Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Red Dead Redemption 2 vége?

Red Dead Redemption 2 vége?

Figyelt kérdés

!SPOILER!

Sziasztok!

Valaki elmagyarázná nekem a Red Dead Redemption 2 végét? Csak mert nem teljesen tiszta a sztori..

Szóval, ugye Micah volt az áruló, benyalizta magát Dutchnak, aki tulajdonképpen miatta kifordult magából, és kettészakadt a tábor. Később, amikor Johnnal megtaláljuk Micah-ot, ott van Dutch is, aki azt mondja Johnnak, hogy ugyanazért vagyok itt, amiért te is (vagy valami hasonló, pontos szövegre nem emlékszek). Majd lelövi Micah-ot, és elmegy.

Ebből nekem az jön le, hogy rájött Micah patkányságára, és azért ment oda, hogy megölje / bosszút álljon, pont mint John.

Viszont ehhez miért kellett neki ennyi év? Miért nem tudta akkor megölni Micah-ot, amikor harcolt Arthurral? Látszott rajta, hogy nem hisz Micahnak. Tulajdonképpen Dutch megmentette Micah életét, amikor Arthur lelőtte volna (legalábbis a jó befejezés esetében).

Szóval nekem a vége ebből a szempontból nem tiszta.. valaki elmagyarázná? :)



2021. jún. 23. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért, mert a múltat illetően túl érzelmessé vált Dutch. Fel kellett dolgoznia, ami történt, hisz Micahról mást gondolt, mint ami a felszínen volt, és miatta az egész banda felbomlott, na meg saját maga miatt is, mert megbízott benne vakon, meghalt a két legközelebbi és leghűségesebb társa (Arthur és Hosea).


Egy embert, legyen az bármilyen is, gyilkos, bűnöző, akihez/akikhez ennyire kötődött, és akiket ilyen módon veszített el, nagyon komolyan meg tud viselni lekileg és mentálisan, annyira, hogy ilyenkor nem a bosszún gondolkozik, hanem először magát próbálja összeszedni. Minden, amit addig felépített magában, az önbizalom, egy csapásra összedőlt. A hamis kép, amit magával hitetett el, amit csak ő hitt el, saját magát arcon köpve vele. A vége felé, annyi szerencsétlenség és rosszul elsült rablást követően már senki nem hitt benne, senki nem hitte el, hogy valóra válhat az álma. Ami közös álom volt, az már valószínűleg Hosea halálánál csak az ő álma volt, és csak ő hitte el, hogy sikerülhet elérni azzal a módszerrel, amit erőltetett.


Micah megölése pedig ennek a múltnak a lezárását jelentette (és Dutch így megváltotta saját magát). Ő testesítette meg mindazt a rosszt, ami vele és a bandával történt, de ezt csak ennyi idő elteltével sikerült magában "elrendezni".

2021. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is hasonlóra tippelnék.

A végén szerintem már Dutch csak magába akarta magyarázni, hogy tudja mit akar, de valójában ő is érezhette, hogy nagyon nem úgy mennek a dolgok, ahogy akarná, rengetegen meghaltak a hülye tervei miatt.

Főleg azért gondolom ezt, mert először hagyta volna meghalni Arthurt, majd később fegyvert fog rá és Johnra, utána pedig Arthur halálánál érződik Dutch arckifejezésén, hogy igazad volt Arthur.

Szóval igen, elképzelhető, hogy teljesen elvesztette a végére a fonalat, nem tudta lereagálni a történéseket, az egója (és Micah) pedig nem hagyta, hogy magába nézzen

2021. jún. 23. 16:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia;

Sokat gondolkoztam én is a játék végén, ugyanazt a befelyezést csináltam, mint te. És igen, egyetértek az első válaszolóval, továbbá annyiban kiegészíteném, hogy szerintem az Arthur iránt érzett tiszteletből is lőtte le Micha-t. Talán megbánta ami annak idején történt, az évek alatt átgondolta, hogy végig Arhur-nak volt igaza és részben miatt halt meg (mármint Arthur Duch miatt, hiszen rálépett a revolverre, amiért kúszott).

2021. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Micah-t miért nem lehett hagyni fellógatni Starwberryben? én hagytam volna, sosem volt szimpatikus. az osztrákot meg lelökni a sziklláról, amin annyira szeretett üldögélni? ilyen szempontból lineáris a történet
2021. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!