv alapján még mekkora élmény lesz a story, de sajnos nem. Eddig úgy tűnik, hogy a nagy hype eppen a megfilmesítés végett alakulhatott ki, nagyon jól és látványosan készítették el a sorozatot és nagyon jók lettek a színészek. Ritka, amikor nem a könyv a jobb és teljesebb, de most így érzem. Persze lehet ez csak az első könyvnél van így és majd változik. A vége egy csalódás, bár úgy gondolom, hogy nem tudtak volna olyan véget kitalálni, ami tetszene mindenkinek.

2019. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!