Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valorant vagy CS:GO?

Valorant vagy CS:GO?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni melyikkel játszak hosszútávon. Olyat ne mondjatok hogy mindakettővel játszak mert nem. Melyik a jobb szerintetek? Melyikben lehet ingyenesen is skineket vagy ilyen kinézeteket szerezni? Melyik izgalmasabb hosszú távon?

2021. márc. 9. 18:45
A kérdező szavazást indított:
Valorant
CS:GO
39 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

Kb. 30ezer óra 1.6 + kb. 20ezer óra CSGO után mondom a véleményem, mind a kettőt versenyszerűen játszottam


Én most egyelőre a Valorantot játszanám. A CSGO a végét járja, majd jön egy új CS, akkor lehet újra értékelni a dolgokat, de egyelőre úgy érzem, hogy nem érdemes elkezdeni. Az emberek már olyan szinten vannak, hogy mire neked abban sikerélményed lesz ~2-3 év. Ez alapvetően is így volt, de most már véglegesen esélyed sincs, nincs már az a mennyiségű új játékos behozatal, mint pár éve. A játék engineje egy rakás szar, ha nem rosszabb. Updatek szarok, és már a Valve is megmondta, hogy annyira kesze-kusza az egész játék kódja, hogy lassan belenyúlni sem mernek, mert több bajt csinálnak. Csaló csaló hátán. A skin téma egy rablás, te ingyen maximum 1-2db 1 dolláros skint szerzel, azt is szerencsével.


Valorantban sok az új játékos, akik abszolút fogamlatlanok. Talán valamivel gyorsabban bele lehet rázódni, bár ezt nem tudom, még kevés órám van benne, nem teljesen látom át a játékot. Szerintem a Valorantnak a jövője garantált, bár azt egyelőre kétlem, hogy a CSGO-t legyőzné, de pariban lesz, ez biztos. A jövő persze kérdéses, mert amint jön egy új CS, a GO betegségeit legyőzve, garantáltan lemossa a pályáról rövid távon az összes többi FPS-t, már csak a neve miatt is.


Viszont én azt gondolom, hogy annyira hasonló a 2 játék, hogy alapvetően mindegy lenne melyikkel játszol. Viszont azt kell tolni, amiben


1, van verseny - ez mind a kettőre igaz

2, könnyebben lehet a top közelébe jutni - azt gondolom, hogy ez a valorantban könyebb. Még nincs annyi top csapat, akik CSGO-ban tier 4ek voltak, valorantban 1-2.

2021. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt aki itt keres válaszokat, azt valószínűleg nem a profi színvonal érdekli. A CS:GO köszöni szépen jól van, magasan a topon van a legjátszottabb játékok között.

1-es válaszoló biztosan nagy név, igaz, hogy még a legnagyobb nevű profiknak is max. 14-15 ezer órája van a játékban, neki 20 ezer. Ez azt jelenti hogy a CS:GO megjelenése óta minden nap több mint 6 órát játszik.

Ha van tehetséged, ugyanúgy érhetsz el aránylag jó eredményeket. De ha még nincs is tehetséged, csak kitartásod, azzal is sokra viheted, pl. a hamarosan véget érő operation is jó lehetőség pár euró profit szerzésére. A csalók miatt lehet támadni a játékot, amiben természetesen van igazság, hiszen valóban nagyon sok van belőlük, de egy jó trust factorral kb. 10 óra alatt meg tudsz szabadulni tőlük. Jelenleg nincs reális ok egy új CS megjelenésére, a játékosszám az egekben van, a versenyekbe dollármilliókat invesztálnak, a bevételek szintén nagyon magasak.

Erre a szintre megkockáztatom, a Valorant soha nem fog eljutni.

Eléggé szélsőségesen állok hozzá, de mióta 5 és fél éve elkezdtem játszani, más játék nem is került szóba. A Valorantnak számomra még a grafikája és játékmenete is gyerekes, bár manapság nem meglepő, hogy ilyen igénytelen dolgokat hypeolnak.

2021. márc. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%

nem, nem játszom minden nap 6ot. Viszont volt, mikor 16ot, minden nap, éveken át.


A CSGO köszöni szépen jól van? Hát nem hinném, haldoklik az egész profi scene, főleg itthon. A trust factor nem fog segíteni, mert csak a botok matchmakingeznek.


Minden nap ott hagyja egy profi a valorant miatt.


Amíg téged a grafikája érdekel egy játéknak, és nem a competetive része, addig felesleges veled társalogni. Az egyetlen oka annak, hogy megugrott a CSGO játákos száma az a COVID, mindenhol megfigyelhető volt a sok éves rekord, még pl. pokerben is.


Nekem 8 ki-mit csinál, de én már akkor LAN-on 1.6 oztam, mikor még számítógéped sem volt valszeg, ha én azt mondom, hogy a CS-nek nincs értelme, akkor annak valószinűleg tényleg nincs. Kezd olyan feelingje lenni, mint anno az 1.6nak ~2010 után, Gipsz Jakab a sztár benne, mert minden értelmes játékos otthagyta a picsába. Ez már jelzi, hogy lassan vége a dalnak. Ha van esze a Valvenak, akkor hamar csinálja a kövit, mert így bizony szépen lassan halál vár rá (magyarországon igen hamar).


Az meg irreleváns, hogy Majorokön mennyi pénzt osztogatnak, ha képtelen leszel egy rendes hazai competetive sceneben játszani, mert nem létezik. És már lassan nem létezik, legalábbis annak, aki tudja milyen volt.

2021. márc. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg olyan playerrel állunk szemben, aki komoly eredményeket tud felmutatni. Szívesen meghallgatom, hogy mit tettél le eddig az asztalra, ami miatt ilyen nagyra kellene értékelni a tudásodat.

A CS:GO-val továbbra is napi több mint 1 millió játékos játszik, amit a Valorant valszeg soha nem fog elérni. Rendben, vonatkoztassunk el a grafikától. Ugyanaz a játékmenet, mint a CS:GO-ban (ezért nem is mentem bele), feleslegesen túlvariálva, amit egy átlag player, aki mondjuk munka után leül lőni 1-2 órát, nem fog tanulgatni. Értem ezalatt a karakterek képességeit, ami bonyolult és értelmetlen. Ezt te is bevallod, hogy 50 ezer óra online játéktapasztalattal te sem látod át teljesen. Emellett továbbra is szégyennek tartom 2020-ban egy ilyen gyerekes grafikájú játékot kiadni, aminek nyilván nem sok köze van a competetive részhez, de mégiscsak 20+ éves embereknek készült.

Az pedig szintén irreleváns, hogy mi volt 15-20 évvel ezelőtt, mert azóta nagyon sok minden változott. Nyilván nincs annyi LAN, mint amikor hétvégente jártak össze az emberek netkávézókba játszani, mert otthon senkinek nem volt gépe.

A kérdés pedig továbbra is arról szólt, hogy melyikkel érdemes játszani. Feltételezem, hogy a kérdezőnek nem az általad említett profi scene a célja a játékkal. Egy hétköznapi playernek a CS:GO sokkal többet tud nyújtani, ahol egy csomó játékmód van, a közösségi szerverektől kezdve a gungame-ig, de ezt teljesen felesleges firtatni.

De ha már itt tartunk, a magyar scene pontosan ezért tart itt, ahol. A játékkal már alig-alig játszó, egykori 1.6 / source "legendák" próbálják a játékosokat kinevelni, akiknek gyakorlatilag már közük nincs a játékhoz, elmennek egy mm-re és a fél éve játszó sas enemy nullba lövi őket. És mehetsz hozzájuk tanulni a Honvédra 1000/óráért.

Egyébként most hétvégén volt egy félmilliós magyar CS:GO kupa, meg kb. 2 hét múlva kezdődik egy 4 milliós.

Magyarországon halál vár rá? Ezt mivel indoklod? Azért, mert a már korábban emlegetett scene-ből senki nem tud kitörni? Nem is csoda. A magyarok között olyan szintű összetartást és kommunikációt soha nem fogsz találni, ami elengedhetetlen az ilyen eredményekhez.

De emellett továbbra is egy játszható, jó kikapcsolódást nyújtó játékról beszélünk, amiben, ha van egy kis ügyességed és akaratod, viheted valamire (nem, nem a nemzetközi szintre gondolok, hanem pl. kisebb versenyeken való részvételre). Sokkal nagyobb közösséggel, lehetőségekkel, amik nyitottak a casual playerek számára is.

2021. márc. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kezdőként nekem szimpatikusabb a Valorant. A CSGOban több hackert láttam mint normal playert ( persze túlzok de nem áll messze a valóságtól),régi a grafikája, szinte semmit nem tudok szerezni ha ingyen játszok ( bár tapasztalataim alapján ez a Valorantban is így van) +a CSGOt elavultnak érzem mivelt 2013-as játék. Ha már elindítottam a játékot és utána dugom be a gépbe a fejhallgatót akkor nem fog sikerülni, újra kell indítani a játékot hogy a fejhallgatóról haljak mindent, a barátomat bejelölni valahogy sosem sikerült még CSGOban és 10 perc kellett hogy a partymba be tudjon jönni egyáltalán ( ez nyilván az én hibám de ez azt mutatja hogy nem valami logikus a rendszer) annak ellenére hogy Valorantban ezek nagyon egyszerűek, működnek. A voice chat is olyan fos a csgoban vagy nem tudom, megnyomom a gombot amivel beszélek és mikor már rég elengettem még akkor is hallatszódok, a Valorantban ez is egyszerűbb, ameddig nyomva tartod hallanak.
2021. márc. 10. 12:08
 6/27 anonim ***** válasza:

Nem elavult a CS:GO. Versengésre pedig magasan az egyik legjobb játék.

A fegyverek szórása stb mind tanulható benne viszont ebből eredendő hogy kezdőknek nehéz felvenni a versenyt valaki olyannal aki már évek óta ezt tolja így nem lesz élvezetes a dolog számodra. Egy laikus számára pedig egy olyan játékos aki ismeri a játék fortélyait stb könnyen csalónak tűnhet mert esélyed nem lessz ellene.

2021. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Előző , akkor megtanítasz átlőni a falon és látni az embereket falon keresztül hack nélkül?
2021. márc. 10. 14:26
 8/27 anonim ***** válasza:
Ha hallod a trappot, esetleg minimapon is látod akkor megtunkolhatod a falat. a vékony falak cs:go ban átlőhetőek. Illetve bizonyos pályákon vannak pontok ahová csak úgy is érdemes lőni a falat mert közkedvelt camp pozíció van mögötte. Csalókkal az elején nem nagyon fogsz találkozni azok inkább magasabb rangokban vannak. Nem hivatalos szervereken pedig a többi játékos sem tűri azt.
2021. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

4


Azt gondolom feleslegesen mondom neked, hogy GPS vagy Becup, az ICL-ekre már csak mixekkel mentem, nem ritkán lányokkal.


Nyertem pár ESL Go4csgo-t is, nomeg általában ESEA rank A-+-ban voltam. tehát olyan rankon, ahol nem ritkán rank S playerekkel is játszottam, pl. jOELZ, k1ngz0r, meg sorolhatnám sokáig.


Teljesen mindegy egyébként, én nem 5 éve bohóckodom CS-vel, és amikor Gabessonék még nagyban publikoltak, én már LAN-oztam.

2021. márc. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Jah reagálok már a hülyeségedire is


Nem bonyolult a Valorant, mivel kb. 30órám van benne, nyilván nem látom át a játék SKILL cellingjét, nem azt mondtam neked, hogy a karaktereket ne látnám át, ahhoz 100nál több IQ nem kell. Rendkívül egyszerűek, a skill curvejük az, ami változatos, és pl. egy Jett-el brutális aim és mozgás kultúra kell, hogy kitudd hozni a maxot belőle. De ez a mozgás kultúra és aim kelleni fog CS-ben is, másképp egy matchmaking global elite sem fog összejönni, pedig az a belépő szintje annak, hogy azt lehessen mondani, hogy tudod mivel játszol.


A számodra gyerekes grafika valójában letisztult, ezért segíti a competetive játékot. Annak idején a Quake3 playerek is tolták a textúrák totál 1 színűvé váltását, hogy átlátható legyen. Senkit, ismétlem senkit sem érdekel az, hogy egy textúra hogy néz ki, miképp néznek ki a karakterek, amíg a hitbox a helyén van, és észre lehet venni az ellenfelet a pályákon. Ebben a Valorant jobb, mint a CSGO.


LAN nem egyenlő azzal, hogy az emberek netkávézóba járnak. LAN = verseny, mint az ICL. Régen nem volt annyi, mint manapság, volt évente 2 max 3 GPS LAN, később 1 max 2 Becup. Néha volt valami kisebb, mint DXEC, vagy hasonlók, de azokkal kevesen törődtek. A játék alapvetően mit sem változott. A gyakorlási lehetőségek, a tanulási lehetőség lett jobb, van reális esélye egy élettelen, tehetség gyereknek megélni belőle, na az pl. nem te leszel


Akikről te beszélsz, azok a KODIAK féle senkiháziak, kutyát sem érdekelnek. Ha viszont te szerinted egy Gabesson vagy épp Ney matchmaking szintet sem üti meg, és te úgy érzed jobb vagy náluk, és nem lenne tőlük mit tanulnod, akkor bocs, de jobb, ha inkább nem is vitatkozunk, mert nem vagyunk valószinűleg egy szinten.


A játék azért tart ott ahol, mert a magyar mentalitás ilyen "én mindent jobban tudok". 5 éve játszol a játékkal, fogalmad sincs, hogy mik azok a körök, amik egy competetive játékban lemennek ~6-7-8 éves ciklusokban.


Az, hogy 1 millióan játsszák nem számít, a trendet kell észrevenni. A profi scene minősége esik, botrányok tarkítják a játékot minden évben, a Valve nem törődik az egésszel, és azok az egyébként harmadrangú játékosok jutnak előrébb minden egyes hónapban, akik azelőtt tier 2-3nál tovább soha nem juthattak volna, csak egyszerűen esnek ki a jobbak előlük. Nem ők fejlődnek valójában. Ez ment régen is, az előzö CS-kkel. Aki azt végig nézte anno, felismeri a jeleket most is.


Mire építem a végét a játéknak itthon? Arra kérlek, hogy a Valorant előtt volt 2-3-4 csapat, akik talán vissza tudtak lőni az általad leszólt boditonak, ma már nincs ilyen csapat. Nincs Tigene, nincs hussar, tologathatjátok azokkal, akiknek soha nem lesz esélye külföldön eredményt elérni, lásd ilyen kamion féle 0iq-s senkik.


BTW "nem tud senki kitörni", kiknek kellene kitörni, te kiről beszélsz? Az általad leszólt 1.6-osok felépítették ezt a játékot, a maguk idejében képesek voltak ROG.ASUS-ra kijutni, verni nagy csapatokat CSGO-ban, egyelőre úgy állunk, hogy az újak nem képesek egyetlen eredményt sem elérni. Tisztelet a kivételnek, pl. koloR.

2021. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!