Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti milyennek találtátok a...

Ti milyennek találtátok a Trónok Harca befejezését?

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén hatalmasat csalódtam,nagyon sablonosra sikerült a befejezés.


Spoiler következik:


Mikor Jon megöli

Daeneryst utána oda megy a sárkány és persze nem öli meg Jont csak a vastrónt égeti el.


Ott a sárkány akinek az "anyja" holtan hever egy "számára allig ismert" ember keze által.És csak elrepült Daeneryssel,az egész nevetséges volt.


Ha már mindenképpen azt akarták kihozni a történetből,hogy Jon ölje meg Daeneryst, szerintem sokkal epikusabb lett volna,ha Jont hamuvá égeti a sárkány Daenerys holttestével együtt.


Ezzel véget vetve a Targaryenek " uralmának".


Miután megválasztották Brant királynak, ő behazudhatta volna a westerosi nagyuraknak,hogy a sárkány pusztította el királyvárat, Daenerys akarata ellenére.


Továbbá Bran behazudhatta volna Szürke Féregnek, a makulátlanoknak, és a westerosi nemeseknek,hogy a sárkány felelős Jon és Daenerys halála miatt,mivel a sárkány egy vadállat,amit nem lehet irányítani.


Szerintem ez összekovácsolná westeros népeit közös ellenség a szörnytől való félelmük miatt.


A makulátlanok pedig mondjuk keletre indulnának,hogy levadásszák a sárkányt.Megbosszulva Daenerys halálát.


Ha már mindenképpen Jonnak kellett volna megölnie Daeneryst szerintem ez epikusabb lett volna.


Szerintetek milyen befejezés lett volna jobb?



2019. máj. 22. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem Jorah Mormontnak vagy Barristan Selmynek kellett volna megölnie Danyt, de mindkettőt kiírták idő előtt


vagy ha nem, akkor sárkányos összecsapásban kellett volna elhullania

én azt hittem azért lesz Jon sárkánylovas, hogy majd harcoljon Danyvel (ha már az Éjkirálynál egyiknek sem volt semmi haszna), de ahm...Rhaegart csak úgy kilövik, Danyt meg leszúrják :(

mi értelme volt akkor Jon sárkánylovas jelenetének? teljes időpocsékolás volt

mi értelme volt Jon származásának, ha semmire sem használták fel? felvezették, hogy lesz majd valami konfliktus közöttük miatta, de az utolsó részre el is felejtették és az volt a baj, hogy Dany civileket égetett

ehhez minek kellett Jon Targaryen származása? ha Ned fattyú fia marad, akkor is minden pont ugyanígy történik

2019. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy "Targaryen" belharc sárkányok hátán nagyon érdekesen hangzik.


Abszolút egyetértek én is veled, Jon származásával kapcsolatban becsapva érzem magamat.

Semmit nemkezdtek azzal,hogy ő egy Targaryen és nem mellesleg ő a jogos Trónörökös.

2019. máj. 22. 12:23
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Dany bekattanásában szerepe volt Jon származásának.
2019. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem tetszett, hogy Jon megöli a nénikéjét...


Brant hagyjuk már, olyan pökhendi feje van, mióta tini lett...meg ő nem lesz É királya, ő a 3szh, akkor most miért akar uralkodni?

2019. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

#4

"meg ő nem lesz É királya, ő a 3szh, akkor most miért akar uralkodni?"

Sokaktól látom ezt a kérdést, és egyszerűen nem értem... nyilván tudta előre, hogy ez fog történni, tehát nem lehet észak uralkodója, mert más dolga lesz... vagy nem is tudom, annyira nyilvánvaló számomra, nem értem mit nem értenek mások. :D

2019. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem higy É, nem akart ő holmi földi, emberi cimet...
2019. máj. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A sárkányok intelligenciája szándékosan nem lett, hogy úgy mondjam specifikálva. Csak Tyrion mesél róla, hogy egyes maesterek olyan intelligensnek tartották őket mint az embereket. Ha ezt elfogadjuk, akkor Drogon a maga módján tudta, hogy közvetve a vastrón volt minden baj okozója. Amiatt halt meg a két "testvére" amiatt kellett neki hamuvá égetni egy várost stb. és érezte azt is, hogy amit Jon tett az helyes volt.

Találóan írták többen, hogy legalább Drogon kapott valami jellemfejlődést...

2019. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Daenerys áll a trón előtt Jonnal, Tyrionnal, meg a többi vezetővel, Drogon felrepül hozzá, ő meg felül a hátára, elégeti a vastrónt, majd bemutat mindenkinek, és visszarepül Meereen-be, mert ott szeretik. Mert hát azt szoktuk meg ettől a Targaryen csajszitól, hogy ilyen fondorlatos. Ráadásul, ez így azért csavart volna egyet a dolgon, és elég epikus befejezés lett volna.


Ennek ellenére mit kaptunk? Egy bekattant Daenerys-t, ami teljesen logikátlan volt. Számtalan megpróbáltatáson ment keresztül, 7 évadon át tolták az arcunkba, hogy milyen jó királynő, hogy az ártatlanok védelmében áll. Semmilyen jel nem utalt arra, hogy meg fog őrülni, azelőtt soha nem tett ilyet, ezért full logikátlan és fölösleges volt a karaktergyilkosság az alkotók részéről.


Arya kiírtott egy családot, majd megetette őket a családfővel, mégis mindenki szerette őt. Sansa a saját kutyáival etette meg Ramsay-t, miután az megkínozta. Havas Jon is rengeteg embert ölt meg kalandozása során.


Rájuk mégse haragszik senki, csak Danyre. Mert kegyetlen. Négyőjük közül, mégis ki szenvedett legtöbbet? Ki volt ott SAJÁT erejéből, ahol? Egyértelműen Daenerys. Arya és Sansa csak sodródott az árral, Havas Jon is rengeteg segítséget és támogatást kapott. Danynek ki volt ott, amikor elrabolták a dothrakik, és majdnem szétk*rták? Senki, egyes egyedül ő. És megoldotta.


A másik buktató, hogy Daenerys egyáltalán miért álldogált egyedül a trón előtt? Miért nem volt vele védelem? Megintcsak full logikátlan és irreális.


A harmadik, miután Jon megölte, a makulátlanok és a dothrakik olyan bulit tudtak volna csapni, hogy a Starkok azt is elfelejtik, merre van észak. Nem, elengedjük Jont a falra, Sansa meg koronácskát kap. Nagyon valószerű...


Gáz volt az egész. Egy klisés, rózsaszín, hollywoodi fos.

2019. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem maga az utolsó rész nem volt olyan rossz, de az egész utolsó két évad, ahogy eljutottunk oda, kriminálisan hanyag, elnagyolt és túlságosan hollywoodi-fantasy-kalandfilmes. Engem legjobban az egész Night Kinges szál zavar. Tulajdonképpen az egész sorozaton keresztül vezettek fel egy epikus, misztikus, megállíthatatlan főgonoszt, hogy aztán ne tudjunk meg róla semmit, egy (borzasztóan rosszul felvett) csatában hasba szúrja az időközben távolugróbajnokká avanzsálódott Arya. Ennek most mégis mi értelme volt?

De ami pont Dany megőrülését és bukását illeti, az szerintem érthető és előre látható volt. Daenerysben mindig is munkált valami valóságtól elrugaszkodott küldetéstudat, hogy Ő, mint Az Utolsó Élő Targaryen és A Trón Jogos Örököse, majd mindenkit felszabadít, megmenti a világot, mert ő tudja, hogy mi az abszolút jó, és hogy mindenkinek hogyan kell élnie. Amikor a Makulátlanokat megvette, elpusztítottak egy várost. Amikor elfoglalta Mereent, válogatás nélkül kínhalálra ítélt minden nemest, tárgyalás, megfontolás, minden nélkül. Nem engedte, hogy akár önkéntes alapon is gladiátorjátékokat szervezzenek, mert az "nem helyes". És annak is mi lett a vége? Mészárlás, vérengzés, emberhalál. Felégette a dothraki vezetőket. Egyszer ki is mondta, hogy elveszi ami az övé, tűzzel és vérrel. Kivégeztette a Tarlykat, mert nem fogadták el azonnal királynőnek. Aztán nem segített a józanságán az se, hogy két sárkányát, Missandeit, Jorah-t elvesztette, és rájött, hogy a trón jogos örököse effektíve nem is ő, aztán természetesen árulásnak élte meg, hogy Jon másnak is elmondta. Dany sosem volt egészen normális. Az, hogy Jon ölte meg, még szerintem rendben van, az hogy utána Jont miért nem ette meg a sárkány vagy lincselték meg a makulátlanok (ha már egyszer rájöttek, hogy ő volt, valahogy) az szerintem egy óriási kérdés, amire egyáltalán nem kapunk választ. Ha már életben van, akkor meg persze, hogy el kell távolítani, ezért küldik északra. Azt sem egészen értem, hogy a dothrakiakból hogy lett hirtelen mintapolgár, de ez csak apróság.

2019. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szánalmas
2020. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!