Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek melyik a "jobb"...

Szerintetek melyik a "jobb" befejezés a Life is strange-ben?

Figyelt kérdés

Azért raktam idézőjelbe a jobb szót, mert nincs jó befejezése, az egyik befejezés rosszabb, mint a másik.

Kis indoklást is írjatok.



2020. okt. 2. 19:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretted a Life is Stranget, akkor szeretettel ajánlom a Detroit Become Human című remekművet is, ami néhány hónapja jelent meg PCre is. Grafikailag realisztikusabb vonalat képvisel, de játékmenet tekintetében ugyanilyen interaktív film jellegű, még a Life is strangenél is komolyabb hatása van a döntéseinknek a cselekmény előrehaladására, olyan szinten, hogy gyakorlatilag az egyik főszereplőt már a játék elején elveszíthetjük, ha nem vagyunk résen, de a másik két főszereplővel is így járhatunk még a játék legvége előtt, ezzel lerövidítve a történetet, egy jóval negatívabb végkifejletet kapva.

A játéknak legalább 5 féle befejezése van és mint írtam, döntéseinktől függően a játék kezdetétől több helyen elágazások vannak, melyek hatással vannak a szereplők egymás közti viszonyára és az általuk átélt szituációkra.

Dramaturgia tekintetében szintén zseniális, annak ellenére is mély empátiát vált ki az emberből, hogy egy játékról van szó, melynek főbb szereplői ember szerű androidok.

2020. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Még ps4 pro-n kijátszottam ki. Nagyszerű játék, imádtam. Talán a Detroit miatt hiányzik kicsit a ps4-em. De! Rám sokkal nagyobb hatással volt a Life is strange.
2020. okt. 4. 13:06
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha ennyire elvarázsolt a Life is Strange, akkor pillants rá erre:


Most adta ki a Dontnod az új játékukat, a címe Tell me why. Még nem játszottam vele, várok a magyarítására.

https://www.youtube.com/watch?v=WY_92CJ0RQY&ab_channel=GameS..

Elvileg 2 karaktert irányítasz, hasonlóan mint a Detroit-ban.


Meg nem tudom, ismered-e a Telltale féle The Walking Dead szériát, 4 évad + 2 DLC. Ha nem kóstolj bele. De összetettségében ne várj sokat, a döntésekkel inkább a többi a karakterrel való viszonyodat tudod befolyásolni, magára a történetre nem vagy nagy hatással. Itt-ott bele tudsz szólni, hasonlóan mint a Life is Strange-ben. Sokszor hoz olyan helyzetbe a játék, hogy valaki pártjára kell állni. Abból meg egyenesen sportot űz, hogy dönts karakterek életéről. Nem tudsz mindenkit megmenteni. Aztán előfordul, hogy egyes döntéseid következményei részekkel később "virágoznak" ki, sőt, az se ritka, hogy előző évadokban hozott döntéseid is visszaköszönnek egy-egy alkalommal.

2020. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlásokat, de otthon vagyok a játék iparban.

Telltale felé walking dead nekem nem igazán jött be. Sorozatot is csak a 4. évadig bírtam nézni (pedig az első két évad nagyon tetszett).

2020. okt. 8. 23:23
 15/20 anonim ***** válasza:
53%

[link]


A csajok visszatérnek! Igaz, nem játékban, hanem képregény formájában, azt a befejezést alapul véve, ahol Cloe életben marad és Max Arcadia Bay-t áldozta fel.


Akartam korábban is linkelni, de megvártam, hogy folytatják-e a sztorit, mert áprilisban kellett volna megjelenni a 13. kötetnek, de a Covid ebbe is beleszólt, így októberben jelent meg, várni kellett a fordításra.


Érdekes a történet, szokni kell mert sokkal kevesebb eszköztár áll az írók/rajzolók rendelkezésére vizuálisan a történet átadására képregényben mintha játék készült volna belőle.

2020. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Végig arra világít rá a játék, hogy chloenak meg kell halnia... szomorú de mégis van az a varázsa az egésznek, ezt meg kell érteni, érezni kell... Egyébként én is megkönnyeztem 25 éves Férfi létemre, és az egyik legjobb játék amit vala játszottam.. Bár hát én a Titanicon is pityergek szóval :D
2021. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy utal rá a játék, de én nem tudtam még így se feláldozni Chloet.
2021. márc. 17. 16:30
 18/20 A kérdező kommentje:
Egyébként én két filmen könnyeztem meg. Az egyik a Halálsoron a másik pedig a Requiem egy álomért.
2021. márc. 17. 16:31
 19/20 anonim válasza:
Halálsoron... Áá azt 9 évesen láttam először, és akkor mondtam soha többé nem nézem meg, aztán valamelyik héten ment a tévébe, hát megnéztem... Most is pityergetős volt
2021. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

13-mas:

Azóta kijátszottam a Tell me why-t is. Nem volt rossz, de nyomába se ér a LiS-nek.

Meg a LiS 2 első epizódját is kijátszottam, ez viszont nagyon tetszett. Meg van a hangulata ennek is. Amint akciós lesz meg is veszem. 32€-t nem akarok úgy kiadni érte, hogy mindenhol azt mondják, hogy sz*r.

19-es: én 20 évesen láttam talán először, de én is akkor azt mondtam, hogy soha többet. Lélekromboló.

2021. okt. 5. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!