Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mikor számít egy rajzfilm...

Mikor számít egy rajzfilm copynak?

Figyelt kérdés

Ha azonos alapra épül? Vagy egy egyedi animáció stílusát lopja? Nagyon hasonlóak a figurák? A történet?


Írnátok példát (akár csak feltételeset) is?


Előre is köszi! :)



2019. jún. 24. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl az a kínai spongyabob ami a videók indexképén szokott lenni.
2019. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom mire gondolsz '^^ Rákerestem, hogy chinese SpongeBob, és egy szerkesztést dobott ki, hogy ez tényleg hivatalos vagy csak egy vicc azt nem tudom...

Sorry

2019. jún. 24. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát példáúl a Family Guy a Simpson családról lett mintázva. Meg a késöbbi kistesök is (Amerikai Fater, Cleveland Show, Futurama, Bob burgerfalodája.)
2019. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
2019. júl. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát... köszönöm a válaszokat! :)


Nem tudom, hogy az utolsó által küldött cikből készült vagy 10 videó, vagy a cikket írták a videó alapján.

Viszont az még mindig nem stimm, hogy az orosz Gravity Falls csupán vicc és paródia, sosem volt hivatalos.


Inkább konkrétumokra lettem volna kíváncsi, de azért köszi a segítséget! :)


Az Oroszlánkirályt például egy ideig piszkálták, hogy a Kimba és a Bambi copyja, most pedig még a Jégvarázsra is rávágták, hogy az Oroszlán király kópiája egy kissé hasonló történetszál miatt. Persze vanank amik egyértelműen copyk, ilyenek a fent említettek, de sok másra is rávágták már egy kis hasonlóság miatt. Tudtommal hobby, nonprofit projekteket nem is lehetne beperelni ilyesmiért, hisz ennyi erővel az AU-k és fanfictionok is jogszabályt sértenének, mert felhasználják az eredeti szereplőit és akár történeti hátterét.


A Miracle Star pl. eléggé egyértelműen másolta a Gumball csodálatos világát, a rajzstílusát, a fotografikus háttért, néhol szereplőket pl. a robotot, konkrét jeleneteket és ugye magukat a főszereplőket. Amúgy a CopyCat című részben Anaist nem azért nem vették át mert annyira antifeministák, hanem mert Kínában nem támogatják a kettőnél több gyereket és így akartak "jó példát mutatni".


Egyébként is, mit csináljanak azok az országok ahol betiltják a külső forrású rajzfilmeket? Nem véletlenül másolják, bár tényleg az ő zsebükbe megy így a pénz, míg az eredeti nem profitál.


De önmagában egy rajzfilmet nem perelhetnek be ha egy-két figura némileg hasonlít, míg a történet, a személyiségük, designük, a kiviteletés, a vizualitás és nagyából minden más gyökeresen más.

Ugye?

2019. júl. 3. 12:34
 6/6 A kérdező kommentje:

És a Family Guyt sem perelték be.


A Simson család igazából a Mézga családot kopizza!!!


Jó, valahol csak viccelek, de azért közbe játszhatott.


Meg az, hogy valami megihlet vagy átveszed, átírod és le/kiadod az egész más, a legsikeresebb rajzfilmek, filmek írói is meg szoktak jelölni más filmeket/rajzfilmeket/játékokat stb. amik többek között megihlették és valami apróságot még hozzá adtak az ő produkciójához.

Mindenkire hatást tesz az amit megnéz és ha később ilyen szakmát választ ez mindenképen visszaköszön, de attól még nem válig illegális másolattá.

2019. júl. 3. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!