Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a cyberpunk 2077 története?

Balasa Bence kérdése:

Mi a cyberpunk 2077 története?

Figyelt kérdés

Én csak annyit tudok, hogy egy alternatív jövőben játszódik, és hogy itt már nem az államhatalomnak - legalábbis az egyesült államokban a játék szerint - van vezető szerepe, hanem négy nagyvállaltnak.


Régebben már kértem egy hasonló kis összefoglalót a predator - yautja - fajról, ott nagyon jó anyagokat kaptam egy rajongótól.



febr. 2. 12:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
febr. 2. 12:25
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Az egyes franchise-okhoz tartozó wiki meg csak dísz, igaz?
febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha van magyar oldal, akkor könnyebb lenne.
febr. 2. 13:22
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nincs.
febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj angolul komám. xD
febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hintalow ***** válasza:
100%

Ha a cyberpunk világa èrdekel, akkor a magyarul kiadott szabálykönyveket kell fizikai/digitális formában beszerezned, azokban van kifejtve a törtènelem is.

Mivel maga a játèk egy 90 èvek elejèn kiadott asztali szerepjátèk rendszer.


[link]

febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5.


Mán több mint tíz éve tanulok inglisül, DE más elolvasni egy magyar oldalon, mint olvasás közben azonnal átkalibrálni angolról magyarra.


2 nappal ezelőtt elkezdtem egy nagyon jó sci-fi sorozatot, azt hittem, nincs sehol magyar rajongói oldal, így minden infót le kell fordítani. Tegnap aztán csak rátaláltam egy magyar rajongói oldalra.

febr. 2. 14:59
 8/11 anonim ***** válasza:
9%

"inglisül"


Még csak leírni sem tudod helyesen. xD

febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért vagy ilyen komoly (:
febr. 2. 18:57
 10/11 anonim ***** válasza:

SPOILER


A világot a nagyvállalatok vezetik, Arasaka, Militech, Kang Tao, Biotechnica stb. Ebben a világban megszokott a testrészek lecserélése mesterséges elemekre. Szem, agybeültetés, műtüdő stb, rengeteg krómot tudnak berakatni az emberek. Eléggé disztópikus, vagy fent vagy a csilli-villi irodaházakban kő gazdagon vagy az utcán kepesztesz szemétért, nem igazán van átmenet vagy egy erős középosztály.


Adott V, akivel 3 származás közül kell választani, nomádként (autós), utcai kölyökként vagy egy corpopatkányként (corpo - corporation/vállalat rövidítése, elég sokszorelőfordul). A különböző startok adhatnak néhány esetben plusz párbeszéd lehetőséget, illetve kapsz 1-1 kezdéshez kötött küldit is, ezek közül az utcai start szerintem a legjobb, ott lehet hullámvasútazni johnny-val.

Mindegyik kezdésnél megismerkedsz Jackie Wells-szel, ahol ha végzel a küldivel jön egy videoklipp, majd kis gengszterként ügyködsz és kapsz egy nagy munkát Dex-től. El kell lopni egy chipet. Persze a rablás balul sül el és be kell rakni a fejedbe a chipet vagy tönkre megy.

Mivel felsültök, mindenki téged keres, Dex pedig simán fejbe lő és kidob egy szemétdombra. Mint kiderül a chipben egy régi terrorista, Johnny Silverhand lelke volt, a chipet pedig úgy tervezték, hogy egy halottba rakják be, amit átvehet a chipet tárolt "lélek", ezért V-nek folyton képzelgései vannak, hiszen szó szerint 2 ember van egy testben (és fejben).

Johnny egy rocker, lázadó, meg finoman leküldött egy atombombát az Arasaka torony liftjén, csak hogy finoman jelezze nem tetszik neki ott minden.

Utána jön a szokásos küldizgetés, pálya felfedezés, románcok kiépítése, stb. A fő szálon próbálod túlélni johnny-t a fejedben, illetve jobban megismered őt. V elég meghunyászkodó, Johnny meg tipikus törtető, szép lassan átalakul majd V nézőpontja is, úgymond egyre bátrabb lesz.

Többféle vég van, a jótól kezdve a gonoszig.

A legfőbb döntés a vége felé van, rossz/gonoszként beállsz az Arasaka mellé és elvisznek az űrbe egy kutatóintézetbe ahol próbálnak helyre rakni, vagy bemész az Arasaka toronyba és ott feltöltöd magad a lélek ölővel betárolt lelkek mellé, ahol johnny-t próbálod kiszedni a fejedből. Persze ez se megy simán mert a chip már felülírta a fejed fizikailag (az gyógyítja az agyat, amibe kaptál egy szép nagy 0.45-ös golyót), vagy te V-ként maradsz és van kb pár hónapod vagy johnny kapja meg a testet, ami tökéletes lenne a test számára mert a chip már úgy gyógyította, hogy az neki legyen jó.

Románc szerint megint más és más a teljesen vége.

Ha a nomádok segítségét kéred a bejutáshoz a toronyba és V-ként mész ki és romantikus a kapcsolatod Panam-mel, akkor együtt menekültök el Night City-ből egy tankban.

Ha V-ként jössz ki de nem nomádokkal jutsz be vagy nomádokkal mész be de nincs romantikus kapcsolatod Panam-el, akkor lesz egy luxus házad és elmész kirabolni egy űr kaszinót (nem, a kirablás már nem része a küldetésnek, csak kiugrasz az űrbe repülve a kaszinó felé).

Ha Johnny kapja a testet, akkor elmegy busszal Night City-ből és új életet kezd.


Röviden ennyi, egyébként én is a wiki-t javaslom, vannak beépített fordítók is ha nehezebben megy az angol.

febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!