Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Május 13-án van az emelt...

Május 13-án van az emelt szintű informatika érettségi, és nem tudok egyáltalán programozni. Megtudom tanulni addigra úgy, hogy legalább a fele pont meglegyen a programozási részből? (Python nyelv)

Figyelt kérdés

2013. máj. 2. 17:37
1 2
 1/15 iostream ***** válasza:
53%
Ha azt mondjuk, hogy nem, akkor nem mész el?
2013. máj. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De. :)
2013. máj. 2. 17:45
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Amit elvárnak, azt akár egy óra alatt is... Hihetetlen, hogy az emelt szintű infó mennyire meg van könnyítve, a hülye is át megy jelesre, bezzeg történelemből már meg kell gebedj az ötösért...
2013. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 zsomkovacs ***** válasza:
100%

Hát, nem egyszerű... De nem most kellett az emelt szintre jelentkezni, miért nem álltál neki akkor?...


Egyébként annyira sok mindent nem kell tudni. Kell pár algoritmus, leginkább lineáris keresés, minimum/maximumkiválasztás, sorozatszámítás, egyszerű rendezések (buborék, cserés, beszúró). Tudj tömböket kezelni, fájlt megnyitni, fájlból olvasni, fájlba írni. Ismerd az elöl- és a hátultesztelős ciklusokat. Aztán csináld meg az összes eddigi emelt szintű érettségi programozás feladatait, először magadtól, aztán megoldással együtt.


Egyébként lehet Pythont használni érettségin?

2013. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen lehet használni. Az jelöltem be a jelentkezési lapon. :D
2013. máj. 2. 18:55
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

K életbe.

Az olyanok mint te aki szart se konyít a programozáshoz(te írtad) azok lehetnek programozók mert felveszik őket a gimibe meg a fősulira csak mert jók voltak a jegyeik és én akinek minden álma,hogy az legyen soha nem lehetek programozó még ha itthon halálra is tanulom magamat autodidakta módon mert érdekel a téma és nálad biztosan 1000 szer jobb vagyok egyszerűen csak a bizonyítványod szebb és mégis neked teljesül az én álmom.


Egy olyan személy aki ezt írta "nem tudok egyáltalán programozni" mert nem tanul otthon. Talán mert te is pályát tévesztettél mint én?Egyébként ha nem így van akkor miért is nem tudsz semmit? Mert én azt nem hiszem el,hogy ilyen suliba mentél és nincs időd a tanulásra.


Bárcsak cserélhetnénk életet. :(

2013. máj. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 zsomkovacs ***** válasza:
100%
#6: elmész informatikából emelt szintű érettségire. A matematika és az informatika érettségidet megírod legalább 67,5%-os átlaggal. Gratulálok, felvettek az ELTE-IK-ra. Igen, kb. 320 pont a ponthatár, talán még annyi sem. Ha meg nem tudsz összehozni egy négyes középszintűt matekból (mert azt írod, az informatika megy, tehát az nem gond), akkor meg túl sok keresnivalód amúgy sincs programozó szakon...
2013. máj. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, már lehet Pythonnal érettségizni, én kezdeményeztem, és meg is valósult. :-)

És ha van hozzá elegendő alapod és elég jó vagy matekból, akkor fel tudlak készíteni ennyi idő alatt, de akkor annyit kell foglalkozni vele, amennyit én mondok. Persze ez már nem jótékonysági akció. Ha arra vagy kíváncsi, hogy egyedül fel tudsz-e készülni az egyéb vizsgatárgyaid mellett, akkor azt mondom, hogy létezik ennek nullától különböző esélye, és kísérletezhetsz vele, hogy sikerül-e.

2013. máj. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 iostream ***** válasza:
#6 Ha tényleg annyira jó lennél, nem lenne ez probléma.
2013. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező: elárulod, hogy ha annyira nem érdekel a programozás, hogy nekiállj otthon tanulni időben, akkor miért választottad az emelt szintű info érettségit? Úgy értem hova szeretnél menni vele?
2013. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!