Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak én nem értek egyet...

Csak én nem értek egyet azzal, aki szerint a Steam miatt kevesebben kalózkodnak?

Figyelt kérdés

Az ugye megvan nekik, hogy ameddig nem volt Steam, azelőtt nem volt szokás a Denuvo, meg 25 launcherbe való belépés, mielőtt elindítod a játékot? Hogy ameddig Steam volt az egyetlen ilyen platform, nem volt szokás SEMMILYEN singleplayer játékot ingyen adni, ez az EPIC alatt lett népszerű? Még ha ez önmagában nem is promózza a kalózkodást, az már igen, amikor olyan játékokat árulsz évekig, ami még csak nem is működik? Fallout 3-at talán tavaly patchelte a Bethesda, addig el se tudtad indítani!


Miért azok papolnak lopásról, akik ingyenes multi játékokkal van csak tapasztalata? Nézd már meg a singleplayer játékok közül mennyi van, amivel probléma van vásárlás után!


Ha a fent leírtakkal nem aktívan promózod a kalózkodást, akkor semmivel sem. Szerintem amióta van Steam, azóta könnyebb mint valaha letölteni ingyen játékokat. Refundolni meg 2 óra játékban töltött idő után NEM tudsz, ami felháborító!



márc. 13. 16:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Túlspilázod.

Nem kell minden játékhoz 25 launcher-be belépni. Csak az Ubisoft,EA és Rockstar játékok az ilyenek.


Denuvo is pont azért kell hogy ne lopkodják. Ha inkább vennék az emberek lopkodás helyett akkor nem lenne ilyen szintű védelemre szükség. Remélem hamarosan mindenhol alap lesz a Denuvo. Pláne magyar ember lop elsőnek mintsem venné(tisztelet annak aki veszi). Ha gépre van pénz ami mai játékokat elviszi akkor nehogy már játékra ne legyen...


Ami az EPIC ingyenességét illeti. Csak azért tudja megtenni mert a sok agyatlan/agyhalott h#lye veszi tonnaszámra a Vbuck-ot Fortnite-ba. Ha nem adnának hetente ingyen játékot akkor a Fortnite játékosokon kivül a kutya sem vásárolna náluk semmit. Mindenhova csak befurják magukat ami kifejezetten undorító...


Ami a Refundot illeti, az a 2 óra bőven elég. Első 10-20 percbe kiderül bírja-e a játékot a géped futtatni vagy sem. Innentől már nem téma. Meg az is milyen lenne már hogy végigviszel 1 játékot aztán Refund-olod. Az ilyen visszaélések elkerülése miatt szükség is van rá. Ha veszel játékot nyilván nem a hasadra ütve választod ki amit megveszel. Tehát tudod mit vársz a játéktól, néztél gameplay videókat vagy csak trailereket. Szóval ezen is kár sírni.

márc. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1: Na pont egy Steam fanboyba akadtunk bele. The cope is real. Ezen jót nevettem, amit ide kitaláltál. Gabe Newell büszke lehet rád.
márc. 13. 21:13
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
#2. Arról nem tehetek ha fáj az igazság. Csupán a tényeket írtam.
márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#3: Igen, a te álomvilágodban, az biztosan igaz lehet, amiket leírtál. Arról tényleg nem tehetsz.
márc. 13. 23:01
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen hozzáállással te is biztos mindent csak "letöltesz" megvétel helyett...
márc. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Semmi baj azzal, ha valakinek nincs pénze játékokra, de mégis szeretne velük játszani. Akkor torrentezze le őket (Magyarországon még legális), és játsszon velük kedvére. De ezzel együtt fogja be a száját, és ne ossza az észt azoknak, akik meg is veszik a játékokat. Ne kreáljon mondvacsinált okokat, hogy a launcherek miatt, meg az EPIC miatt, meg a hibás játékok miatt.
márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Hát vannak gondok :D


"ameddig nem volt Steam, azelőtt nem volt szokás a Denuvo"

Valóban nem, hiszen a Steam 20 éve van már, a Denuvo meg csak kb. 10 éve. Ráadásul az első játék ami Denuvot használt, az a Fifa 15 volt, aminek köze nincs a Steamhez. A Denuvo előtt pedig volt ezer másik másolásvédelmi eljárás, amik szintén függetlenek voltak a Steamtől.


"meg 25 launcherbe való belépés, mielőtt elindítod a játékot"

Ez megintcsak független a Steamtől, a fejlesztők döntése a saját szaruk erőltetése, és max 2 kell, ha nem a fejlesztő saját boltjából veszed, de ez így van minden külső launcher esetében (kivéve Gog).


"Hogy ameddig Steam volt az egyetlen ilyen platform, nem volt szokás SEMMILYEN singleplayer játékot ingyen adni, ez az EPIC alatt lett népszerű?"

Hát nem, a Steam kb. addig volt egyetlen kliens, amíg nem kezdett el terjedni a digitális terjesztés, a lemezes kiadások pedig kopni kezdtek. Ingyen játék pedig kb. mindig volt, minden launcheren, de még a launcher nélküli áruházakban is gyakori.


A Fallout 3 a Microsoft live rendszerét használta, ami időközben megszűnt, sok másik játékot is érintette, de az offline Single részeket ez nem igazán érintette. Vannak játékok, amik mai napig ezt használják (pl. Fable 3) mégis játszhatóak, max neked nem működött.



A refound rendszer alapvetően a technikai gondok kiszűrésére van, nem arra, hogy végigjátszd és utána visszaadd, (arra jó pl. a gamepass meg a hasonló előfizetéses rendszer)


Amúgy a felvetésed végülis jogos, nem a Steam miatt kevesebb a kalózkodás, hanem úgy általánosan a digitális terjesztésre átállás miatt. Szimplán sokkal kényelmesebb, mint régen a lemezekről telepítgetni, és van egy egységes könyvtárad (kivéve ugye, ha a kiadó úgy nem dönt, hogy csak a saját szarján keresztül forgalmaz). Illetve maga a beszerzés folyamata is egyszerűbb lett.


Az Epic meg szimplán csak későn csatlakozott egy eleve túltelített piacra (mert ugye addigra már volt legalább 6 olyan launcher, ami már évek óta működött és ez is minimum 4-gyel több volt, mint amennyire szükség lenne) ráadásul azt is elég unszimpatikus módon tette, (exkluzivitás vásárlása) amivel szépen el is vágta magát a vásárlók szimpátiájától.

márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Látom a kérdező mindenkit lepontoz aki nem nyalja neki az alsó feltáját. xD
márc. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

"Csak én nem értek egyet azzal, aki szerint a Steam miatt kevesebben kalózkodnak?"


Biztos nem, de ettől még igaz. A Steam a kalózkodással azonos kényelmi szintűvé tette a legális játékokat és integrálta azokat a közösségi és adatbázis funkciókat, amikhez addig egyéb szoftvereket használtunk (Xfire, GameRanger, LauncBox, stb). Emellett a kezdetektől fogva gyakran akcióztak, így az árakat is eléggé letolták. Teljesen általánossá vált az, hogy játékosok másfél-kétszer annyi játékot vásárolnak, mint amennyit akár csak egyszer alindítottak.


"Az ugye megvan nekik, hogy ameddig nem volt Steam, azelőtt nem volt szokás a Denuvo"


Volt helyette StarForce, SafeDisc, SecuROM és egyéb hasonló megoldások.


meg 25 launcherbe való belépés


A Steam után sem volt 25 launcherbe belépés. Az akkor kezdődött, amikor az összes kiadó elkezdte kötelezővé tenni a játékaihoz a saját launcherét. A Steam előtt jött egyébként a Battle.net.


"ameddig Steam volt az egyetlen ilyen platform, nem volt szokás SEMMILYEN singleplayer játékot ingyen adni"


Ez túlzás, mert azért előfordult, de valóban ritka volt.


"amikor olyan játékokat árulsz évekig, ami még csak nem is működik? Fallout 3-at talán tavaly patchelte a Bethesda, addig el se tudtad indítani"


Én el tudtam. Ott egyébként a GFWL volt a gond, nem a Steam és a Steam-mentes dobozos kiadásokat is érintette.


#1

"Denuvo is pont azért kell hogy ne lopkodják."


Aki tényleg nem akar pénzt adni játékért, az nem is fog. Ezen a DRM sem változtat. Legfeljebb az illető nem játszik/később tölti le. Ráadásul a DRM sokszor sokkal jobban szivatja a vásárlót, mint a kalózt. Én elvből nem veszek például Denuvoval védett játékot. De a korai verziójú StarForce-nál és a SafeDisc-nél is vannak olyan gondok, hogy modern Windowson nem megy a játék, mert nem kompatibilis a DRM-mel.


A CDPR viszont nem alkalmaz DRM-et és a Witcher 3-ból 50 millió példányt adtak el, a Cyberpunk 2077 pedig ősszel átlépte a 25 milliót.


"Remélem hamarosan mindenhol alap lesz a Denuvo."


Remélem sehol sem lesz Denuvo. Szerintem a fogyasztóvédelmi kategóriát súrolja az a szar. Azért nem vettem meg az Atomic Heartot, mert az van benne, és nem is fogom, amíg ki nem kerül. A Doom Eternalt is refundolni akartam, amikor a megjelenés után néhány hétre beletették.


"Ami a Refundot illeti, az a 2 óra bőven elég. Első 10-20 percbe kiderül bírja-e a játékot a géped futtatni vagy sem."


Nem csak az lehet refund ok, hogy jól fut-e a játék vagy sem, hanem hogy jó-e vagy sem és egyik-másik játékban a prológuson vagy tutorialon nem jutsz át 2 óra alatt, más játéknak meg 2 óra a játék negyede vagy akár fele. 1 óra vagy a játékidő 20%-a (amelyik több) szerintem korrektebb lenne. Plusz egyéb időfüggetlen okok részleges refundra, például a kiadó egyoldalúan a játékos számára előnytelenül módosította a felhasználási feltételeket. Például a Killer Instinct-et azért refundoltam, mert a vásárlás után megtudtam, hogy a kiadó egy hónapon belül Free2Play modellűvé alakítja a játékot.

márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9:


"Biztos nem, de ettől még igaz. A Steam a kalózkodással azonos kényelmi szintűvé tette a legális játékokat és integrálta azokat a közösségi és adatbázis funkciókat, amikhez addig egyéb szoftvereket használtunk (Xfire, GameRanger, LauncBox, stb). Emellett a kezdetektől fogva gyakran akcióztak, így az árakat is eléggé letolták. Teljesen általánossá vált az, hogy játékosok másfél-kétszer annyi játékot vásárolnak, mint amennyit akár csak egyszer alindítottak."


Nem értek egyet ezzel, meg még pár sorral, de a többi megszólalásoddal igen. Ment a zöld kéz. Legalább látszik, hogy te nem a Chatgptvel írattad meg a válaszodat, nem úgy mint egyesek. Te nem olyannak látszol. A Severance Blade of Darkness lemezen, még mindig itt a fiókomban, valszeg több játékot birtoklok legálisan mint az előző válaszadók együtt véve, nem sok valid kritikát hoztak fel ellenem, mert igazam van. A Steam csak egy monopolhelyzetben lévő anticonsumer szenny oldal, toxikus közösséggel. Támogatni kellene a többi platformot is, pl GOG, Epic, nem csak Gabe Newell agyszüleményét isteníteni, a digitalizációt mi fogyasztók szívtuk meg, az itt adott válaszokból ez tisztán látszik. Vannak olyanok akik tényleg elhiszik, hogy a Denuvo miatt, majd jobb játékokat kapunk.🤦 Epic fail.

márc. 14. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!