Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Skyrim DLC-k kikapcsolása...

Skyrim DLC-k kikapcsolása után folytatható ugyanaz a karakter/mentés? Vagy érdemesebb új játékot kezdeni?

Figyelt kérdés

Üdv. Unokaöcsém laptopjára felraktam a The Elder Scrolls - Skyrim (Legendary Edition ) nevű játékot. Először minden DLC be volt kapcsolva de aztán egy komolyabb bug-gal találkoztunk (nem lehetett folytatni a küldetést), és kis olvasgatás után úgy gondoltam jobb inkább DLC-k nélkül kezdeni. Kikapcsoltuk őket, de ezután a betöltésnél ezt írta ki:


"Ez a mentés olyan összetevőre épül,ami már nincs jelen. Bizonyos dolgok nem lesznek elérhetők, egy idő után pedig használhatatlan lesz a mentés. Biztosan folytatod a betöltést?"


Kipróbáltuk azt, hogy ennek ellenére betöltöttünk egy állást, majd új mentést hoztunk létre. Azt betöltve ezután már nem írja ki a fenti dolgot, és stabilnak tűnik a játék. (ez kb. ott van, ahol le kellett győzni az első sárkányt). Semmilyen mod vagy ilyesmi nincs telepítve az alap dolgokon kívül.


Később lehet ezzel gond szerintetek? Kezdjen inkább új játékot alapból kikapcsolt DLC-kel? Nagyon tetszik neki a game, de nem szívesen kezdené elölről ha nem muszáj...


Köszi.



2020. aug. 20. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan folytathatod. Egyébként az üzenet második részének forditása nem helyes, mert ha emlékezetem nem csal (sok sok óra skyrim van már mögöttem) akkor az inkább azt jelenti h néhány dolog lehet h nem lesz elérhető. Nyílván ez a dlc-hez kapcsolodó dolgokhoz érthető pl nem tudsz menni solstheimbe vagy a vámpír kastélybe. Mi előtt kikapcsolod a dlc-t olyan helyen mentsd el karaktered mikor nem a dlc-hez kapcsolodó helyszinen van, de pl ha olyan item van nálad ami szintén a dlc-hez kapcsolódik az el fog tünni.

A lényeg h nyugodtan játszhat tovább.

2020. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként melyik küldetésről van szó?
2020. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elején járt még, a legelső sárkányt kellett legyőznie, majd az volt a feladat, hogy "Vizsgáld át a sárkányt!" - de hiába csinálta meg, inaktív maradt a küldetés, így nem tudta megszerezni a sárkánylelket vagy mit és nem tudott tovább haladni. Kis utánanézés után láttam, hogy valamelyik DLC okozza ezt, meg pár más dolgot is (vámpír támadások, stb.) és úgy gondoltam, hogy a legegyszerűbb ha kikapcsolom őket - valamikor később pedig majd újra engedélyezem ha kéne.


Szóval kikapcsoltuk a DLC-ket és egyelőre úgy tűnik minden rendben. :)


Egyébként én is valahogy így logikáztam ahogy te írtad (nálam inkább Fallout-tal van tapasztalat :D ) de ez a hibaüzenet kicsit bezavart/aggasztott, mivel nem lett volna jó ha később ezért lett volna valami gond mikor már többet haladt...


Úgyhogy nagyon köszönöm a választ, így már sokkal nyugodtabb vagyok. Ő pedig imádja a játékot! :)

2020. aug. 21. 00:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Egyébként ha használ magyarítást a játékhoz, ha megint jól emlékszem az telepít egy unofficial patchet ami okozhatja ezt a bugot.
2020. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak alighanem igaza van. Egy időben én is találkoztam ezzel a buggal, de amióta nem használok magyarítást, azóta nem nagyon. Amúgy a DLC-k vagy modok kikapcsolása annyit eredményez, hogy az abból származó tárgyakat elveszted, illetve az onnan származó küldetésszálak újraindulnak, ha újra aktiválod a modot. Szóval ilyen szempontból még jó is, hogy ha újra akarod játszani a DLC-k sztoriját, nem kell új játékot kezdeni. A modoknál viszont egy fokkal macerásabb, mivel sok mod tartalmaz scripteket, amik beépülnek a mentésbe. És ha a mentés keresi a scriptet, ami már nincs a játékban, mert ki lett kapcsolva a mod, akkor nő a ctd(crash to desktop, tehát amikor magától kilép a játék) esélye, és több ilyen mod esetén ez csak fokozódik. Gondoltam ezt is leírom, csak hogy a kommentem ne csak egy "Ja, így van." legyen. :D De a lényeg, hogy nyugodtan lehet ki-be kapcsolni a DLC-ket, csak ha csinálsz egy új mentést a DLC nélkül, akkor az ottani eredményeid nullázódnak, tehát újra kell mindig kezdeni. :)
2020. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!