Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valorant vagy CS:GO?

Valorant vagy CS:GO?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni melyikkel játszak hosszútávon. Olyat ne mondjatok hogy mindakettővel játszak mert nem. Melyik a jobb szerintetek? Melyikben lehet ingyenesen is skineket vagy ilyen kinézeteket szerezni? Melyik izgalmasabb hosszú távon?

2021. márc. 9. 18:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

"nem elavult a csgo"


A csgo már megjelenéskor is elavult volt. Az engine 2004-es, olyan már, mint egy 80 helyen kirohadt, rozsdás hordó, amit mindig behegesztenek, és már igazából csak a hegesztés látszik mindenütt, az eredeti anyag sehol.


A matchmaking rendszere hulladék, 64tickesek a serverei, a közösségi része botrány ahhoz képest, amit ellehetne vele érni. A grafika rossz, mégis egyre kevesebb az FPS benne, mert a játék kódja borzalom. A netkód szar, mai napig csúszkál benne a hitbox, és amíg nem egy külső platformon játszol, addig bizony orrba-szájba fognak csalni.


Updatet alig kap, mert már nem mernek hozzá nyúlni sem. Akkor érdemes CS-zni, ha te mindenképp CS-zni szeretnél, voltaképp tök mind1, hogy melyikkel játszol, mert aki tud az egyikkel, az tud a másikkal is, és könnyű a váltás. Ellenben az biztos, hogy a CSGO napjai megvannak számlálva, és ez így is marad, amíg nem jön egy új CS, új enginenel. Egyelőre erről szó sincs, és én addig bizony a Valorantot javaslom. 0db csalót láttam eddig benne.

2021. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag még mindig ott tartunk, ahol a part szakad. Nekem bizonygatod, hogy mekkora eredményeket értél el. Elhiszem, hogy neked megérte 20 ezer órát beletolnod, azért hogy lemehess a csajokkal ICL-re, csak mások, akik 20 ezer óránál tartanak, egy kicsit más szinten vannak, de legalábbis nem gyk-n bohóckodnak. Egy szóval sem mondtam, hogy jobb lennék nálad, de megkockáztatom, ha napi 16 órákat játszanék, feljutnék én is ESEA A-ba.

Most kb. azon a szinten tartasz, ahol a senkiházi Kodiak, kezdőknek adsz tanácsokat úgy, hogy mondhatni semmi közöd már a játékhoz.

Gabesson pont jó példa volt, akinek kezdett kialakulni egy felfelé ívelő karrier, csak széthullott a csapat, most meg Youtube-on főzőcskézik. Amivel egyébként nincs probléma, mert így is szórakoztató tartalmat gyárt.

Még mindig nem sikerült a kérdés lényegi részét megértened, úgy tűnik. Előtted áll egy full kezdő játékos, aki azt se tudja, hogy kell meghívni a barátját egy lobbyba, de azt magyarázod neki, hogy te miket értél el az eddigi 50 ezer óra során, amit a gép előtt töltöttél. Ennyi nagy eséllyel senki másnak nem lesz innen a közeljövőben.

Arra próbáltam utalni, hogy egy kezdő játékos, akit komolyan érdekel a játék, tud vele valamit kezdeni. Gondolok itt a faceit/challengermode/esea/egyéb oldalakra, ahonnét egy átlag player is tud egy kis pluszt szerezni, amit akár visszaforgathat a játékba, vagy kiveheti irl pénz formájában. Nekem soha nem volt célom semmiféle LAN-ra lemenni, én tökéletesen elvagyok online, mint mondtam egy átlag playerként Faceit 8-10 körül. Leülök játszani haverokkal napi 1 órát, az operationből kiveszek párszáz ezer forintot. Mellette van egy szerverem, ahol kezd kialakulni egy közösség, akik miatt érdemes feljárni esténként beszélgetni, játszani. Ennyi nekem bőven elég, nem kell napi 16 órákat a gép előtt rohadnom, hogy egy élettelenen, tehetséges gyerek legyek. Amit egyébként nagyon jól beláttál, hogy nem is mi leszünk. Csak a különbség az, hogy én végig kikapcsolódásként fogtam fel a játékot, neked pedig 50 ezer óra kellett, és még mindig nem látod be, hogy semmi értelme nem volt.

2021. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

1 szóval nem jöttem volna eredményekkel, de te kérded számon :D


És elmondanám neked, hogy soha nem is gondoltam, hogy értelme lett volna, soha nem gondoltam rá hobbin kívül másképp, ha megteszem, akkor már 1.6-ban is nyerhettem volna LAN-t is akár, mert hívtak olyan csapatba, amik később szép eredményeket értek el, de soha nem hagytam ott a sajátom, 6évet húztam le egy csapatban. Később a CSGO-t még ennyire se vettem komolyan, egyszerűen a barátnőmmel játszottunk sokat, mert nem volt más dolgunk. Nem azért mentem vele LAN-ra, mert ne lett volna mással :D


Én annyit írtam, hogy játszottam külföldi topokkal, hogy tudja a kérdező, hogy nem egy 2 hete játszó ember alkot véleményt. Erre te itt számon kérést tartol, aztán nem tetszik a válasz :D



Egyébként meg leírtam a véleményem, neked nem tetszett, te bajod. Védd a CSGO-t, nekem tök mindegy, hidd el, 15évig hajtottam a CS is dead kárógóknak, hogy 20éve ezt mondják, még is él. Én a nem is a CS-t temetem, a CSGO-t. Jönni fog új rész, de addig ezzel kár szenvedni. Ha nem lenne egy hasonló játék, amiről majd lehet az új CS-re váltani úgy, hogy a megszerzett tudás jelentős része átvihető, nem ajánlanék más játékot. De van, így ezt ajánlom.


Nem véletlenül tértek át azok a playerek is, akik felfogták időben, hogy ebből az országból soha nem lesznek igazán sikeres CS playerek. Mára már top20ban vannak európában Valorantban, és nincs megállás. CS-ben ez úgy nézett volna ki, hogy évente legyőznek egy tier3-as csapatot, itthon nagy küzdelemben néha elverik a BP5-ot, és csókolom, ennyi a karrier.


Aki meg nem akar ilyen szinten játszani, az ne is CS-zzen. Nem egy kifejezetten szórakoztató játék, ha nem ESEA\Faceit van, de egy kezdőt még a lvl1 faceit is megesz reggelire.


ui. ha nem vagy stabil lvl10 faceiten, esélyed sem lesz ESEA A-ra. Grindelheted akármennyit, a faceit lvl10 alja anno az ESEA C+ környéke volt.

2021. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
(mondjuk most milyen a helyzet nem tudom, mert több, mint 1 éve nem cs-ztem 2óránál többet)
2021. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Értem, hogy mire szerettél volna kilyukadni, csak ebből a kérdező nem sokat értett meg. Tiszteletben tartom a véleményedet, és érdekes volt olvasni, hogy vannak itt, akik ennyit játszottak a játékkal. "valszeg, ha én azt mondom, hogy a CS-nek nincs értelme, akkor annak valószinűleg tényleg nincs" - emiatt érdekelt, hogy mit értél el, ha ennyire benne vagy a dologban, mert ez egy kicsit a már említett Kodiak és barátai "kihaénnem" playerek mentalitását idézte számomra, akiknek elég ránézni csak a movementjére, mégis odáig vannak magukkal.

Jelenleg se időm, se kedvem nincs ESEA-zni, de majd egyszer teszek rá egy próbát. :)

Részemről a téma lezárva, szép estét.

2021. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

KODIAK egy bot, erre az értelmes ember már akkor rájött, amikor anno megjött a "2." generációs játékos (rmL, d$t, piki, stb.), és KODIAK többet nem lőtt vissza. Gyorsan elszaladt cs:sourceba, aztán elhihetette továbbra is, hogy ő a király. CSGO-ban a futtottak még kategóriáját sem érte el. Aimja semmi, mozgása egy kerekesszékes szintjén van, agya sincs közel sem annyi a játékhoz, mint gondolja.


Én speciel utálom őt, és ez kölcsönös :D

2021. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

De ám pl., ha egy d$t nem hagyja abba, és nem olyan über toxikus, akkor ő ma nem ScreaMről beszélnénk, hanem d$st-ről. Az a srác akkor magyar nettel, magyar körülmények között is verte a világ legjobbjait 1v1 aim mapokon, szinte az összes LAN-ján top fragelt, hihetetlen aimja, és játékintelligenciája volt. Csak túl nagy egoja. Sajnos abbahagyta ~2009 környékén a CS-t. Piki szintén klasszis játékos, az ország első fizetett, szerződéses játékosa volt, akit küföldre vittek. Akkor, amikor még elképzelhetetlen volt itthon az ilyesmi, egy német csapatban játszhatott elég sok ESL pro series meccset (asszem 2 szezon). Shiddy, aki szintén magyar, bár német sceneben játszott, többszörös EPS MVP, a világ egyik legjobb AWP-se volt. zsoltee szintén hihetetlen jó játékos volt, mai szemmel nézve, ilyet itthon nem látsz. De még rmL is jó lett volna, ha a CSGO-t tényleg komolyan veszi, meg úgy 1\10-ed arca van. Gabesson sose volt elég motivált, bár volt idő, mikor még nálam is többet játszott (nekem a 200+óra \ 2 hét volt az alap).


Vannak ma is tehetségek, de valami mindből hiányzik. Persze a játék fejlődött, egy akkori d$t-t fossá lő egy mai átlagos lvl10 faceit játékos, de tehetség szintjén világ klasszis lett volna.


Ma hussaR (már Valorantozik) nem rossz, de aimban nem elég erős, és mentálisan is gyenge. koloR jó lenne, de mintha kiégett volna. Barcode szintén, de szarik rá. boditot tartom a legtöbbre, bár azt tudni kell, hogy 1.6os, bár ott sosem volt igazi sztár, nem volt ideje még akkor, de már ismert volt. ney jó lett volna, de sajnos szintén kiégett, mire jó lehetett volna a hazai CSGO. mickey szintén, de sose játszott csgot komolyan. Sorolhatnám... de ilyen msn, meg kamion, meg hasonló nevetségesen rossz playerekkel ez a hazai scene halálra van ítélve. És hiába jön X mennyiségű tehetség, akkora külföld előnye, hogy nem fogják beérni őket soha. A magyar CS a saját lehetőségeit elkhurta megint, az elején nagyok lehettünk volna, de a hazai mentalitás miatt ez ment a lecsóba. Djangó féle nyomorultak akarták eldönteni, hogy mi legyen :D

2021. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Pont most kerestem ezt a Django kutyát, mert csak arra emlékeztem, hogy volt valaki, aki nagyon szeretett ugatni, de nem jutott eszembe a neve. Valszeg telepátia van a dologban. :D

Egyébként igen, sokkal többre vihette volna Gabi, ney, barcode, fleav, rml, foda... bennük mind megvolt/van a tehetség, csak valami miatt nem jött össze. Egyébként torzsi is simán ide vehető, ahhoz képest, hogy milyen hirtelen jelent meg, eléggé kiemelkedik a mezőnyből, simán érhet el nagy eredményeket a jövőben.

2021. márc. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Django az egy meme. Mindig okos, mindenkinél okosabb, de játszani soha nem sikerült megtanulnia. Még barátnőm is csak flamelte, mert a lány egy alkalommal kb. 12körből 10x kipakolta. :D De azt tudni kell, hogy django már a kezdetekkor beszopta magát az NVT nevü csapatba, olyan top játékosok között 1.6ozott mindig, ahol nagyon könnyen tanulhatott. Még sem sikerült soha normálisan megtanulnia, a fű szívásához jobban ért.


Foda nem rossz, a mozgása rendkívüli, de aimban nem a legjobb, sajnos. Benne ott a hiba, bár azt valszeg lehetett volna kezelni némi aimmal. Barcode nagyon jó, LENNE, de hát a csávó egy katasztrófa viselkedésben \ mentálisan. Hamarabb állt neki mp9-el trolllkodni, mint bárki más a világon szerintem. Éles meccsen is akár :D Bodito a legjobb igazából, neki kellett volna időben egy jó csapat. Gabesson kb. ugyan az, mint én voltam, annyi különbséggel, hogy ő akart egy időben top lenni, így törekedett a jobb játékosok maga köré gyűjtésére, de tehetség téren neki voltak gondjai. Ezt úgy kell elképzelni, hogy neki sokkal többet kell gyakorolnia, hogy a szintet tudja hozni, mint pl. egy rml, aki leül 2év után, és lő 100botot, és valszeg nincs semmi gond az aimjával, mozgásával, addig gabinak kéne minden nap 1000bot, hogy ne legyen hatalmas szakadék az A és B játéka között. Neyt elrontotta rml. rml-t meg dst anno. :D Fleavet nem tartom olyan sokra. DeadFox sem volt olyan hude jó, mint ahova eljutott. Torzsiról nem szeretnék nyilatkozni, nekem megvan a véleményem a régi "betöréséről" (csalás :D), hogy aztán mi lett vele, az más kérdés. Nyilván manapság már nem csal, de az mindig is evidencia volt, hogy 2 hónap wh-zás felér 2év tapasztalattal a játékban. (mindig látod mire-mit reagál az enemy, stb., hamar lesz csalás nélkül is nagyon jó gamesensed, egysébként sokan így tanultak meg játszani, pl. gabesson is sokat csalt 1.6-ban, m4ge néven, ney is, rml is, dev a fél életét lecsalta:D)

2021. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
foda aimját botozással, na
2021. márc. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!