Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan tudok Minecraft szerver...

Hogyan tudok Minecraft szerveren beáallítani a játékosoknak egy bejelentkezés/regisztrációs rendszert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégen csináltam egy Minecraft szervert a régi gépemen, és szerencsére működik is. Az a baj, hogy nem tudom hogyan állítsam azt be, hogy mikor egy player felcsatlakozik akkor a kérjen tőle egy jelszót és ne legyen az hogy egy whitelistes usernamemmel feljövök a szerverre ami nem is hozzám tartozik. Szóval kéne egy ilyen regisztrációs/bejelentkezős rendszer. A kérdés az lenne, hogy ezt hogyan tudom megcsináni?


A segítségeket előre is köszönöm.



2021. márc. 2. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

ha támogatja a pluginokat és nem csak egy vanilla szerver, akkor töltsd le az AuthMe Reloaded plugint és tedd be a plugins mappába.

ha vanilla a szerver, akkor töltsd le a legfrissebb paper szerver jart:

[link]


plugin:

[link]

2021. márc. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

elozo vagyok:

termeszetesen akkor toltsd le a legfrissebb papert ha az mct is a legfrissebbet akarod

2021. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
külső plugin, ahogy írták, a legegyszerűbb.
2021. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vanilla szerverem van. Esetleg meg tudnátok azt is írni, hogy ha letöltöttem ezt a paper mc-t akkor utána mit kell csinálnom, hogy működjön?
2021. márc. 3. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Külön mappába teszed a paper jar fájlt (érdemes átírni könnyebbre és ha jön frissítés akkor ne kelljen a következőt mindig átirogatni pl.: szerver)


2. Csinálsz egy TXT fájlt (szöveges dokumentum)


3. Beleírod ezt:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar szerver.jar nogui

(az 1024M -et bővítheted ha mondjuk elytráztok és nem tölt be a pálya. természetesen a gigabyte átváltva megabyteba. (1GB = 1024MB))


4.Bal felül kattints a "Mentés másként" majd az ablakban lent kattints a "Minden fájl (*.*)" és névnek állíthatsz bármit, de fontos hogy a végén legyen ".bat" majd mentés. (a .bat-nál nem kell macskaköröm jel)


5. duppla katt a start.bat (vagy amire elnevezted)

Ekkor legenerálja neked a pályát


6. Belépsz a routeretbe.

(Általában "192.168.0.1" de ha nem megy akkor a parancssorból megnézheted hogy mi a gateway és azt beírod a internet url cím helyére)


7. Keresd meg a "Biztonság" fület. (Angolul, "Security") és válaszd ki onnan a PortForward-ot. Menj rá hogy "Új szabály" (vagy ami neked van ott) és ip címnek írd be a helyi ipv4 címet (ha csak egy részét kell akkor a legvégét) és a "Helyi kezdő/záró" szövegdoboznál írd be hogy 25565 illetve a "Külső kezdő/záró" részéhez is. (Nálam így néz ki: [link]


8. Windowson keress rá hogy: Fokozott biztonságú Windows Defender tűzfal


9. Videóban megmutatom mert itt egy kicsit uncsi leírni:

[link]


10. Ha el van indítva a szerver, akkor csak a havernak fel kell lépnie az ip címeddel, amit itt lehet megnézni:

[link]

Fontos hogy az IPV4 -et add meg neki.

Portot nem muszáj megadni de ha nem megy sehogysem akkor discordon írj rám:

nerman#5686

2021. márc. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy működött?
2021. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a segítségeteket
2021. márc. 12. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2021. márc. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!