Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Pc-t vagy konzolt vegyek?

Pc-t vagy konzolt vegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkozom hogy a nyáron vagy egy új PC-t vásárolnák kifejezetten játékra ami körülbelül 140-150.000 Forintba lenne vagy egy konzolt.Na most nekem az volna a gond hogy a Pc szép és jó de például az fps multik egy idő után kihalnak példa rá az Call of Duty Modern Warfare 2 amikor megjelent természetesen lehetett vele multizni rendesen, de már eltelt 4 év és szinte lehetetlen vagy ha igen akkor csak tdm.. Na most én ahogy figyelgettem konzolon nem nagyon van ilyen mert ott nem százezres nagyságú játékosok vannak online hanem millió számra vannak ott a játékosok fent.Oké konzolon lehetne mindig tolni a multit nem kéne a dlc-t azért megvenni hogy tudjál játszani, de ott az a probléma hogy én fps játékot mindig PC-n játszottam konzolon is próbáltam de egyszerűen nem megy, fura hogy nincs ott az egér és a billentyűzet és más teljesen(nekem legalább is).De viszont a TPS játékok nagyon jók a konzolon.

2013. ápr. 22. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ , a konzoloknál most van generáció váltás , kezdésnek szerintem drágábbak lesznek mint a gamer gépek . Én a pc mellett döntenék.
2013. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem volt 120 ezres pc-m is,meg xbox360am is.

És játék élményre jobb a konzol.De nehezebb irányítani.Ugyanaz a játék sokkal könnyebb pc-n,de csak az egér miatt.

Hát,az,hogy eredetit veszel,vagy másoltatsz,az lényegében mindegy,mert mindkettőben megoldható ez sajnos.Azért sajnos,mert így nem tud annyira fejlődni a piac.

De multiplayerben is jobb a konzol,és nem kell akár 1-2 játék miatt egy új vga-t venned,ami akár 30-40 ezer is lehet,max egy flas,ami 5-6 ezer és kb fél-egy évente kell.

De a számítógéppel tudsz egyebeket is tenni,amit konzollal nem.

Szóval mindkettőnek van előnye-hátránya,de mégis jobb,és olcsóbb a konzol.Főleg azért lesz jobb később,mert ha végre kiforr a mozgásérzékelő technológia akkor iszonyat jó lesz.

Még elég gagyi szerintem...

2013. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%

Ezzel vitatkoznák , 3éve vettem 60k-ért vga-t és fullon viszi az új játékokat , ráadásul a játékokra költeni se kell

singléhez.

2013. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"És játék élményre jobb a konzol.De nehezebb irányítani.Ugyanaz a játék sokkal könnyebb pc-n,de csak az egér miatt."


Joystickal is ugyan olyan könnyü csak béna vagy!


"3éve vettem 60k-ért vga-t és fullon viszi az új játékokat"


És ez csak egy vga ennyiért egy HD konzolt lehet venni!


"ráadásul a játékokra költeni se kell singléhez."


Aztán meg sírás van hogy ez se meg az se jött ki PC-re mert senki se veszi a PC-s játékokat csak letölti!

2013. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Joystickal is ugyan olyan könnyü csak béna vagy! Ez hülyeség...A legnehezebb szinten vittem át konzolon a Black Ops-t És a World at War-t is,és sok verekedős játékot is,de azért nem volt egyszerű.Ugyanazt pc-n már gyerekjáték volt megtenni...Ezért mondom én,hogy könnyebb egérrel.
2013. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. négy éve kerültem ebbe a döntéshelyzetbe és a konzol (PS3) mellett maradtam.


A fő okok:

- még ha zárt is, de fix hardver, nem azon töröm az agyam, hogy elindul-e XY játék vagy ha igen, nem szaggat-e játék alatt, berakod a lemezt és kész.

- Több olyan játék van konzolra, amely exkluzív, PC-re nem lesz. PS3-ra pl. ott az Uncharted, a God of War, a LittleBigPlanet, a Gran Turismo, a Killzone, a Resistance, a Motorstorm, a Heavenly Sword, a Red Dead Redemption stb.

Én elsősorban ezek miatt vettem konzolt, mert nagyon érdekeltek ezek a játékok és nem bántam meg.


Az egyedüli, ami először fura, az az irányítás, de aki nem tud a jó öreg bill + egér kombótól elszakadni, egy XFPS Rate Up adapterrel konzolon is megoldható a PC-s irányítás.


Egyébiránt a PC-vel sincs különösebb bajom, azon előszeretettel játszok stratégiai játékokat és ugyebár azért szélesebb körben lehet használni, mint egy konzolt, de a fő szempontnál, a játéknál, nekem a konzol bizonyult jobbnak.


Most viszont várnék a helyedben!

Ahogyan már írták, idén generációváltás lesz, a PlayStation 4 pl. év végén érkezik és az is kb. 140-150 000 lesz.

Ha jelen generációs konzolt akarsz venni, akkor érdemes várni egy picit, mert az új konzolok megjelenése a régebbieknél valószínűleg egy árcsökkentést vált ki.

A PC-nél meg végülis ezek a szempontok nem nagyon számítanak, hiszen azok folyamatosan fejlődnek, bármikor benevezhetsz egy gamer fajtára.

2013. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

3-as: "Vitatkoznák"?? Vitatkoznék talán helyesebb.

Az Xbox nagyon jó, én sem hittem volna de pl. a Crysis 2-őt már el sem tudnám máshogy képzelni..

2013. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ha csak és kizárólag játszani kell akkor konzol.


viszont én személy szerint a pc-t jobban preferálom. ugyanazért az árért egy olyan kütyüt kapsz ami nem csak 1-2 dologra alkalmas. de könnyebb lenne a döntésben segítenünk ha tudnánk, hogy milyen a mostani pc-d mert nem mindegy, hogy egy 6-8 éves középkorI leletről van szó vagy pedig egy 1-2 éves középkorÚ leletről :)


egyébként én is játszottam párszor konzolon (is) de engem nem fogott meg...viszont tény, hogy játékra sokkal jobb mert nem kell mindig cserélgetni a hardware-ét:)

azonban konzol vásárlás előtt tényleg várd meg az új generation-t, idén jelenik meg a boltokban a ps4 amennyire tudom :)

2013. ápr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Xbox360- hoz is vehetsz egeret és billentyűzetet + kell egy ilyen cucc.


[link]


De mindenképpen várd meg a Júniusi E3-at ott kiderül mit tudnak a nextgen konzolok.

Állítólag a Nextgen Xbox-nak Május 21-én exclusive bemutatója lesz.

Szóval szerintem ne kapkodd el a vásárlást.

Nekem is Xbox-om van de ezek a PS3-al együtt már öregek érdemesebb egy nextgen konzolt venni.

2013. ápr. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az előző hozzászólásokat, mert ebben a témában sok hülyeséget szoktak írni, szóval lehet írták már előttem is, amit írni fogok.


Régen PC-n játszottam, szinte csak FPS-t, több száz órám volt Cod4-be, meg előtte is játszottam Cod-1-2vel, CS 1.6 és Source-sal, stb.

Gépem már öreg volt, cserélni kellett volna, és én is ezen gondolkoztam, hogy konzol legyen vagy PC, és én is csak a joystick-os irányítástól tartottam. Végül konzol (PS3) mellett döntöttem, és már el sem tudom képzelni, hogy PC-n játsszak.

Eleinte nagyon béna voltam FPS-ekbe, még single player-be is alig tudtam eltalálni valakit, de egyre jobb lesz az ember, pár nap után már egész jó az ember, pár hét után meg már multiba is lehet aprítani.

Grafika a jelenlegi konzolokon szép, vagyis semmiképp sem csúnya, de egy PC-hez képest eléggé le van maradva. Szóval ha nagyon érdekel a grafika, akkor PC, vagy várd meg a next gen konzolokat.

Úgy néz ki amúgy is 120-150k-ba fog kerülni egy PS4, és hardveresen hiába sehol sincs egy mai csúcs PC-hez képest, konzolnál nem számít a hardver, nincs rajta Windows ami visszafogja, meg fix hardver, könnyebb rá programozni, stb, szóval a gyengébb hardver is erősebbnek felel meg.

Elég megnézni egy Killzone: Shadow Fall gameplay-t, és ennél 1-2 év múlva még szebb játékok jönnek majd ki rá.


Bár én inkább vennék mostani generációs konzolt, és 2 év múlva egy next gen konzolt (addigra már 1+ évesek lesznek), addigra lesz rá sok játék, olcsóbb is lesz, stb.

Addig viszont be tudsz pótolni pár kihagyhatatlan címet.


Szóval konzolt ajánlom, az irányítással nincs baj, hozzászoksz, a játékfelhozatal jobb, mint PC-re (főleg PS-en), multin is sokan vannak (bár ez játékfüggő, de egy Cod-on mindenképp), olcsóbb, jobb kanapéból játszani, mint egy monitor előtt görnyedve, stb.

2013. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!