Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a szórakoztató még mindig...

Mi a szórakoztató még mindig Lost Ark játékban? Miért játsszák sokan még most is?

Figyelt kérdés

Azt hozzáteszem, hogy szerintem a story tényleg jó volt. A küldetések többsége tetszett, érdekesek voltak, a bejátszásokra sok figyelmet fordítottak. A szigeteket külön kiemelném, azok szintén tetszettek, sok izgalmas mellékstory/küldi volt. Viszont ahogy elérkeztem egy olyan szintre a játékban, ahol minimális horizontal content maradt, rájöttem hogy ami utána következik semmiképp nem "fun" kategória.



Valami ilyesmi következik ezután:

Ha nem tartasz legalább 6 karaktert (heti max gold limit), akikkel folyamatosan farmolsz, nagyon lemaradsz. Minden nap 6x2 chaos dungeon, 6x2 guardian raid, ha megvárod a rest bonust és kétnaponta tolod le, ez a mennyiség még így is sok. Ha goldot akarsz farmolni, nincs rá farm lehetőséged mint más MMO-kban, csak az abyssal dungeon-ök és a heti raidek jöhetnek szóba. Ebből következik, hogy végig kell tolnod heti 6x2 abyss dungeont, 6 Argost, ha 1415 felett vannak az altkarik, akkor velük is Valtant, ha 1430 fölött, velük is Vykast. Más goldszerzési lehetőséged nem igazán van a játékban, ha szerencsés vagy és lega könyvet kapsz (minimális esély), az jóval több bónusz gold, esetleg a saját matidat adod el, ami nem ajánlott, mert nem lesz miből fejlődj. Na most, az én véleményem erről, hogy elsőre nagyon fun volt a nagyobb/hosszú raideket letolni ismerősökkel. Viszont ők még mindig nyomják, de nekem semmi kedvem/időm/türelmem ugyanazokat csinálni újra és újra és újra. Pedig ha minden héten nem nyomod le, akkor nagyon lemaradsz. Ha nem bírsz farmolni, viszont haladni szeretnél, valós pénzből kell goldot venned, ami nálam nem opció. Ahogy nehezednek a raidek, egyre több dmg-re van szükséged: 9-10es gemek, 5 engraving, 18 salvation Card set, minél magasabb quality és ilvl a fegyvereden. Sokszor ha nem teljesíted az elvárt meta kritériumokat, nem vesznek be (előny ha barátokkal vagy support karakterekkel játszol).


Egy kis ízelítő, mennyit farmolsz és mi mennyibe kerül:

Heti 6 karakterrel (amiből mondjuk 3 db 1370 és 3 db 1415+) kb kifarmolsz 20k (esetleg 25k jobb/több loot esetén) goldot, miután minden raidet végigkínlódsz (nem számolom bele a lega könyveket, amelyek nagyon ritka dropok, de azok sokat dobhatnak rá.

- egy nagyon jó ékszer Class Engravinggel akár 60k goldba is kerülhet (3 hét farm)

- egy Class engraving lega könyv kb 5-6k gold között mozog (20-ra van szükséged: 100k - 5 hét farm)

- egy Grudge lega engraving (legjobb és legdrágább a játékban) 9k gold (20-ra van szükseged: 180k - 2 hónap farm)

- egy lv10es dmg gem minimum 250k gold (3 hónap farm)

- egy fegyver honing try +20 után 750-1000 gold között van (az esélyed hogy sikerül 2-3% és ezt 40-45x kell kifizetned hogy biztos sikerüljön) - 1300 piros kő egyetlen try, ha az összes karival mindent lefarmolsz egy nap se kapsz 1000-et. Ha venned kell pirosat, az még több goldba kerül: 100gold/100 darab. Leapstone ár: 25-30 gold/db, 35 körüli mennyiségre van szükséged (egyetlen try, ennek a 40-szeresére mindenből hogy biztos meglegyen).


Kérdezem én, mit ad a játék, hogy egyesek tényleg képesek konkrétan egész nap a monoton farmolást nyomni? Mármint érthető hogy jó érzés, ha csap egy 100 milliós sebzést a karaktered, de ezért tényleg évekig képes lennél farmolni? Mindeközben egyáltalán nem élvezed amit csinálsz, szerintem ezt senki nem élvezi, max elviseli a "cél" érdekében.


A vicc pedig az, hogy még mindig rengetegen játsszák. Néha be-belépek és nagyon sok 1490+ playert látok Punikában összegyűlve több szerveren is. Szerintem borzasztó ez az addiktív game design, ami arra kényszerít, hogy vagy több karakterrel ugyanazokat nyomd le minden héten, vagy pedig költs a játékra. Nyilván én megértem, hogy a "free to play" amivel reklámozzák magukat valójában egy árverés, ugyanis soha az életben nem leszel képes annyi goldot teremteni, ami elég lesz a karaktered maxolásához, így ha nagyon szeretnéd akkor venned kell. És tényleg brutál sok ember költ is erre valamilyen oknál fogva. Ismertem olyat, aki például több mint 3000 eurot adott ki rá. Ez így most komolyan van akinek megéri?


Bocsi hogy hosszú lett. Igazából ez csak az én véleményem egy játékról, ami nagyon bejött, de már egyáltalán nem érdekel, mivel kezdtem rájönni, hogy miről is szól igazából.



2022. júl. 24. 06:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Mert nem mindenkinek ugyanaz a szórakoztató, mint neked.
2022. júl. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!