Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kik nyernének ezekben a...

Kik nyernének ezekben a parbajokban? (Star Wars)

Figyelt kérdés

Revan vs Luke

Darth Maul vs Darth Malak

Kylo ren vs Darth Vader

Darth Bane vs Satele Shan

Darth Sion vs Dooku

Obi Wan vs Starkiller

Windu vs Nihilius

Darth Sidious vs Darth Malgus

Yoda vs Vitiate

Snoke vs Darth Plagueis


Tudom hogy sok a név csak szeretem ezeket az összehasonlításokat(:



#Star Wars #Yoda #Dart Sidious
2019. jún. 7. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Akit az író szeretne.
2019. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kösz:D
2019. jún. 7. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de ennél jobb választ nem lehet adni egy ilyen kérdésre. Hacsak nem végleteket képviselő karakterekről van szó, gyerekjáték úgy összeereszteni őket hogy az nyerjen akit az író akar.
2019. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3/3 nagyon egyszerűen le lehet tudni ezeket a kérdéseket így, de, bár önmagában igaz az amit írsz, viszont önmagában közel sem biztos, hogy az író akaratának kivetülése sérthetetlen lenne, vagy levonható-e lenne örökös érvényű következtetéssé két karakter erejével kapcsolatban (na, rakd össze a mondatot, remélem érthető :DD)

Jó példa erre a Vader-Obi-Wan párharc, vagy akár a Yoda-Sidious párharc is a filmekből, bár utóbbi azért már vitathatóbb, de Sidious a helyszínválasztásnak köszönhetően nyerte meg azt a harcot, sík terepen közel sem valószínű, hogy ez lett volna a helyzet. Tehát az, hogy az író kit hoz ki győztesen, az nem jelenti azt, hogy az a karakter automatikusan erősebb. Főleg, ha a karakterek kitalálója nem ugyanaz a személy (szinte az összes kérdező által felsorolt párosításra igaz ez), amikor a karakter erejét nem ő adja meg, hanem már megtették előtte. Persze ilyenkor megeshet az, hogy egy író gyengít egy karakteren, de ez meg már megint más és hosszú téma lenne.


Meg amúgy is jó téma ilyenekről beszélgetni és vitázni - kár, hogy ezen a fórumon itt erre nem igazán van lehetőség, mert vagy egy ilyen "válasz" érkezik, vagy semmilyen, mivel kb senki nem ismeri innen a nem kánon idővonalat :D



Kezdjük az egyértelmű párosításokkal:


Maul-Malak: Malak. Előbbi inkább vívásban erős mondjuk, utóbbi erőhasználatban, viszont én kétlem, hogy Maul bármiféle nyomást tudna helyezni Malakra.


Kylo-Vader: Vadeer :D Tök felesleges kifejteni, vitázhatnánk arról hogy a géptest előny-e, hátrány-e, mennyire az, mennyire nem az, tökmindegy, mert Vader mindenhogy szintekkel Kylo felett van.


Windu-Nihilus: Imádom Windut, és szerintem egyértelműen a legjobb vívó az egész kánonból (megint lehetne vitatkozni, Sidious vagy ő-e a jobb vívó, esetleg Yoda), viszont Nihilus meg minden idők két legnagyobb erőhasználójának egyike. Ő és Vitiate egyszerűen szintekkel mindenki felett járnak. Nihilus nem tud vívni, de szüksége se lenne rá, egyszerűen már azelőtt elszívná Windu erejét mielőtt az közel kerülne hozzá. Erre még rásegít hogy Windu nem is volt legendásan nagy erőhasználó.


Darth Sidious-Malgus: Sidious. Sheev röhejesen overpowered karakter a Legendsben, de szerintem kánonban is lenyomná Malgust.


Snoke-Plagueis. Úúúristen, Plagueisről tudjuk hogy inkább mágus vagy alkimista vagy nem tudom hogy mondjam mi volt, mint harcos, Snokeról meg tudjuk, hogy meghalt :'DD

De komolyan, Ha egy random klón-Snoke párosítást fogok látni én akkor is a klónra fogok szavazni, mert Snokeról egyszerűen nem tudunk semmit, csak azt, hogy néhány rajongója eeeeeelképesztő kultuszt emelt köré.


Picit nehezebb:


Darth Bane - Satele Shan: Az orbaliskokkal a testén egyértelműen Bane mert kb sérthetetlen, anélkül viszont inkább Satelet mondanám, mert Baneről tudjuk, hogy nem volt egy nagy vívó, inkább az agresszivitására és a testi erejére hagyatkozott, másrészt bár hihetetlenül erős erőhasználó volt, olyan hűdenagy dolgokat nem csinált. Lásd Tythoni csata, bár ahhoz hozzátett a meditáció, meg az, hogy Rastka Lsu például a teljes SW univerzum legjobb vívója, de Bane darabokra lett volna vágva percekkel a csata kezdése után, ha nincs a páncélja. Szóval ide Satelét mondanám.



Obi-Wan vs Starkiller, háát, fogalmam sincs, Galen hihetetlenül rosszul van megírva, egyszer erősebb mint Sidious, utána meg egy force lightningtól megdöglik :DD Talán ő, bár necces.


Yoda-Vitiate: Úúristen, ez rohadt nehéz. Szerintem ez azon múlna, hogy Yoda képes-e elég közel kerülni Vitiatehez, és hogy ki tudja-e védeni az erővillámait. Ha igen, akkor ő nyer, ha nem, akkor a sith. De igazából ez tökmindegy, mert Yoda átváltozik erő-szellemmé, Vitiate meg úgyis mindig visszajön valahogy :D


Sion-Dooku. Fúú, jó kérdés, csúcsformában Siont mondanám, mert sokkal nagyobb erőhasználó, és bár Dooku jobban vív, az általa használt 2-es stílus elég gyenge a Sion által használt 5-ös stílus ellen (vagy 7-est használt Sion? Most így nem tudom, de amúgy az is gyengéje a makashinak szóval tökmindegy :D)

2019. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon jó volt olvasni amit írtál, végre van valaki aki érti a kérdésem lényegét és nem csak kötözködik.

És köszi, hogy szépen megindokoltad es nem csak egy-egy nevet írtál, amúgy a Revan vs Luke parost kihagytad:D

2019. jún. 7. 20:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaa tényleg, ott szerintem Luke, dacára annak, hogy Revan a kedvenc karakterem az egész SW univerzumban

Bár itt megint kérdés hogy a Legendses Luke, vagy a jelenlegi kánon?

Bár igazából a kánonban már olyan erőképességeket hoznak be, amik miatt kezd egyre összehasonlíthatatlanabbá válni az univerzum a Legendssel (nem mondtam, hogy ez baj), viszont szerintem a kánon Luke ellen lenne esélye Revannak. Hozzátéve azt, hogy Revan elsősorban mint hadvezér volt legendás; igen, legyőzte Mandaloret meg Malakot, viszont egyikőjük sem volt Luke szintjén, amikor meg Vitiate-el találkoztak, először harc nélkül átálltak az oldalára, majd másodjára még Meetrával sem jutott egy force push-nál tovább, és végül több száz évig volt fogvatartva (bár lehet, hogy Scourge nélkül többre mentek volna, de volnáról felesleges ugye beszélni)

Szóval Legendses Luke ellen esélye sem lenne, a csávó a gondolatával seregeket pusztított el.

2019. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Luke

Maul

Vader

Bane

Dooku

Obi-Wan

Windu

Sidious

Yoda

Plagueis

2019. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

"Jó példa erre a Vader-Obi-Wan párharc, vagy akár a Yoda-Sidious párharc is a filmekből, bár utóbbi azért már vitathatóbb, de Sidious a helyszínválasztásnak köszönhetően nyerte meg azt a harcot, sík terepen közel sem valószínű, hogy ez lett volna a helyzet. Tehát az, hogy az író kit hoz ki győztesen, az nem jelenti azt, hogy az a karakter automatikusan erősebb"


Persze, pont ezen van a hangsúly. Hogy az író nyilván olyan környezetet, olyan feltételeket, olyan szabályokat fog megírni, amivel azt a karaktert hozhatja ki győztesnek, akit ő akar.

Egy másik író pedig simán kihozza a fordítottját ugyanabból a felállásból.

2019. jún. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

,,Persze, pont ezen van a hangsúly. Hogy az író nyilván olyan környezetet, olyan feltételeket, olyan szabályokat fog megírni, amivel azt a karaktert hozhatja ki győztesnek, akit ő akar.


Egy másik író pedig simán kihozza a fordítottját ugyanabból a felállásból."



De a kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy melyik író kit hozna ki győztesen, mivel ők a körülményeket alakítják úgy, hogy adott esetben valakit kihozzon győztesnek.

A kérező egyszerűen arra volt kíváncsi, hogy ki az erősebb. Miért kell túlgondolkozni? Nyilvánvalóan sík terepen harcolva, egy szimulált környezetben, mindkét fél ereje teljében harcolva fennáll egy erősorrend, ami alapján valaki legyőzi a másikat. Ilyen egyszerű.


Amúgy minél többen válaszolnának egy ilyen kérdésre, (lehetőleg normálisan megfogalmazva és nem csak neveket írva, mert akkor nincs miről vitázni), annál közelebb kerülnénk egy általános igazsághoz, hiszen nyilvánvaló, hogy az én véleményemben is van talán szubjektivitás, még ha akaratomon kívül is, és én is nézhetek el dolgokat. Ezért lenne szükség több normális válaszra.

2019. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A kérező egyszerűen arra volt kíváncsi, hogy ki az erősebb"

Pont ennek nincs egy objektív sorrendje. Ez nem a dragonball, ahol szimplán erőpontok alapján dől el hogy ki üt nagyobbat és kész.

Hogy ki vág csak egy milliméterrel pontosabban a fenykarddal, hogy ki használja az erőt csak egy ezredmásodperccel később a kelleténél, elevw ki milyen motiváxióval vág bele a küzdelembe és ez milyen erőt ad neki, stb, ez mind az írón múlik, egy harc kimenetelét viszont száz meg száz hasonló "apróság" dönti el.

2019. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!