Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet ajánljátok kezdésnek egy teljesen nulláról induló kezdőnek, aki autodidakta módon akar megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam a témában, de ez nem egységes.

Volt, aki a C, C+ vagy C++ nyelveket ajánlotta (valamelyiket a 3 közül), más a BASIC nyelvet, megint más a Python-t.


Akkor most melyikkel kell elkezdeni egy olyannak, aki még eddig soha nem foglalkozott programozással?


Weblap készítésben statikus lapokat tudok készíteni, amihez elég a HTML, CSS. Tudom, ezek nem programozási nyelvek. Csak azért írtam le, hogy programozásból vagyok teljesen kezdő, de nem vagyok hülye a számítástechnikához, hanem bizonyos alapok megvannak.


2013. aug. 15. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sima C-t inkább ne, mert hamar a kedvedet vesztheted, olyan hogy C+ meg nincs is. Ezzel kettőt máris ki sikerült zárni.


Kezdeni bármivel lehet, az alapok nagyjából megegyeznek.

A Pythont tudnám én ajánlani, egy elég könnyű nyelv és szinte mindenhez van már valami modul benne.

Másodpercek alatt lehet jó dolgokat csinálni benne, kezdőknek ez pedig előny lehet.

2013. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha valami hasznosat akarsz akkor szerintem a JAVA a legjobb.
2013. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Teljesen kezdőként JAVA-t?
2013. aug. 15. 11:19
 4/15 anonim ***** válasza:

C+ nincs, azt nem tudom hol olvastad. Nem egyszerű a kérdés, ezért van belőle sok vita. Mindenki abból próbál kiindulni, hogy ő mit tanult, hogyan tanult, vagy melyik nyelv a szimpatikus neki. Így szerintem nem is igazán van erre jó válasz.

Én is csak abból tudok kiindulni, hogy én hogy tanultam. Úgy hogy szerintem C++. De csak annyira, hogy az alapokat megtanuld. Tudd használni a függvényeket, a típusokat, tömböket, ciklusokat, logikai operátorokat. Aztán lehet tájékozódni C# vagy Java ügyben is, de elindulhatsz webes irányba is, mint PHP, JavaScript (AJAX), ASP.

2013. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

@11:47: Én is C++-al kezdtem, de mégsem azt ajánlom, hanem a Pythont. :)

Lehet elfogulatlanul is véleményt nyilvánítani.

2013. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11.47 vagyok. Azért python, mert az neked a szimpatikus... :-) máris ugyanott vagyunk
2013. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Úgyis mindenki más nyelvet fog mondani. A korábbi 1500 ilyen kérdésben is így volt és most is így lesz.


Pascal-t és Python-t szokták ajánlani kezdő nyelvnek.


Viszont ha már tudsz HTML-ül és CSS-ül, akkor mehetnél tovább PHP irányba is.

2013. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

@11:53: Nem, mert egyébként Java-t használok. :D


Amúgy igen ez a 2 ajánlott nyelv szokott lenni, de a Pascal már kicsit az őskövület kategória.

2013. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A HTML, CSS, PHP a weblapkészítéshez szükséges nyelvek, míg a C, C++, Python, Ruby, stb nyelvek pedig programozói nyelvek.


Ha én programozni akarok, akkor miért ajánlja valaki a PHP-t? Vagy ha már jól megy a HTML, CSS, akkor érdemes a weblapkészítésben még jobban elmélyülni?


Ha rosszul osztályoztam a nyelveket, vagy tévesen következtettem, írtam valamit, javítsatok ki nyugodtan.


Köszönöm szépen!

2013. aug. 15. 12:42
 10/15 anonim ***** válasza:

Én azért mondtam a PHP-t (is), mert

(1) az eddigi ismereteidre tudsz építeni vele (HTML, CSS)

(2) hamar látványos dolgokat tudsz csinálni

(3) a PHP is programozási nyelv, szkriptnyelv, itt is be tudod gyakorolni sok mindent, az alapvető vezérlési szerkezetektől az OOP-ig.

2013. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!