Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tényleg büntetni fogják...

Tényleg büntetni fogják Szeptembertől a film letöltést Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ezen az egyik kérdésben az utolsó bekezdésnél olvastam, ez tényleg így van? https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..

2019. jún. 20. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem fogják. Nincs egy hír sem róla a neten, a válaszadó csak nyomja a hülyeségét.

A letöltés nem büntetendő és nem is illegális, így eleve nincs igaza, majd erre építi fel a kis történetét. A terjesztés büntethető, de nálunk nem üldözik a megosztókat.

2019. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Baromság. Pont hogy a törvény ki is mondja hogy filmet és zenét saját használatra megengedett letölteni, eleve a DVD-árak is úgy vannak már ma számolva hogy bele van kalkulálva a letöltések okozta veszteség. Ezen felül szerintem a népesség 40%-át simán le lehetne csukni ha így lenne. Egyedül a terjesztést meg a nyilvános, pénzért történő vetítést büntetik, de az egyrészt érthető, másrészt senki se csinál olyat. A válaszadó vagy troll, vagy nagyon el van tévedve.
2019. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

A kormány a 3 csapás törvényt veszi át az EU-ból. Nem szeptembertől, hanem a választások után, október után. Illegális lesz a filmletöltés, három letöltés után a szolgáltató kitilt a hálózatról, vagyis két figyelmeztetés és utána feljelentés és kitiltás a hálózatról!


Illegális lesz feliratot is fordítani, illetve letölteni, ezt a holland minta alapján fogják bevezetni és komolyan büntetik majd! Hollandiában tavaly óta illegális feliratokat készíteni és illegálisan letölteni, Rogán Antal februárban tárgyalt erről a holland informatikai miniszterrel - volt is róla hír a tv-ben.


A közigazgatási átalakítás "salátatörvényében" nyújtotta be egy fideszes képviselő a javaslatot még tavaly, de kivárnak vele az önkormányzati választások utánra, összekötik az "internetet mindenkinek" programmal és az 5G hálózat kiépítésével.

2019. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Linkelj forrást, mert ez ordas nagy hülyeségnek hangzik nulla alappal. Csak azért, mert te állítod, még nem igaz.
2019. jún. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lesz ilyen, de a magyar leleményes és úgy is tud lopni, hogy ne vegye észre az LI a routereken.
2019. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A válaszoló említette Angliát, hogy ott már úgy van. Na egy egyszerű Google keresés semmit nem hoz erre, pedig elég nagy médiavisszhangja lenne egy anti-torrentes törvénynek.
2019. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még "közszereplők" a rádióban is bemondják, hogy torrentezik a filmeket.
2019. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A terjesztés illegàlis csak.
2019. jún. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Pedig nem beszél hülyeséget a beíró. Anyám a megyei kormányhivatalban dolgozik és kb 2 hónapja engem letiltott a torrentről, mert készítik elő a törvényt és folyamatosan hívják be a UPC meg a DIGI képviselőit, akikkel egyeztetnek. Én már büntethető vagyok (19 éves) és azt mondja, hogy nem fogja engedni, hogy ilyen miatt büntessenek.

Jó szokás szerint fű alatt, egy törvénytervezetben összesen két mondat lesz az egész, elfogadják és utána majd kidolgozzák a részleteket.


Nem lesz börtön, csak büntetés, viszont maga a filmletöltés is büntethető lesz az új EU-s internettörvény miatt, meg amiatt, hogy a forgalmazók is rágják a képviselők fülét.


Megkérdeztem anyámat, hogy mi erre a reális esély, hogy lesz ilyen törvény, azt mondata, szinte 100% mert a fidesz jófiú akar lenni az EU-ban és az ilyen látványtörvényekkel tudja elérni.

2019. jún. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Megmutattam anyámnak a beírásokat, na, itt a pontos info!


NEM törvény lesz, vagyis abban az értelemben, hogy a kormány hozná. Egyszerűen kikényszeríti a szolgáltatóknál, hogy blokkolják azokat, akik illegális tartalmat töltenek le. Anyám azt mondja, hogy két opció van. Vagy kiszámlázzák a letöltés megadott díját (valami német szabályozásra építve), vagy sima kitiltás a hálózatból. Tehát ezért nincs semmilyen nyoma kormány oldalon, mert NEM a kormány fogja bevezetni - vagyis ők kényszerítik ki, de a szolgáltatók fogják ezt figyelni - a kormány nyomására persze, de így a kormány keze tiszta marad, nem tüntethetnek ellenük, meg amúgy is, hülyén jönne ki, hogy valaki azért tüntetne, mert egy ellopott film kópiáját akarja lopással letölteni.


Szóval nem kell parázni nem jár érte börtön, mint ahogy fent írták, sima kitiltás lesz a hálózatból, vagy pénzbírság jön a számlával.

2019. jún. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!