Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miert utaljak a cds jatekokat...

Miert utaljak a cds jatekokat sokan holott az sokkal jobb, nincs launcherhez kotve?(drm-free)

Figyelt kérdés
2023. aug. 12. 14:29
A kérdező szavazást indított:
Mer digitalis jobb, kevesebb szemét keletkezik
Jobban szeretem letolteni mint sok cdrol telepiteni
Szeretem cdrol telepiteni kiegeszitoket nosztalgiazni
5 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a korszak már elmúlt.

Ma egy kis fejlesztőnek nincs pénze arra, hogy lemezen adjon ki játékot, és a DRM megkerülésével jól le is lehetne húzni, hogy egy megvett példányra száz kalózverzió jut. Ha te élből elutasítod a digitális licencet, sosem jutna el hozzád rengeteg jó játék csak azért, mert nem multimilliomos a kiadója.

2023. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem utasitottam el de a cds jobb hisz ha sok launcher bezar jatekaidnak lottek viszont ha van cdn akkor azt meg feltudod telepiteni es azt is meg kell vasarolni persze nem ingyen van az sem
2023. aug. 12. 14:40
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Egy nagyon fontos dolgot elfelejtettél. A CD/DVD törik,kopik,karcolodik... Szóval elég könnyen el tudod vesztiteni a játékaidat ha csak lemezen van. Persze 1 kliens is bezárhat 1x(a nagyobbak mint Steam,GOG) DE nem a közeljövöben fog ez megtörténni. Ha megvetted ott a játékot, akkor is tudsz vele később játszani ha már leveszik az áruházból valamiért. Ha a lemezes verzió kifogy akkor hoppon maradtál, ez van.


Mindkettő oldalnak megvan a maga előnye és hátránya ilyen téren. Kár is arról vitatkozni melyik a "jobb" mert mindkettőnél van Pro és Con érv.

2023. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
Áh, de kár hogy floppyn nem lehet már semmit kapni, pedig milyen poén lenne 70.000 floppyról telepíteni egy 100GB-os játékot. Lejárt a koruk, ennyi az egész. Akkor ennyi erővel mindennél elhetne parázni, hogy jajj mi van ha a Google gondol holnap egyet, azt mondja vége aztán egyetlen androidos telefont se elhet használni tovább....
2023. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
47%

#3 Vagyok.


Annyit még hozzátennék hogy Steam-be se minden DRM-es. Eddig csak pár olyan játékkal találkoztam amit Steam mappából, maga a klienst futtatása nélkül nem tudtam elinditani. A GOG játékokat meg 1:1 le lehet tőlteni offline installer-es opcióba. Tehát ott is ott lesz a biztonsági mentés mint telepítője a játéknak.

2023. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%

A játékipar kinőtte a CD-t kb. 20 éve, a 4 CD-s játékoknál kezdtek átállni DVD-re, amit ma már szintén kb. 10 éve kinőtt. A BluRay pedig el se terjedt, addigra lett jobb alternatíva (online könyvtár).


A lemezen kiadott játékok nem voltak DRM-free, sőt voltak kifejezetten problémás másolásvédelmek, amik miatt egy 20 éves lemezes játékot már elég problémás működésre bírni, míg egy Steames vagy GoG-os példány ezt kiküszöböli.


Ha egy launcher bezár, arra a kiadók és az üzemeltető is lépni fog, neked ezzel nincs teendőd. A sok launcher ellen meg egyedül a közösség tehet azzal, hogy nem kezd el vásárolnigatni minden egyes új platformon, hanem marad a nagyoknál. Ebben talán látszik már némi változás, már az EA és az Ubi is látszólag abbahagyta a saját szarjuk erőltetését és elérhetőek máshonnan a játékaik. De a közutálatnak örvendő Epic is kénytelen volt mellőzni az exkluzív címek vásárlását, mert totál aláásta a saját hírnevét velük.

2023. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%
Az Epic-nek a Steam intett be, konkrétan azzal, hogy kijelentették, hogy ha valami egy évnél tovább lenne Epic-en exkluzív azt nem is engedik sose Steamre, ez meg azért elég erőteljes érv lett azért sok kiadónak, hogy bizony ha a legnagyobb platformon is akarják árulni a játékukat akkor azért annyira ne hagyják magukat lefizetni.
2023. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem utálják sokan a lemezes (nem CD, max DVD vagy Blu-ray) játékokat, csak több érv szól az online felület mellett.


Online mellett:

- Az online fiókon lévő adat nem kopik, törik mint a lemez, ha bármi gond van fájl ellenőrzés, letölti megint a program és kész, játszhatsz.

- Kényelmesebb, nem kell folyton lemezeket keresgélni, ha épp egy másik játékot indítanál el, illetve ott van egy könyvtárban csokorba szedve, pontosan tudod mid van.

- Bárhol letölthető, akár több gépre is, ha van géped máshol, akkor elég nagy szívás folyton a dobozokat hurcolászni A-ból B-be.

- A lemezes verzióra szintén nem fér rá minden, szóval a lemezes verzióhoz is kell net, ahogy neten adják ki a frissítéseket.

- A lemezes kiadásnál (bár ez inkább 2010 utáni játékokra vonatkozik) ha leállítják a háttér szervert a lemezes játékról se fog települni a játék, csak úgy szórja majd a hibaüzeneteket, szóval itt felesleges ezen rugózni hogy tartósabb, mert nem az.

- Kiadóknak is könnyebben leérhető az online felület, lemezt égetni/gyártani, forgalomba hozni rengeteg pénz. Égetés, csomagolás, szállítás, szerződés harmadik féllel (boltok) stb. Egy kisebb, 10-15 fős társaság erről max álmodhat.


Lemezes kiadás mellett:

- A játékok drágák, ha valaki csak sztori miatt akar úgymond kipörgetni egy játékot, majd nem nyúl hozzá többet, akkor jobb a lemezes, hiszen azt el lehet adni maradványáron, vagy cserélsz egy-egyben egy másik játékra amit megint kijátszol.

- Van aki kifejezetten szereti kézben fogni a dobozt, lemezt stb, nekik ez mindenképp jobb.

- A nagyon régi játékok akkor is mennek, ha már nem érhető el online felületen (2010 előttiek), nem volt remake stb. Az optimalizáltság meg hogyan fog futni részletkérdés.

- Mondanám hogy nem kell kliens/launcher lemeznél, de sajnos a nagy többségnél igen, kell, egyszerűen annyira nagyok a mai játékok, hogy nem fér rá lemezre (vagy értelmetlen lenne 10-20 DVD-t hozzád vágni) és ezért online tölti le a maradékot (amihez ugye meg launcherben regisztrálnod kell).


Ha átlagos egyszer kijátszom aztán mehet a kukába típusú játékos valaki, akkor neki tényleg jobb a lemez, mert lehet cserélgetni, de szerintem a többségnél a kényelem és elérhetőség miatt az online dominál.

2023. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Gog forumon olvastam sok gog játék valojaban cracket tartalmaz hivatalos oldalrol letoltve szoval az nem azert drm-free mert elkertek a forraskodot a jatek fejlesztojetol (developer) megoldották "okosban"
2023. aug. 12. 16:27
 10/28 A kérdező kommentje:
#6 Pedig EA meg Ubiban kellemeset csalódtam gyorsabbak es stabilabbak mint a steam letoltesben is ahogy Rockstar sajat launcherje is
2023. aug. 12. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!