Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek is tele van már a...

Nektek is tele van már a tökötök az újabb filmekben a a feminista/SJW propagandával?

Figyelt kérdés
Legalább jól csinálnák amit csinálnak. Ha Ripley-hez, Sarah Connor-hoz, Furiosa-hoz, Macskanőhöz/Selina Kyle-hoz, stb. hasonló női karaktereket találnának ki, akkor nem lenne semmi gond, de olyan sz*rokat, csinálnak mint a 2016-os Szellemirtók, a Supergirl, a Batwoman, stb. meg még az apróbb megjegyzések már szinte minden filmben.

2019. máj. 25. 15:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Szimplán csak gáz. Ahogy régen is gáznak tartottam, hogy kellett egy néger karakter a filmbe, akkor is ha az a könyvben egy vörös hajú, fehér bőrű, szeplős arcú ír gyerek volt. Minden ami erőltetett, vacak lesz és kész.

És ez, hogy nem kitalálnak egy normális női szuperhőst, hanem régi filmeket alakítanak át, annyira minősíthetetlen, hogy csak rossz paródiának tudom elképzelni a végeredményt. Nem is vagyok kíváncsi rá, nem akarom tönkre tenni magamban az ereeti élményt. Tényleg, annyira nem számított hogy milyen nemű egy szuperhős. A szuperhősök képregényekből lettek, a képregények gyerekekhez szóltak, a szuperhős az max. fiú vagy lány, de úgy igaziból nincs is nemiszervük, ha szerelmesek lesznek maximum nyelv nélkül smárolnak, ennyit bír el egy ilyen karakter egy ilyen sztoriban. Most a szexuálisan majdhogynem semleges kisfiúhoz képest az ugyanolyan szintű kislány milyen lényegesen feltűnő elemekben fog eltérni? Bocs, tényleg nem láttam ilyen filmet, mitől lesznek sokkal nőbbek?

Régen valóban gyakrabban voltak a nők a passzív karakterek, akik a férfiak kellékei voltak, de ha olvasunk néhány 50 évnél régebbi könyvet, abból is lejön, hogy a női karakter kidolgozatlan, klisés, még a jó irók sem tudtak egy hiteles nőt rélszletesen kidolgozni (oké volt néhány, film is van néhány) de ezért elég nagy hülyeség lenne újra írni a klasszikusokat. Ezek pont hogy rögzítenek egy akkori állapotot, és igen, látszik a probléma, hát látszódjon, mert az volt. Most meg ahhoz képest kell vàltoztatni, nem pedig kijavítani. Különben is, szerintem nem arról van szó hogy a feministàk ezt akarják, hanem hogy most ezt a hullámot meglovagolva lehet a legtöbbet kaszálni a filmeken. Nem gondolom, hogy odamegy a feminista és azt mondja, hogy na most aztán rendezzetek nekünk női denevérembert sürgősen, hanem hogy pont úgy mint mindig, besétál a producer és aszondja, hogy látok abban némi pénzt hogy...

Mert én már attól is kivoltam, hogy Marvel csapatot állítottak össze. Hogy kerülnek ezek egy univerzumba? Milyen hely az ahol Vasember, Hulk, meg Thor együtt bandázik? Oké a filmek viccesek meg minden, de akkor is, hát ez hogyan van már? Nekem ebből is csak az jött le, hogy nem volt épp semmi ötletük egy új filmre, új karakterekkel. A Deadpool tetszik, de a Csodanő, az megint mi lenne, nem értem. A nő az a film szerint legeslegszebb, legbátrabb felnőtt harcos aki persze még szűz, és a harci ruhája csak annyira szexista mint Xénának. Nem tudom eldönteni ez a feminista elvárás, vagy egy nagyon gazdag producer elképzelései elevenedtek meg?

2019. máj. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Amit csak azért is beleerőltetnek egy filmbe, az általában gáz, mert jellemzően pont arról van szó, hogy a sztoriból nem hiányzik a dolog, tehát feltűnő hogy feleslegesen van ott. Ez igazából teljesen mindegy hogy valami meleg vagy feminista vagy túlzásba vitt látvány, mindenképp zavaró.

Ezt persze a nagy feminista élharcosok nem nagyon akarják felfogni, hogy az senkit sem zavar ha egy nő van a főszerepben, ha egyszer egy jó sztorit és jó karaktert kapunk. Az viszont borzasztó irritáló, ha a sztori szempontjából például semmi szükség egy plusz karakterre, de beleerőszakolnak egyet csak hogy lehessen egy plusz nő a vásznon. Vagy teszem azt egy nő a főszereplő, és folyamatosan próbálják lenyomni a torkomon hogy figyeljek hogy ez itt egy nő és milyen erős és ügyes nő, és mennyire nem kell neki férfi hogy megoldjon bármit! Ha értelmes karaktert írtak volna köré, akkor eleve látná mindenki hogy ez a helyzet, de hogy csak muszájból erőltetik ezt a nagy üzenetet, ez szimplán gáz. Érdekes, mennyi közönségkedvenc női karakter van, és egyikhez sem kellett a feminista propaganda, csakis egy jól megírt karakter! Sarah Connor, Ellie Sattler, Beatrix a Kill Billből, Ellen Ripley, Leia hercegnő, Juno MacGuff, Elizabeth Swann, Furiosa, stb. Lehetne sorolni jó hosszan.

Ilyen karaktereket kérünk, nem gagyi, izzadtságszagú, erőltetett alakításokat, amiket csak a feminista (vagy bármilyen más) igények kielégítése végett raktak a filmbe, nem pedig azért mert a történet ezt kívánta volna!

2019. máj. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
38%

Nem igazán értem a problémát, sem Batwoman, sem Supergirl nem egy új, most kitalált filmes karakter, hanem régóta létező képregényhősök.


Ha meg csak az a baj, ha egy film rossz, akkor mi köze a női szereplőkhöz? Ha egy férfifőszereplős film rossz, akkor is tele van a tököd a férfipropagandával?

2019. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább olyanokkal van problémám mint például a Sherlock & Watson sorozat. Watson egy hölgy, ráadásul ázsiai származású.


Az Egri csillagokban Dobó Istvánt mikor játssza el Dobó Kata? Szerintem nem lenne az igazi.

2019. máj. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha meg csak az a baj, ha egy film rossz, akkor mi köze a női szereplőkhöz?"

Például ha pont azért rossz a film, mert fogtak egy korábban bevált koncepciót, ami semmilyen folytatást/kiegészítést/újragondolást nem igényelt volna, de mégis megpróbáltak róla lehúzni egy újabb bőrt kizárólag azért, hogy ezt megtehessék egy nőkre szabott szereplőgárdával.

2019. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
47%
De ha férfiak játszottak volna benne, akkor is pont ugyanolyan rossz lenne emiatt, nem?
2019. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"De ha férfiak játszottak volna benne, akkor is pont ugyanolyan rossz lenne emiatt, nem?"

Természetesen igen. Csak épp nem igazán jellemző hogy egy sztorit csak azért folytatnak vagy dolgoznak fel újra, hogy a szereplőgárdát férfiakra cseréljék.

De egyébként igen, egy hímsoviniszta Mary Poppins újrafeldolgozás is gáz lenne, a főszerepben Mr. Poppins-szal.

2019. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
#17: Miért van, hogy az eröltetett női szereplős filmek közül nagyobb arányban vannak rossz filmek, mint a férfias filmekben? Mi köze van ennek a nőkhöz? Nos annyi, hogy nem a női karaktert akarják eljátszani, hanem a férfi karaktert akarják nőiesíteni. És erről a feléről bűzlik a hal.
2019. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
12%

Hú gyerekek itt azért van zavar a fejekben rendesen!


Sajnos a legtöbb hozzászóló nem ismeri annyira a filmtörténetet, hogy komoly és reális képet alkosson a mai folyamatokról. Mivel erről írtam az egyik szakdolgozatomat pár szóban csak kifejteném a dolgot...


Kezdjük az elején.


Női főszereplők előre törése.


Nem törtek előre! Pusztán a bulvármédia próbálja úgy beállítani és a megvezethetőeket ezzel hergelni, hogy előretörtek. A női főszereplő, a női erős karakter nem újkeletű dolog. A 70-es évek elején alakult ki a zsáner, az exploitation filmek nagy hányadában erős női, sokszor feminista karaktereket láthatunk. Főleg a blackploitation, sexploitation, rape and revenge filmekben! Majd ebből a milliőből tört ki a női karakter a "kommersz" nagyközönség elé. A 70-es évek közepén megszületett a "final girl", azaz a tökös női főhős, aki a slasher és egyéb horrorok egyedüli túlélője. Ha megnézitek az alap horrorokat mind női karakterek élik túl, vagy éppen női főszereplővel zajlanak! halloween, a köd, péntek 13, rémálom az elm utcában, carrie, texasi láncfűrészes, black christmas, hellriser soroljam??? CSAK női főhösök voltak, mégsem picsogott rajta senki!


Aztán a 90-es évekre jöttek a női akcióhősök, miután a horror egy időre elült. a 2000-es években pedig a francia újhullámos horror, illetve az ujjáélesztett slasher hozta a női hősöket, emellett persze a 70-es évektől napjainkig a home invasion és a rape and revenge filmek 90%-ának is női főszereplője van!


Feminista utalások, női főhősök napjainkban - pont, hogy csökken az arányuk, a gond inkább az, hogy a férfi főhősök nőiesedtek el, gondolkozó pózerek lettek, főleg a 80-as évek tesztoszteron-túltengéses hőseihez képest, amelyek mellett a nő csupán eszköz és látványelem volt!

2019. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Tislerics Máté ***** válasza:
42%

Nekem is tele a tököm ezzel!


A politika persze mindig is bele-bele piszkált a filmművészetbe. Szóval nem új-keletű a dolog, de attól még pont ugyan annyira zavaró mint anno egy Náci vagy szovjet propaganda film esetében...


Ez a filmművészet politikai céllal való kisajátítása. Ami megcsonkítja a film művészeti értékét.


Szerencsére ma már nem lehet megcsinálni azt mindenkivel, mint ami anno a propagandafilmek el tudtak érni. A televízióból ömlő politikai uszítás is nagyon sokaknak átlátszó trükknek hat.


Az új PC feminista filmek is csak a femi-náciknak tetszenek. Ahogy egy Náci propaganda film és csak a neo-náci aktivistáknak jön be.


Érthetetlen számomra, hogy még mindig azt hiszik páran, hogy az ilyen fajta propagandafilmek képesek pozitívan hatni a társadalomra. Hihetetlen, hogy senki sem mondja meg nekik, hogy ez így baromira gáz és csak lejáratjátok magatokat. (Szellemirtók, Marvel kapitány stb...) Ezek a filmek szemetek. Tűzre való silány celluloid pazarlás az összes.


Nem fér a fejembe, hogyan süllyedhetett a feminizmus alapvetően nagyon fontos és szép eszméje egy ilyen beteges férfigyűlölő, frusztrált és általánosító femi-náci sz@rsággá...


A feminizmus (eredetileg) az egyenlőségről szólt! Arról hogy a nők és a férfiak egyenlő bánásmódot érdemelnek. Ezek a filmek nem feminista filmek. Ha tényleg feministák lennének, (és nem femi-nácik) akkor a néző észre-e venné, hogy a karakterek miért nők, vagy férfiak. A dramaturgia és a történet határozná meg a karakterek nemét és identitását, nem az hogy a femi-nácik mit akarnak beleerőltetni a cselekménybe.


Még az utolsó SW filmben is ott volt a lila hajú Holdo admirális, akinek semmi köze nem volt a történethez, csak egyszerűen belerakták, mert kellett egy kemény vezető pozícióban lévő kedves, erkölcsös, hősies NŐ, aki kioktatja a butácska 30-as férfiakat és megmenti a napot. Ha legalább részt vett volna a történet alakulásában... DE nem! Ő csak úgy kellett, mert GIRL POWER!!! (kathleen kennedy a Lucasfilm femi-náci elnök asszonya volt a ludas amúgy, a nyakamat tenném rá...)


Sajnálom hogy lejáratják és megutáltatják magukat a feministák. A világon egyenlőségnek kéne lennie. De így nem fogjuk sosem elérni... Bárcsak visszatérnének az eredeti feministák és újra népszerűvé tennék a feminizmus előremutató eszméjét...

2019. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!