Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sokan miért szeretik azt, ha...

Sokan miért szeretik azt, ha egy játék platform exkluzív?

Figyelt kérdés

Mostanában volt az, hogy az Xbox elkezdett nyitni a Playstation felé, és microsoft exkluzív címeket hoztak el Playstation-re, emiatt sokan felháborodtak, annyira, hogy eladták xbox konzoljaikat.


Viszont ugyanez a Playstation esetében. Ha megjelenik PC-n egy Playstation játék, akkor sokan mérgesek lesznek.


Viszont nem értem, miért zavarja NAGYON sok embert az, hogy még többen tudjanak játszani egyes játékokkal? Miért szeretik sokan a platform exkluzívitiást? Miért szeretik sokan azt, hogy egyesek a platformexkluzivitás miatt nem tudnak játszani adott játékkal?


Például ott van a The Last Of Us 2, amivel én szívesen játszanék, de PC gamerként nem tudok (csak ezért nem fogok PS5-öt venni).


Amúgy az alábbi cikk, és az abban lévő linkek miatt írtam ki a kérdést.

[link]



márc. 13. 06:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
81%
Nem azt szeretik ha egy játék exkluzív, hanem azt utálják ha megvesznek egy konzolt azért, hogy játszhassanak bizonyos játékokkal, aztán idővel kiderül hogy ez felesleges pénzkidobás volt, hisz más platformokon is elérhetőek lesznek azok a játékok.
márc. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Portz Elan válasza:
89%
#1 válasza, + hozzátenném, hogy sajnos rengetegen vannak olyanok is, akik egyszerűen jobbnak, különlegesebbnek hiszik magukat, ha olyannal játszhatnak, amivel mások nem.
márc. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
60%
Senki nem szereti.
márc. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
85%

Itt inkább az fáj a népnek, hogy megveszi a konzolt, megveszi rá jó drágán a játékot, gyakran 70-80 euróért, majd puff, ott van PC-n is, a kis Pista meg 50 euróért veszi meg a lopott kódot (vagy "ingyé" letölti), nem kellett külön konzolt vennie, mennyivel olcsóbban megúszta.

Aztán ott van az elitista hozzáállás is, jobb vagyok, mert XY-om van. Mondjuk ha Porsche 911-gyel vágna fel, vagy valami olyannal ami tényleg ritka, talán még kicsit érteni is tudnám, de itt szerintem teljesen felesleges.

márc. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan az "exkluzív klub" érzésre élvezkednek. Mikor a Sony bejelentette, hogy jönnek a címei PC-re is, a Redditen óriási felháborodások mentek, hogy "a Sony elárulta a saját híveit".
márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a PS5 2020-ban jött ki vagy mikor és gyakorlatilag alig vannak rá játékok. Most hasonlísd ezt össze a többi konzollal. Nem PC-vel, mert annak semmi értelme, nem ugyanaz a kategória. Sony azért portol PC-re mert abban lát pénzt, a sok PS hívő meg azért háborodik fel, mert így nem sok értelme van a platformank amit használ, ha alig van játék rá + még csak nem is exkluzív számára ez a játék. Az már egy teljesen más téma miért van ilyen kevés játék PS-re
márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

A Sonynak ilyen téren mondjuk van esze, mert ha tiltod tiltod, a vége úgyis a kalóz emulátoros megoldás lesz, lásd Nintendo mókolt játékok PC-n.

Ha már így vagy úgy kikerül PC-re, legalább adja ki a fejlesztő, azzal is behúz egy adat pénzt, persze figyelve rá hogy jó 2-3 év teljen el a játék kiadása óta, így az exkluzivitás érzése is megmarad, mert nem mindenki vár éveket egy PC portra.

márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
58%

Több oka van attól függően mi a háttere az illetőnek. Aki nem tartozik semmilyen platformhoz vagyis vagy megvan neki mindegyik vagy pedig csak annyira érdekli egy platform hogy mindig megveszi az aktuális legnépszerűbbet és ha az megváltozik akkor legközelebb mást vesz annak teljesen mindegy.

Viszont akinek egy gépe van és/vagy nagyon szereti azt a platformot amin játszik annak ez a platform elértéktelenedésével jelent egyet és árulásnak tartja.


Ha megnézzük az eladásokat az elmúlt években teljesen egyértelmű, hogy az Xbox amelyik szinte mindent kiad máshova alig tud eladni konzolokat. Sony aki PCre kiad kevesebb konzolt ad el mint előtte. Nintendo aki nem ad ki semmit pedig szárnyal mint még soha (tudom hogy van kalózkodás, de az más). Lehet vitatkozni arról ki mennyire tartja fontosnak, hogy a gépére legyenek olyan játékok amire "büszke" lehet (igen ez furcsán hangzik kívül állóként). Viszont gyakorlatilag azt látjuk, hogy ha van egy gép aminek a könyvtára máshol is elérhető akkor az lejtmenetbe kerül hosszútávon. Az Xboxnál ez a legfeltűnőbb, hiszen az utóbbi 10 évben gyakorlatilag egy "Playstation csak kevesebb játékkal" gépet csináltak a márkájukból és az emberek ennek megfelelően oda mennek ahol megkapják a több játékot. De a Sony is errefelé tart csak ott a márka annyira erős, hogy ez egy sokkal lassabb folyamat. Hiába mondják sokan, hogy a PC nem ugyanaz, mégis sok millióan elhagyják a platformot ha tudják minden jön PCre is.


Na most ha te szereted az Xbox vagy Playstation platformokat akkor ez a "nyitást" nem lehet nem úgy látni minthogy meg fog szűnni a gép amire az évek, évtizedek alatt sok játékot vettél és szeretsz játszani. Persze vannak vérgőzös fanok is akiknek csak az a lényeg, hogy a "hitetleneknek" rossz legyen, de lehet ezt teljesen reálisan nézni. Például a Sony azért tett több száz milliót a játékaiba az utóbbi 10 évben, hogy kívánatossá tegye a gépét. Ha nem tud eladni gépeket (eleget) akkor a játékaira sem fog tudni/akarni annyit költeni. Ha te szereted a Sony játékokat akkor ez azt jelenti, hogy neked rosszabb lesz. Xbox oldalon még rosszabb a helyzet hiszen ott gyakorlatilag a gép létét fenyegeti a játékok kiadási mindenhová, hiszen miért venne bárki Xboxot ha PCn, PSen és Switch(2) konzolokon ugyanezek a játékok PLUSZ a saját játékok is vannak?

márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
59%
A ps5 150k-ért teljesen megérte. Engem maximum a pc-s haverok irritálnak, te hülye minek vettél konzolt látod minden megjelenik pc-re. Azt meg, hogy ő az elmúlt 4 évben ennél lényegesen többet költött a pc-jére, azt fel sem fogja. Ő nézi ay játék hardverigényét én nem. Szóval engem nem az zavar, hogy exkluzív cucc megjelenik másra is, miért lenne baj, ha egy jó játékkal más is játszhat, inkább az emberekkel van bajom.
márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
40%
#9 vagyok. Itt van rögtön #1 aki azt mondja - persze pc-sként, hogy felesleges pénzkidobás. Mert el sem tudja képzelni, hogy valakinek nem az
márc. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!