Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak én nem értek egyet...

Csak én nem értek egyet azzal, aki szerint a Steam miatt kevesebben kalózkodnak?

Figyelt kérdés

Az ugye megvan nekik, hogy ameddig nem volt Steam, azelőtt nem volt szokás a Denuvo, meg 25 launcherbe való belépés, mielőtt elindítod a játékot? Hogy ameddig Steam volt az egyetlen ilyen platform, nem volt szokás SEMMILYEN singleplayer játékot ingyen adni, ez az EPIC alatt lett népszerű? Még ha ez önmagában nem is promózza a kalózkodást, az már igen, amikor olyan játékokat árulsz évekig, ami még csak nem is működik? Fallout 3-at talán tavaly patchelte a Bethesda, addig el se tudtad indítani!


Miért azok papolnak lopásról, akik ingyenes multi játékokkal van csak tapasztalata? Nézd már meg a singleplayer játékok közül mennyi van, amivel probléma van vásárlás után!


Ha a fent leírtakkal nem aktívan promózod a kalózkodást, akkor semmivel sem. Szerintem amióta van Steam, azóta könnyebb mint valaha letölteni ingyen játékokat. Refundolni meg 2 óra játékban töltött idő után NEM tudsz, ami felháborító!



márc. 13. 16:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%

"valszeg több játékot birtoklok legálisan mint az előző válaszadók együtt véve, nem sok valid kritikát hoztak fel ellenem, mert igazam van"


Hol a bizonyíték hogy neked valóban több játékod van legálisan mint a többieknek akik írtak? Random én is benyöghetném hogy van 10000 játékom. xD



"A Steam csak egy monopolhelyzetben lévő anticonsumer szenny oldal, toxikus közösséggel."


Aha, legnagyobb platform a mai világba, tuti szenny oldal. Toxikus közösség? Igaz láttam már 1-2 trollt de ritka eset...


Ha már itt tartunk akkor te úgy vagy Steam ellenes mint én EPIC ellenes. Ezzel nincs baj, de ne erőltesd rá másokra a te "igazad". xD



"Vannak olyanok akik tényleg elhiszik, hogy a Denuvo miatt, majd jobb játékokat kapunk"


Én nem azt mondtam hogy JOBB játékokat kapunk, én azt mondtam hogy CSÖKKENTI a lopást. Tanulj meg értelmezni.

márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

"A Severance Blade of Darkness lemezen, még mindig itt a fiókomban, valszeg több játékot birtoklok legálisan mint az előző válaszadók együtt véve"


Dobozos gyűjteményem:

[link]

[link]

[link]

[link]

Digitális gyűjteményem:

[link]

Ez így kb. 680 játék, persze vannak átfedések, van ami több példányban is megvan, pl. a Tomb Raider: Legend és Underworld dobozosan Xboxra, PC-re, Steamen és GoG-on is.


Mindenesetre nem hiszem, hogy akár csak nálam több legális játékod lenne, nemhogy mindegyikünknél együttvéve.


"nem sok valid kritikát hoztak fel ellenem, mert igazam van"


Nem sok valid ellenérvet hoztál fel a kritikákra, mert tévedsz.


"A Steam csak egy monopolhelyzetben lévő anticonsumer szenny oldal, toxikus közösséggel."


A Steam az egyetlen platform, amelyik felveszi a kesztyűt a Microsoft monopol helyzete ellen a PC játékos térben és aktívan építi a Linuxot, mint játékplatformot.


"Támogatni kellene a többi platformot is, pl GOG, Epic"


Na, ha már anticonsumer szenny oldal, akkor az Epic annak az állatorvosi lova. Zsarolással (időszakos exkluzivitás) és megvesztegetéssel (ingyen játékok) építi a felhasználói bázisát, miközben kína zsebében vannak. Semmit nem tettek azért, hogy a PC gaming jobb legyen.


A GOG-ot érdemes viszont támogatni, ők dolgoznak a játékosokért. A GOG Galaxy kliens összefogja egy átlátható felületre az egy tucat terjesztői platform között szétszórt játékkönyvtárakat, a saját katalógusukat pedig DRM mentesen kínálják.


#11

"Én nem azt mondtam hogy JOBB játékokat kapunk, én azt mondtam hogy CSÖKKENTI a lopást."


Csökkenti az ELADÁST. Steamen kurátor van rá, ami összefogja a Denuvos játékokat, hogy könnyebb legyen elkerülni.

[link]

A kalózkodás csökkentését pedig két oldalról lehet nézni. Kevesebben játsszák egy olyan demográfiában, ami egyébként sem piac (akkor se veszi meg, ha nem lehet lekalózkodni, inkább nem játssza), szóval az eladásokat/bevételeket nem növeli, viszont eladásokat/bevételt veszít abban a demográfiában, ami piac (megvenné, ha nem lenne benne Denuvo) és még maga a DRM is pénzbe kerül. A Denuvo nettó vereszteség, csak a cég jól be tudja etetni a menedzsmentet a kiadóknál.

márc. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Hol a bizonyíték hogy neked valóban több játékod van legálisan mint a többieknek akik írtak? Random én is benyöghetném hogy van 10000 játékom. xD"


Hol a bizonyítékod, hogy valaha is kalózkodtam volna játékokat és nem csak mondjuk filmeket? Ennyit rólad.


"Én nem azt mondtam hogy JOBB játékokat kapunk, én azt mondtam hogy CSÖKKENTI a lopást. Tanulj meg értelmezni."


Nem csökkenti a lopást, pont hogy sok fogyasztó kerüli az ilyen játékokat, mivel sokan szidják a kevesebb FPS miatt. Akárhogy is vergődsz a kérdésem alatt, senkit nem fogsz meggyőzni az igazadról, mert semmi valóság alapja sincsen amit írsz a DRM-el kapcsolatban.


"Aha, legnagyobb platform a mai világba, tuti szenny oldal. Toxikus közösség? Igaz láttam már 1-2 trollt de ritka eset..."


🤣🤣🤣🤣


Ismeri valaki innen a BG3-at? Szerintetek csak ennek az 1 db játéknak hány troll topicot hoztak létre az elmúlt kb 4 évben CSAK Steamen? És akkor ez csak egy példa. Cyberpunk 2077? Nyilván nem tudod miről beszélsz. Most az hogy nem szimpatikus neked az Epic, az egy dolog, de ettől még nem lesz jobb a Steam, hiába mondod, hogy az. Már rég nem jó, ha monopólium van a játék piacon, mert ha GOG, meg az Epic nincs, akkor kb arról beszélünk.

márc. 15. 10:39
 14/21 A kérdező kommentje:

"Nem sok valid ellenérvet hoztál fel a kritikákra, mert tévedsz."


Tudod ki téved?


" amióta van Steam, azóta könnyebb mint valaha letölteni ingyen játékokat. "


Az aki ezt az állításomat tagadja. Gondolkodj már egy kicsit, ha valóban ismered a GOG platformot, mégis hogyan adtak el ennyi példányt a Witcher játékokból, meg Cyberpunkból, ha DRM mentesen is árulják őket és nem csak Steamen? Mert ezeket a játékokat fel sem kellene törni, mégis milyen nagy siker lett. Nem tudom, van-e összesítés külön rá, hogy csak a GOG-on hány példányt adtak el ezekből. De ha mégis van pénz ebben, akkor a Steames játékokat miért kalózkodják még a mai napig? Szerintem erről ennyit.

márc. 15. 10:51
 15/21 anonim ***** válasza:
36%

"pont hogy sok fogyasztó kerüli az ilyen játékokat, mivel sokan szidják a kevesebb FPS miatt"



Érdekes. Nekem több játékom is van Denuvo "támogatásával" mégsem érzek semmilyen fps gondot. :D Pedig High/ultra szinten van minden beállítás. Oké Ray Tracing-et nem használok ez igaz, de ettől függetlenül max a "potato" pc-seknél van ez akik jóval a minimális gépigény alatt próbálnak játszani 1 játékot. Na ott érezhetővé teheti a Denuvo magát lévén a minimális igény sincs meg a játékhoz.



#12. Azt a kérdezőnek írtam hogy mivel bizonyítja hogy "sok" eredeti játéka van és nem másnak, csak a kommentjét időközbe törölték az adminok.



"Na, ha már anticonsumer szenny oldal, akkor az Epic annak az állatorvosi lova. Zsarolással (időszakos exkluzivitás) és megvesztegetéssel (ingyen játékok) építi a felhasználói bázisát, miközben kína zsebében vannak. Semmit nem tettek azért, hogy a PC gaming jobb legyen."



Pontosan. EPIC csak élősködik a piacon. A sok Vbuck-os kisgyereknek hála. Ha nem lenne annyi agyhalott akkor nem lenne akkora bevételük hogy Exklizivitást vásároljanak és ingyen játékot adjanak. Szóval ezzel teljes mértékben egyet is értek veled. Pl a Saints Row szériát is elkorcsosították. A remek 4. részt kiadták RE:EPIC-ed verzióba és az eredetit berakták bétába. Az "új" kiadáshoz kell az EOS-t is telepíteni már... Szóval még be is furják magukat másik platformra.


A GOG-al egyetértek, őket támogatni kell, Nekem a játékaim kb 70%-a steam-es a maradék GOG. GOG megérdemli a támogatást nem úgy mint az EPIC, akik még kémkednek is utánad(volt is ebből perük sok éve).



"GOG-on hány példányt adtak el ezekből. De ha mégis van pénz ebben, akkor a Steames játékokat miért kalózkodják még a mai napig? Szerintem erről ennyit."



Ne aggódj, GOG verziókat is kalózkodnak, nem csak Steam-est. A Steam-est pedig azért mert van 1 csapat aki be tudja úgy buherálni a "mókját" hogy lehessen multizni is vele. GOG-nál nincs ilyen lehetőség.

márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Ne aggódj, GOG verziókat is kalózkodnak, nem csak Steam-est. "


És ez hogy jön az eladásokhoz? Nincs bizonyítékod arra, hogy GOG-os példányból kevesebb vagy több fogyott volna, ennek semmi köze hozzá. Értelmezd mit írtam, ha nem megy görgess tovább. A Denuvo ugyanez, senki nem kérdezte, hogy te észrevettél-e bármit, ez tény, hogy nem kedvelik sokan, azt meg csak a fejlesztők tudják, hogy megéri-e igazából vele vesződni, de gondolom neked egyértelműen igen.🙄


A GOG minden hibája ellenére, sokkal jobb választás, mint a Steam, kár hogy későn jöttem csak rá erre.

márc. 15. 13:50
 17/21 anonim ***** válasza:
36%

Akik nem kedvelik az pont hogy a tolvajok, mert nem tudnak vele játszani ingyé. xD


Nem, a GOG nem jobb választás. Mert van sok olyan indie játék ami soha nem fog GOG-ra kerülni. Steam a legjobb választás és mellé a GOG. Minden más kliens elmehet melegebb éghajlatra.

márc. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Azt is itthagyom, hogy nem én pontoztam le a 15 vagy 17 válaszolót, hogy azért látni lehessen, mennyire megosztó amit írnak.



"Azt a kérdezőnek írtam hogy mivel bizonyítja hogy "sok" eredeti játéka van és nem másnak, csak a kommentjét időközbe törölték az adminok."


Amúgy más is észrevette, hogy a 15 bekamuzta, hogy az "adminok" törölték a az egyik kommentem, ennél lejjebb tényleg nincsen.🤣 Kit akar becsapni? Nagyon gáz.

márc. 15. 17:38
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
Általában az emberek a játékokért harapnak ha nem veszed meg akkor rossz vagy bezzeg a filmeket meg mindenki letölti. Még a politikus, rendőr, orvos stb is. Mindenki lop, csal, hazudik meg álszenteskedik. Kettős mérce 100%-on.
márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19. Nyilván filmek esetében sem annyira "közkedvelt" a "ingyen" nézés, de ott csak kb 1,5-3 órás filmről van szó, amit 1x megnézel és annyi.


Ellenben játékok esetében akár több száz órát is belerakhatsz, illetve ugye egy több százezres PC is kell hozzá. Na már most ha PC-re van pénzed, akkor nehogy a 10-50 eurós játékra ne legyen, mikor ennek a sokszorosát kiadtad a PC-dért. Itt ezért harapnak, mert ez akkora álszentség hogy PC-re van pénz, de játékra már nem érdekes módon. xD PC-re nem sajnálják kiadni. :D

márc. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!