Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Xbox 360 vagy Xbox One? Melyi...

Xbox 360 vagy Xbox One? Melyiket vegyem meg?

Figyelt kérdés

Lenne nagyon sok Xbox 360-as játék, amivel szeretnék játszani, viszont lenne pár jelenlegi generációs is.

Igen, láttam, hogy az Xbox One kompatibilis visszafelé, de olvastam olyat, hogy valakinek mégsem ment egy adott játék, holott szerepelt a listán, illetve nem igazán tetszik, hogy beteszem a lemezt és letölt valahonnan egy megmokkolt verziót, mert mi van ha már nem lesz elérhető, ahonnan letölti. Szóval ez nem egy stabil szolgáltatás.



2020. júl. 10. 09:48
A kérdező szavazást indított:
Xbox 360 E
Xbox One S
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Az új mindig jobb. :)
2020. júl. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mai játékok telepítői gyakran 50-60 GB-ok, egy DVD-re 4,7GB fér, de egy jobb blu-ray lemezre se megy fel több 50GB-nál (de inkább a 20-25GB-os lemezeket használnak, mert az olcsóbb). Ezért nem érdemes a kettőt így hasonlítgatni.


Ami a letöltést illeti, az a Microsoft hivatalos webszervereiről megy, szóval ha az nem lesz elérhető, akkor kb semmi más microsoftos termék sem (outlook levelező (hotmail), onedrive felhőszolgáltatások, windows frissítések, tucatnyi driver/illesztőprogram telepítés amit a gép felismer és telepít automatán a gépedre, stb), erre meg nem sok esély van. Ilyen szempontból ne vegyél játékkonzolt, mert mi van akkor ha nem lesz áram és nem indul el a gép. Sőt, autód se legyen, busszal/metróval/trolival se járj, hiszen ha nincs üzemanyag vagy áram, akkor megáll és ott ragadsz. Kb ilyen szintű ez az érvelés.



A játékok már más tészta, ha tényleg van olyan amit nem portoltak át és mindenképp nagyon játszani akarsz vele, akkor megéri a 360, de használt xbox 360 ára kb fele annyi, mint egy xbox one S-é, nem is egy árfekvésű a kettő. Egy használt xbox 360 már 25 ezertől elérhető, míg egy xbox one S 60e alatt használtan se van nagyon. Akkor hol vannak még a játékok.


Ha az időt állóságot nézed, akkor One S (mivel gondolom nem akarsz majd közel 180 ezret fizetni a legújabb generációért ami lassan megjelenik).

2020. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Botos Jeti: Az oké, nem is gondoltam, hogy a szervert lövik le, viszont a játékokat simán leszedhetik onnan, ha úgy dönt a Microsoft.


Azért ha megnézzük, hogy pl windows live, vagy az első Xbox live hol vannak, én simán kinézem belőlük, hogy a Series X megjelenésével ezt meg is szüntetik és már csak az új konzolra töltődnek le a játékok és akkor nagyon mérges lennék, mert ha kiadtam ennyi pénzt, azért szeretnék 5 év múlva is játszani.


Én úgy tudom, hogy xbox one játékokat a lemezről telepít és a netről már csak a frissítéseket tölti le. Az Xbox 360-nál meg egyenesen lemezről lehet játszani, ott telepíteni sem kell.


Nos igen, mivel fele annyiba kerül, ezért hajlok afelé, csak hát itt a Halo 5, a 2 új Crash + ősszel jön az új Crash Bandicoot 4, amik viszont nagyon csábítóak. Meg azért még van pár újabb játék, amik ugyan vannak PC-re is, de erős gép kellene hozzájuk.

2020. júl. 10. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Csak gondolj bele: Az Xbox 360 2006-ban jött ki, 14 éve. Még mindig működik online. A PS3-at a Sony elkezdte kinyírni, de az X360 él és virul. Xbox One bőven megéri még.
2020. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ez mondjuk igaz, az online rész még megy, bár az is inkább csak azért lehet, hogy az xbox 360 játékok one-on játszhatóak maradjanak.


Átgondoltam egy kicsit, igazából pár játék lenne, ami csak 360-ra van, az kibírható úgy, hogy a visszafelé kompatibilitást használom.

Csak most nagyon felment az ára az Xbox one-nak.

2020. júl. 10. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha számít az online akkor egyértelműen PS3. Hülyeség hogy a Sony elkezdte kinyirni, az ingyen multi miatt sok játék tele van aktív szerverekkel. Egyébként is jobban megéri a PS3 ha előző generációs konzolt akarsz venni, egyrészt az XONE backwards compatibilityje miatt (még ha nem is teljes) részben felesleges a 360, másrészt sokkal több exkluzív játék van rá, ami miatt megéri inkább azt venni. A Blu-ray miatt meg multimédiaként jobban működik.


(félreértés ne essék, nem háborút akarok itt indítani, csak segíteni.)

2020. júl. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
A kettő közül a One S-t venném, vagy egy PS4-et mert jobbak az exkluzív címeik pl: Spider-Man, The Last of Us 2. Xbox 360-at meg tudsz venni RGH-val, és akkor bármelyik 360-as játékkal tudsz játszani és még fizetned sem kell érte.
2020. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Hát őszintén szólva nekem a Forza jobban bejön, mint a PS4 exluzív címek, talán az Uncharted az, amit szívesen kipróbálnék.

Konzolt nézve meg az Xbox nekem jobban bejön.


Nem annyira számít az online rész, csak mint mondtam, ha azt kinyírják, akkor oda a backward compatibility is.

2020. júl. 10. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!