Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha egy Xbox Series X játék...

Ha egy Xbox Series X játék kompatibilis egy Xbox One-nal, akkor is van érezhető különbség?

Figyelt kérdés

Most jön ki az EA Sports FC 24 és a borítóján rajta van az is, hogy Xbox Series X és alatta, hogy Xbox One. Azért az köztudott, hogy egy és ugyanaz a játék különbözik One-on és Series X-en. Pl a régebbi FIFA játékok is, mivel a Series X újabb generáció. Valójában az lenne csak a kérdésem, hogy ha Xbox Series X-en játszom, attól még nem lesz az a "lebutított" verzió, ami One-ra kapható?

Vagy mondjuk ezt visszafelé is lehet kérdezni. A sima One-on futtatva hiányozni fognak belőle olyan dolgok, amik a Series X konzolon megjelennek? Hogy lehet ez oda-vissza kompatibilis? Ha ilyet veszek,akkor ugye rendes Series X játékot veszek? Csak mert nekem az van.



2023. szept. 28. 12:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit utólag, hogy maga a logó a CD borítóján végül is ott van, mármint a Series X logója és az is rajta van a hátoldalán, hogy optimised for Xbox Series X. Szóval akkor csak rendesen fut rajta és nem egy One kaliberű játékkal fogok játszani.
2023. szept. 28. 12:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán csak annyit jelent, hogy mindkét verzió elérhető a lemezen és felismeri, hogy épp melyik konzolba teszed bele, így Series X-en automatikusan a Next-Gen változatot kapod. Tehát elég egyszer megvenni a játékot nem úgy, mint Playstationön, hogy ha PS4-en és PS5-ön is használni szeretnéd, akkor mindkettőhöz külön meg kell venni a saját verzióját.
2023. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2023. szept. 28. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:
A lemezes változatoknál úgy szokott lenni, hogy ha Series X és One is rajta van akkor igazából csak az Xbox One változat van a lemezen a legtöbb esetben és le kell frissítened a netről a játékot telepítéskor hogy a Series változatot telepítse.
2023. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De rajta van, "optimised for Series X" szóval a legújabb generációsra lett kitalálva, mert maga a logó is, amit írtam az a Series X konzolé. Szóval szerintem arra készült eleve, csak ha berakod One-ba, akkor hiányoznak belőle dolgok, amik a Series X-ben benne vannak. Legalábbis én erre gondolok, meg más is mondta már.
2023. okt. 2. 05:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a technikai oldalát magyarázom. Azok a lemezek amik az One és a Series változatát is megadják a játéknak a legtöbb esetben Xbox One lemezek az Xbox One változattal, de ha berakod egy Series X konzolba és van net akkor az a Series X változatot telepíti. Ennek az az oka, hogy az One egy régebbi fajta Blu-ray változatot ismer csak (max 50GB) és nem tudja olvasni a kizárólag Series lemezeket (max 100GB). A Series viszont látja az One lemezeket. Így kényszerűségből általában az One változat van ezeken a közös lemezeken, mert így mindkét gép látja a lemezt bár a Seriesnek netes frissítésre van szüksége a rendes telepítéshez.


Van pár játék amiből az One és a Series változat felfér egy darab 50GBos lemezre, abban az esetben mindkét változat rajta van és nem kell net a rendes telepítéshez Series konzolon.

2023. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én igazából csak Series X-re telepítettem fel, szóval gondolom az a verziója fut. Köszi szépen a választ!
2023. okt. 3. 08:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha Series konzolon ránézel a játék ikonjára akkor az egyik sarkában van egy X|S logó ha a Series változat. [link]
2023. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!