Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Bosszúállók vagy a Star...

A Bosszúállók vagy a Star Wars a kedveltebb, nagyobb hatású széria?

Figyelt kérdés
Ha nem csak az új részeket, hanem a két franchise teljes történetét, hatását, rajongótáborát stb. nézzük azok kezdeteitől...

2019. jún. 24. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez leginkább később fog kiderülni.

Jelenleg a Marvel nagyon nagyot megy, de. Star Wars már 40 éve megy. Én annak ellenére, hogy előbbiből mindet, utóbbiból nem mindet láttam, a Star wars mondanám nagyobb hatású műnek. De kár volna összehasonlítani a kettőt. Főleg, hogy a Marvel moziuniverzuma még régebbi a képregények által, de gondolom most csak a mozifilmekre gondolsz.

L

2019. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem Star Wars, de a két univerzum jelenlegi állapotát nézve ez hamarosan megfordul. Szerintem az utolsó két filmmel már feljött az utóbbi. A SW, ahogy előttem is írják 40 éve a popkultúra része, a Marvel sokáig csak egy szűkebb rétegnek szólt, persze egyes hősök pl Pókember már régóta rohadt népszerűek, de esélyük nem volt a SW szintjére emelkedni, ma már igen, hála az utóbbi eléggé rossz hírnevének a közelmúltban
2019. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem elég annyit írnom, hogyha 42 éve nem jelenik meg a Star Wars, akkor ma nem létezne a Marvel Cinematic Universe. A Star Wars alapjaiban változtatta meg a filmkészítést, valamint a Lucas által alapított Industrial Light and Magic ma a világ legnagyobb visual effect gyártó cége, a legtöbb Marvel filmnek is ők készítették a vizuális effektjeit.


És itt még azt is megjegyezném, hogy 2012-ig nem volt Disneynek kapacitása arra, hogy évente 3 Marvel filmet legyártson. Miután 2012-ben megszerezte a Lucasfilmet és vele együtt az ILM-et, utána kezdte el a Marvel filmek dömpingjét. Vajon véletlen? Aligha.


A Star Warsnak tehát bőven nagyobb hatása volt a világra és a filmkészítésre.


Hogy melyik a kedveltebb, az jó kérdés. Mostanában inkább a Marvelnek nagyobb a hype-ja, de hamaraosan eljön az idő, amikor ez lecsillapodik. Szerintem az Infinity War-ral és az Endgame-mel elérte a csúcsát a széria, az új phase-ek nem fogják megközelíteni sem az Infinity Sagát. Az időutazás behozásával meg szerintem csak rosszul lehet a későbbiekben kijönni, de cáfoljanak rám a filmek.

2019. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!