Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudom hogy lerágott csont de...

Tudom hogy lerágott csont de nektek mi a véleményetek, gondolatotok a Trónok harca befejezéséről?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az utolsó részt és szerintem borzasztó lett.

Spoiler!

Egyszerűen nekem nem áll össze a kép arról hogy Bran lett a király. Valahogy sose tűnt olyan jelentősnek. És annyira Jon es Dany köré lett felépítve. Valahogy vagy az egyiknek vagy a másiknak kellett volna (szerintem) uralkodni vagy együtt vagy nemtudom.

De annyi év után a sorozatban ilyen hatalmas horderejű dolgok történtek, erre a vége egy ilyen lagymatag kompromisszumokból álló megalkuvás.

Ha már Jonból ennyire jelentős szereplőt csináltak, akkor lehetett volna vele kezdeni valamit, nem visszaküldeni Északra.

Ti mit gonoltok a végéről? Vagy szerintetek hogy lehetett/kellett volna befejezni?

Kicsit még nem tértem magamhoz:D



2019. máj. 20. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából Bran azért nem tűnt jelentősnek, mert a történetét teljesen kukázták.


De amikor George R.R. Martin el kezdte írni a Tűz és Jég dalát, akkor Bran fejezete volt az első, ami megjelent előtte (amikor megtalálják a farkasokat) és a történetet csak az ő szemszögéből akarta elmesélni.

Később adta hozza a többi nézőpont karaktert, Danyt és Jont is.


DnD tette csak jelentéktelenné Brant.

A történet szempontjából pont neki nem kéne annak lennie. De DnD nem akart foglalkozni a természetfeletti szállal a sárkányokon kívül.


Szerintem úgy lehetett volna jól befejezni, ha nem kukáznak történetszálakat és nem csak Dany-Jon köré építik fel a sorozatot, hanem rendesen adaptálják a könyveket. Akkor nem érződne olyan üresnek az egész.

A Varjak lakomájából és Sárkányok táncából kihozhattak volna akár három évadot is. Most tartanánk 7. évadnál, ami a Sárkányok tánca epilógus fejezetével zárult volna. Nem kellett volna elsietni.


Ha azt nézzük, ami lett, akkor is minimum az 5 évadig kéne visszamenni és onnantól újraírni a dolgokat, hogy kerek egész legyen és akár újra is lehessen nézni.

Szóval nekem sem tetszett, de szerintem pont az volt a hiba, hogy kiválasztottak pár népszerű karaktert és minden figyelmet nekik szenteltek. Azóta romlott egyre jobban a színvonal.

2019. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

Az én véleményem:

Nem az számít hogyan lett vége, mint lett vége, egy dolog számít: HOGY VÉGE LETT.

Végre.

Kimondhatatlanul elegem volt már belőle hogy évek óta a YouTube-tól a Facebookon meg a Gyakorikérdéseken át az internetes hírportálokig bárhova mentem, bármit nyitottam meg, mindenhol ez volt a téma, hogy Trónok harca így, Trónok harca úgy, ki kivel kefélt, milyen spoilerek szivárogtak ki, mikor jön a következő rész stb. stb. Kegyetlen unalmas volt, a világtörténelem legtúlhájpoltabb sorozata címet egészen biztosan oda lehet neki adni.

Szóval ma reggel el sem hittem hogy végre az első olyan napra ébredtünk hogy vége van ennek is. Tudom, most még hetekig fel lesz kapva, pont azért mert vége, de aztán szépen lassan elsikkad majd ez is, és oda kerül ahová mindig is való volt: a feledésbe.

Szóval ízlelgessük egy kicsit hogy 8 keserves év után végre vége a Trónok harcának, tényleg, igaziból. Bebizonyosodott hogy van Isten. Köszönjük.

Ja és ez a véleményem, a gondolataim, mivel a kérdező ezt kérdezte, így leírtam. Tehát aki ezt is 0-ra pontozza az a saját szellemi bizonyítványát állítja ki, mert a kérdést sem volt képes értelmezni.

2019. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Bebizonyosodott hogy van Isten. Köszönjük."


Te még akkor nem hallottál a spin-off sorozatokról. Az egyiket már el is kezdték forgatni.

[link]

2019. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az latszott, hogy ez a befejezes nem a kezdetektol volt eldontve. Amikor egy ilyen hosszu (konyv)sorozatrol van szo, akkor lathatoak az aprobb momentumok, dialogusok, amik a vegen kiderulnek, hogy na, ez azert volt, mert... De csak elenyeszo szamban volt ilyen. Inkabb ugy tunt, mintha felmentek volna egy rajongoi forumra megnezni, hogy epp kik a kozonsegkedvencek, es irtak volna egy sztorit roluk, hogy ne legyen csalodott senki es nehogy csokkenjen a bevetel. Pedig pont azert volt ennyire sokkolo es zsenialis ez a sorozat, mert magasrol fostak arra a keszitok, hogy kinek mekkora a nepszerusege, ha meg kell halnia, akkor meghal. Most? Elegetik, leszurjak, mindegy. Ha nagy kedvenc, akkor maradhat. Nekem sajnos a hetedik evaddal befejezodott ez a sorozat, pedig egesz evben ragtam a kormom a nyolcadikert.
2019. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik."

És megjöttek a szellemi toprongyok, csak egy pár percre volt szükség.

Javaslom, olvassátok el a kérdést, és próbáljátok értelmezni, ha nem megy, segítek.

"de nektek mi a véleményetek, gondolatotok a Trónok harca befejezéséről" - Ezt tudjátok értelmezni, hogy mit jelent? A véleményemet, gondolatomat kérdezte. Én leírtam. Ebben mi a nem hasznos? Ebből is látszik kik a sorozat fanjai: akik még egy egyszerű kérdést sem képesek értelmezni. Gratulálok. Remélem az megvan hogy ez nem engem tesz szánalmassá, hanem azt aki értékel. De ti dolgotok.

#3 - Ez most komoly? Sose lesz akkor mégse vége ennek a förtelemnek?

2019. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
#5 Nyugi.
2019. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem meglepett az utolsó rész. Nem azért, mert váratlan dolgok történtek, hanem mert arra számítottam, hogy az előző részek struktúráját fogja követni. Ez volt az egyetlen epizód az évadban, amire azt tudom mondani, hogy nem rontották el teljesen. Persze volt pár logikai hiba itt is. (Pl: honnan lett annyi makulátlan és dothraki? Nem emlékszem, hogy bárhol is megemlítették volna, hogy ők osztódással szaporodnának. Na meg mi lett Arya lovával és még sorolhatnám..)

Bran volt a leglogikusabb jelölt a trónra, szerintem szépen keretbe foglalták a karakterfejlődését az évadok alatt. Nem csodálom, hogy Tyrion őt javasolta, főleg miután a Deresi csata előtt le ült vele beszélgetni -> ekkor már biztosra lehetett venni, hogy Tyrion felismeri a benne rejlő lehetőségeket (bár talán ekkor még csak tanácsosnak szánta volna őt, ha Daeny-t kordában tudták volna tartani).

Annak pedig külön örültem, hogy Jon-t nem kényszerítik arra, hogy uralkodjon, amikor őt már nagyon régóta északra húzza a szíve. Megindító volt látni, ahogy Tormund-dal és a vadakkal északra vonul. (És ha már jelentős karakterekről beszélünk Aemon mester is egy volt közülük, és ő is hasonló életutat járt be. Remekül párhuzamba lehet állítani Jon-nal.)

Azt viszont borzasztóan furcsálltam, ahogy Szürke Féreg viselkedett egészen a tárgyalásig. Igaz, hogy elveszítette élete két legfontosabb nőjét, de egy hadvezértől nem ezt vártam volna. Egy hadvezértől, harcostól, akinek nap mint nap haltak meg a társai és barátai a csatákban.

Szerintem a befejezés egészen korrekt volt, nem változtatnék rajta. Az évad többi része persze továbbra is kiábrándító, talán (erősen talán) azokat fel lehetett volna javítani picit azzal, hogy több karaktert ölnek meg és jelentősebb szerepet kapott volna Bran és a Night King.


Mindenesetre én várom a könyveket, azok mindenbizonnyal sokkal életszerűbb cselekményt festenek majd elénk.


(Valószínűleg csak azért rontották el az utolsó évadot, hogy a rajongók minden kétséget kizárva el tudják mondani ennél a műnél is, hogy: a sorozat egész jó, de a könyv szinte kiváló. [Ez vicc akart lenni, tessék nem komolyan venni~! 😅])

2019. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bevallom én a könyveket nem olvastam és ugye nem tudok ahhoz viszonyítani. De valóban logikai dolgokkal is probléma van.

A végén amikor Jon a vadakkal megy a falon túlra akkor amúgy (csak mert szamomra nem volt világos) úgymond elkíséri őket?

És tényleg a dothrakiak és makulátlanok hirtelen megszaporodtak. Királyvarat hirtelen nagyon gyorsan visszaépítették (talán pár hét alatt??).

Daenerys szinte megőrült ami valamely módon érthető másfelől viszont nekem nem tetszett hogy a karaktert ennyire negatíc irányba vitték el.

Sansa nem lepett meg hogy Észak királynője lett, látszott rajta hogy ilyen ambíciói vannak meg is érett a feladatra.

Kíváncsi lennék amúgy spin-offokra, mi történik ezután stb.

2019. máj. 20. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó két évadról sütött, hogy más írta. Kb a teljes sztorit az epikusnak szánt pillanatoknak rendelték alá, a fordulatok meg egy brazil szappanopera szintjén voltak.

Szerintem a legjobb, amit mondani lehet, hogy nem Dani vagy Jon lett a király, az lett volna csak igazán lapos befejezés.

2019. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez legalább visszahozott valamit az eredeti hangvételből, (gondolai megközelítésből)

Örülök, hogy nem lett hepiend. Az elcseszte volna.

Szépen felvezették a spinoffokat.


Címeik:

Nyugattól nyugatra (Arya szory)


Észak Királynéja (Sansa)

2019. máj. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!