Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy videót ha feliratozok,...

Egy videót ha feliratozok, mekkora az ideális mérete a betűknek?

Figyelt kérdés

2019. júl. 11. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szóval szeretnél egy házi videót, vagy saját készítésű anyagot feliratozni. Ráégetni, vagy csak feliratfile-t készíteni hozzá? Vagy esetleg MKV file-ba belefűzni. Ez az egyszerűbb, mert ilyenkor a lejátszón belül lehet megválasztani az olvasónak az ideális méretet! Ha égeted, akkor ugye fix a méret, tehát ott kell igazán figyelni. A sima feliratfile pedig szintén az adott lejátszó méretezését követi, azzal sincs gond.


Én javasolnám az MKV konténerbe csomagolást, így nem kell foglalkozni a méretezéssel.


(Azt ugye tudod, hogy minden olyan anyag feliratozása, amely nem a tulajdonod, a szerzői és hatályos jogok megsértése és a BTK hatálya alá tartozik)

2019. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak egy pár perces videót feliratoznék egy ismerősömnek. Lusta voltam külön programot keresni erre, így a movie maker-t használtam. Már kész, időzítve is van, egyedül azt nem tudom, hogy mekkora betűméretet használjak, hogy mondjuk még a telóról is látható legyen a szöveg
2019. júl. 11. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves Béla (#1 válaszoló), miért nem szüntetik meg a felirat készítő oldalakat, ahol sokszor felirat készítő elérhetőségével kerülnek fel anyagok? A paródia és kamu feliratos Hitler jelenetek mégis melyik btk szekció alapján számítanak bűn cselekménynek?
2019. júl. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3-as. A szerzői és hatályos jogi szabályozás szerint egy mű egészének, vagy részletének a felhasználása a szerző beleegyezése nélkül a következő jogi fogalmakat meríti ki:


A Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény (a továbbiakban: Btk.) a szerzői jogok megsértése vonatkozásában az alábbi tényállásokat tartalmazza:


Bitorlás (Btk. 384. §)

Szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése (Btk. 385. §)

Védelmét biztosító műszaki intézkedés kijátszása (Btk. 386. §)

Jogkezelési adat meghamisítása (Btk. 387.§).


A szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése százezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrány okozása esetén szabálysértésnek minősül. (2012. évi II. tv. 238/A.§)


Tehát egy film teljes hanganyagának magyarra fordítása, annak engedély nélküli terjesztése igenis szabálysértés, halmozott esetben bűncselekmény!


Szerencsére a kormány a jövő évtől átveszi a holland és angol modellt, ahol már egy felirat készítése után eljárás indítható a készítő ellen, illetve az illegális anyagok letöltése után kizárható a szolgáltatásból (internet) a felhasználó...

2019. júl. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy ennyire képben vagy a szabályokkal, de csak felmegyek Instagram-ra és máris lehetne büntetni...


Mellesleg én csak egy pofonegyszerű kérdésre szerettem volna választ kapni, amire minden jött, csak a válasz nem.

2019. júl. 12. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:

„ Szerencsére a kormány a jövő évtől átveszi a holland és angol modellt, ahol már egy felirat készítése után eljárás indítható a készítő ellen, illetve az illegális anyagok letöltése után kizárható a szolgáltatásból (internet) a felhasználó...“


Ahogy sejtettük. Semmi nem lett belőle:D

2020. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!