Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi volt az első minecraft...

Mi volt az első minecraft élményetek?

Figyelt kérdés

kb mikor milyen vissza emlékezni a régi mc-re?


nekem 2012-ban kezdődött. kb fél év singelplayer után fel léptem egy kis szerverre ott kezdődött az hogy igazán megszerettem. akkor még a szerver csak egy átlag túlélő világ volt kb 10- voltunk 1 évig ment így egy kis falu sima fakocka házakkal emlékszem milyen volt az első gyémánt amit találtunk aki találta az nagyon emlegetett lett mindenki csak nézte hogy gyémánt kard. aztán persze elérte a szervert a maiakra jellemző kib@szottnagy lobbi meg minigamek.


szerintem aki abban az időben kezdte vallja hogy jobb volt noobnak lenni olyan hogy fél perc speedrun? hol már hónapokig tartó játék



igazából a ti élményeitekre vagyok kiváncsi és az ettől az oldaltól kifejezetten idegen normális beszélgetést és nosztalgiát.


enivéj az írásomért elnézést fura de xboxon írok ott meg amúgy is lassabban tudok



2023. ápr. 17. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én első Minecraft élményem:

Előzményként elmondanám hogy előtte telefonon sokat játszottam ingyenes kamu Minecraftokkal mert akkor már érdekelt és már nagyon szerettem volna az eredetivel játszani, pedig nem sok mindent tudtam róla, hogy milyen igazán.

Az egyik barátomnak viszont megvolt gépre a Minecraft és amikor megmutatta, hihetetlen csoda volt nekem :D Olyan durva volt, hogy világítottak a lámpák, fáklyák (mert a többiben csak sima blokkok voltak), hogy minden világ teljesen más és hatalmas, hogy a szörnyek a napon elégnek, hogy ládába lehet rakni a dolgokat, a szerszámok eltörnek, meg ilyenek.

A világunkban, amit létrehoztunk először beköltöztünk egy barlangba, ahol találtunk egy aranyat, aminek nagyon örültünk, de kőcsákánnyal ütöttük ki, és nem kaptuk meg, aztán a barátomnak eszébe jutott, hogy azt jobb csákánnyal kell kiütni, ezen is elcsodálkoztam.

Aztán elmentünk egy sivatagba és ott éjszakára építettünk egy kis házat és kivártuk a reggelt. Ott az tetszett nagyon, hogy a kaktusz meg tud szúrni, és a ládából, amikor kiütjük, kiesnek a cuccok.

Utána lebontottuk a házat, és vissza akartunk találni a barlangunkba, de eltévedtünk. Itt ért véget az első igazi Minecraft élményem.

Nemsokra rá én is megkaptam PS3-ra a Minecraftot és azzal is sokat játszottam.

De jó volt :')

2023. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én 2015-ben kezdtem, már az 1.8.8 volt kint mint legújabb verzió, de én direkt 1.5-re és 1.7-re váltogattam vissza, mert azok tetszettek meg legelőször, később már az 1.8-at is megkedveltem.


Legelőször 1.5.2-re álltam vissza, ahol egy rét-mocsár környékén letettem egy jukeboxot, majd zenét raktam be.


Ezt követően csináltam egy superflat világot és csodálkoztam, hogy hogyan van rajta falu, amivel addig a PE változatban telefonon nem találkoztam. A faluhoz plusz helyeket építettem hozzá, színpadot zenegéppel, és nether portálokat is építettem. A PE verzióban ekkoriban még nem volt nether portál, csak az a nether reactor, amit nem tudtam használni...


Nagy élmény volt, később kisebb nagyobb házakat, autókat építettem és kisebb redstone-os cuccokat is dobtam össze

2023. ápr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még emlékszem az első kreatív és az első túlélő világomra is. Akkor még féltem a játéktól. xd
2023. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első élményem kb az volt hogy jól megrépáztak este a zombik meg a csontvázak és nem tudtam semmit csinálni, mert azt se tudtam mi fán terem a fáklya meg hogy kell craftolni, szóval nem volt túl pozitív az első 2-3 óra.
2023. ápr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első élményem az volt, hogy unokatestvérem játszott vele és láttam, hogy milyen a játék, egy faluban lakott (amiről én azt hittem ő építette), majd valamikor elkezdtem én is játszani


Természetesen első élményeim között volt az, hogy a sivatagi templom felrobbant, ha rosszul mész le, de hát ebből tanul az ember


Emellett aztán 3man játszottunk távol mindenkitől, csináltunk magunknak kis falut kastélyt stb egy szerveren - majd utána másik szerveren is, mert az előző elveszett

2023. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

amúgy érdekes hogy az mc olyan nosztalgiát hoz vissza az embereknek amit egy játék se.


megkérdezem hogy vissza vágynátok e abba az időbe? én személy szerint igen jó emlékek és egy jó játék amit a trash youtuberek és a bedrock edition fizetős tartalmai szétbarmoltak a java edition és az eggész jó frissítések tartják bennem a lelket bár lassan a java átvált a bedrockra a menu mégváltoztatásával kezdve.

ez a baj hogy a legszabadabb játék is határolva lett már csak a képletes szabadság van meg a bedrockba legalább is

2023. ápr. 18. 18:22
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Hogy kinek milyen nosztalgiát hoz vissza, azért az változó, mert nekem több emlékem van egy dragon age origins-szal, vagy épp az első WoW-val (2004-es megjelenés), mint az MC-vel.


Ha nagy világ kell, akkor mondjuk Factorio se rossz választás, bár az inkább a termelés optimalizálásán van.

2023. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok: Nem feltétlenül kéne visszamenni az időben ahhoz, hogy régi módon játssz, csak kell 1 launcher amiben képes vagy váltani és 1 szerver + barátok akik benne vannak


Viszont az igaz, hogy a régi "terület levédős túlélő" szerverek jobbak voltak (persze volt 1-2 jó dolog az újakban, pl paintball, imádtam)

2023. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Haverral játszottuk ketten, megöltük az ender dragont.
2023. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!