Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mikor bemutatták a Star Wars...

Mikor bemutatták a Star Wars Baljós árnyakat 1999-ben a nézők egyből tudták, hogy Palpatine szenátor valójában kicsoda?

Figyelt kérdés
Én most nézem újra az összes részt, számomra már egyértelmű, csak azt nem tudom, hogy aki 1999-ben nézte, leesett-e neki, vagy csak a A Sith-ek bosszúja részben tudta meg (meglepetés volt-e)

2019. jún. 27. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy Ian McDiarmid játszotta Palpatinet, elég egyértelművé tette, szóval a többség tudta.
2019. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért volt eltorzítva a hangja meg eltakarva az arca kámzsával mert így próbálták meg nem felfedni a valódi kilétét, de szerintem esélyes hogy a nézők minimum felének leesett a tantusz már az első résznél. Személy szerint nem tudom, kisgyerek voltam még 20 éve, nem sokra emlékszem azon túl hogy voltak Baljós árnyak matricák valami csokiban amiket lehetett egy füzetbe gyűjteni. :D
2019. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam, hogy ugyanaz a színész játszotta az első és a második trilógiában is az Uralkodót. Így valóban nem lehetett nagy döbbenet a A Sith-ek bosszúja részben.
2019. jún. 27. 23:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 8 éves voltam, mikor kijött moziban láttuk. Azt hiszem talán tesóm mondta nekem, hogy majd belőle lesz az uralkodó, szóval elég egyértelmű volt, igen.
2019. jún. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra is emlékszem milyen jókat nevettem Jar-jar hülyeségein. Gyerekként minden mennyivel egyszerűbb :)
2019. jún. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Elég egyértelmű volt, hiszen aki rajongó volt már az EP1 előtt is, az pontosan tudta, hogy ki Palpatine! Abszolut nem volt meglepetés egy igazi truewars-ernek, mint pl én, aki már a Birodalmat is moziban látta a 80-as években! Az Expanded Universe-ben elég egyértelmű volt, hogy ki a karakter, főleg Dark Empire, ami a 90-es évek elején nagyon népszerű volt a rajongók körében.


Már az 1976-os Alan Dean Anderson által írt Star Wars könyvben (amit később George Lucas könyveként adtak ki, ADA csak ghost writer volt a műben) is említik, hogy Palpatine ragadta magához a hatalmat. Illetve a Jedi regényváltozatában is említik a nevet!


De sajnos mára nagyon felhigult az SW rajongói tábor, 10 éves, semmit sem tudó, a nagy korszakban nem élő "rajongók" osztják az észt az SW-ről, persze ők még nem csempésztek Sw VHS-t a határon, nem mentek külföldre egy-egy figuráért....

2019. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TR75 ***** válasza:

#6

Gondolom, az igazi trúvórszerek azt is tudják, hogy Alan Dean Anderson valójában Alan Dean Foster.

2019. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, tudjuk be annak, hogy három napja nem aludtam és eléggé flash-elek :) Magam sem tudom, hogyan kevertem össze. giga non-stop versenyen voltunk és zérón volt az agyam :D
2019. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

,,De sajnos mára nagyon felhigult az SW rajongói tábor, 10 éves, semmit sem tudó, a nagy korszakban nem élő "rajongók" osztják az észt az SW-ről, persze ők még nem csempésztek Sw VHS-t a határon, nem mentek külföldre egy-egy figuráért...."


Tehát CSAK és kizárólag az lehet igazi SW fan, aki 1977 előtt született. Oksa :)

2019. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Én a nevéből vágtam le. Egy matricás albumban írták az uralkodó alá hogy Palpatin.


Ez a gyűjthető matricás album kb a Jedi Visszatér idejében készülhetett. De az biztos hogy évekkel a Baljós Árnyak előtt...


Emlékszem, hogy mondtam is az Ált-suliban, hogy ő lesz az uralkodó! 8 vagy 9 éves lehettem...

2019. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!